Prosím, pomozte mi se slimáky.

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 7. 2010 17:22

No teda to je pro důchodce dost, :'( ale nakonec by mi nic jiného nezbylo.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 7. 2010 20:44

Já ho koupil ještě větší balení, vyjde to levněji, a pořád menší balení, než Daniel. Zkus se poptat, třeba se s někým podělíš. Ona ta piksla Vanishe stojí taky dost a může to otrávit kočku, nebo psa.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 7. 2010 21:00

Stejně to budu muset nechat na tom co budou mít u nás v kšeftě.Minule to co měli zabralo.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 8. 2010 14:12

Tak u nás (Brno plus Moravský kras) už taky víme, jak vypadá invaze plzáků. Kdo nezažil, nedovede si představit. Sbíráme, ale to nic neřeší. Chtělo by to nějaké univerzálnější řešení - ty potvory přilézají z polí, luk atd. Kolik jich je na chodnících! A lezou i po domech! :grr:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 18. 8. 2010 21:39

Však se jim letos daří, mají podmínky jako málokterý rok. Kam člověk šlápne, všude slimáci a hlemýždi. U nás taky lezou po zdech, po kmenech stromů, hlemýždi se dostali i do sklepa a lezou po uhlí. Pořád jsem si myslela, že je zvládneme, ale boj není vyrovnaný. A že jsou při chuti - neobstojí ani truhlíky na oknech, ožerou všechno :-\ :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod hejjar 19. 8. 2010 10:41

JJ je to tak, visí i na tujích jak baňky na vánoč stromku
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 9. 2010 21:47

„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 9. 2010 22:08

U nás zatím nejsou, zahrada za domy taky sousedí s polem a remízkami, ale je tu sucho. Proto mi připadá jako uplná záhada jak je může mít sousedka ve sklepě, a nikde jinde. Dneska si koupila jed a říkala že hned našla 3 mrtvé jen kousek od návnady. Já nacházím jen ojediněle ty malinkaté,zrovna dneska jsem plela semenáčky amek a pod jedním kelímkem byli dva malincí

-- 7. 9. 2010 23:11 --

jo a ty kačeny - nevím jestli je to dobře jím je dávat. Někde jsem četla že přenáší tasemnici.Kače jsem měla ještě loni poslední hejno(80 kusů jsem za rok zabíjela)ale dávala jsem jim šneky - ty velké jsem rozšlápla. To měli rádi i slípky je braly.Ty šneky tu skoro už není vidět tak pečlivě jsem je zlikvidovala
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 11. 9. 2010 12:01

Tak jsem jim koupili Náchodského Primátora jedenáctku a to je zábava - ani jsme nádobu nezahrabali, jen volně postavili a hrnou se sem jak na pouť!!!
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod žabáček 8. 6. 2011 17:07

Dobrý den všem účiná pomoc na slimáky je - Indický běžec - je to druh kačeny pro které jsou slimáci specialitou cena se pohybuje cca od 250 - 600 kč jak u kterého chovatele.
žabáček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 8. 6. 2011 18:55

Nejen indický běžec. Slimáky jí všechny druhy kačen. :idea:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 6. 2011 21:12

Mohu potvrdit, měla jsem čínky i pekinské .
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 6. 2011 21:32

I ty španěláky? Ty právě obyč kachnám nejedou, dokonce se můžou udusit :hm
Osobně si na podzim koupím dvě vynešené slepice a nechám je rozhrabat zahradu. Sice nesežerou dospělce, ale vajíčka by měly sežrat.
A v Receptáři psal nějaký rádce, že predátor, kterému je špatně po plžáku otráveném Vanishem se příště plžákům vyhne. Takže Vanish je svinstvo na druhou. Musím rozházet Ferramol, jak zapršelo, najednou je těch mrch spousta. Hodně jich likviduji nožem, nebo zahr. nůžkami, ale granulky jsou pohodlnější.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 6. 2011 22:06

Ony ty kačeny sežerou nejen slimejše, ale taky vše zelené ,takžýe ledasbírat a naházet jim to a to mně připadá už jako zbytečná práce. A co ten meloun? Já to neskoušela ale prej je to na 100%. Vydlabaná půlka melounu a do něj nasypat sůl. Prej se tam slezou z celého okolí. Tak vyzkoušej tohle každopádně je to bez rizika pro ostatní obyvatele. Slimáci se prej v solance rozpustí.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 9. 6. 2011 06:23

Zdravím
Slyšela jsem a už jsem to tady i někde psala, že dobře zabírá rozmístit po zahradě rozpůlený vydlabaný meloun. Slimáci se do něho hrnou a vy je pak jen vysypete.
Až teď jsem si všimla že už to píše Karen :-[ :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků