Prosím, pomozte mi se slimáky.

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 6. 2011 09:37

Tak nalákat je můžu i na pivo, já mám okolo zdi, nehrozí, že se stáhnou z dalekého okolí, jak někdo psal. Při dnešní ceně je to výhodnější, než ten meloun. :)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 9. 6. 2011 10:04

K těm kačenám: jejich chovatelka (různá plemena) nám napsala tři články o jejich zvyklostech a chovu vůbec - co na zahradě jim chutná a co ne, čím můžou být zahrádkářům prospěšné. Mrkněte na to: http://abecedazahrady.dama.cz/default.a ... ext=kachny. Do budoucna o nich uvažuji a stejně tak o nějaké té ovečce (kvůli trávě).
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 9. 6. 2011 11:45

Pokud doma baštíte melouny, tak si myslím že to za pokus stojí. Stejně je koupíte :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 9. 6. 2011 18:54

Tady je nabídka v Popronu na ochranu salátu Obrázek Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 9. 6. 2011 20:21

S tou cenou si dělají srandu, né?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 6. 2011 20:41

Teda s tím krytem.... mám na zahradě pořád tak 30 kousků v různém stáří.Pepča jej má rád .Pořídit takové množství krytů to by se prodražilo.
Já nemám problém se slimáky,ale se srncama ä ptáky......., musím je zakrývat pletivem.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 6. 2011 20:54

soused zrovna dneska rikal jak je spokojenej s napadem ohledne rozpuleneho melounu, vydlabaneho a zaliteho pivem...to byla umrtnost, pohreb by trval v kuse cely mesic :D
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 6. 2011 06:19

Dobré ráno.
To mám radost, že ta má odposlechnutá rada funguje :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 6. 2011 20:27

Karen Válková píše:Ony ty kačeny sežerou nejen slimejše, ale taky vše zelené ,takžýe ledasbírat a naházet jim to a to mně připadá už jako zbytečná práce. A co ten meloun? Já to neskoušela ale prej je to na 100%. Vydlabaná půlka melounu a do něj nasypat sůl. Prej se tam slezou z celého okolí. Tak vyzkoušej tohle každopádně je to bez rizika pro ostatní obyvatele. Slimáci se prej v solance rozpustí.

Indický běžec prý zelené moc nežere.

Dneska jsem se dostal k hromádkám z minulého týdne a už bylo jednodušší je sebrat a zalít vařící vodou, to bych se uřezal, co jich bylo. Taková krásná zima a těm mrchám nic neuškodí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 6. 2011 21:39

Já měla jen ty čínky a pak pekinské. Křížila jsem je dohromady. Oba druhy je baštily a trávu taky 8-D 8-D 8-D .My tu ty potvory nemáme jen šneky .Ty velké slimáky se tu ukazují jen ojediněle. Nevím jak to je možný,ale soused je měl loni ve sklepě kde mají zavařeniny. Poradila jsem jim jed co tu mají v obchodě. Ale kde se vzali ti slimejši ve sklepě který je uzavřený,to je otázka. :hmm:
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 6. 2011 16:26

my jsme je mívali v bramborách, jestli přišli s nimi, nebo zvlášť, to nevím.
Jinak kilo v sobotu a kilo v neděli. A to ještě nejsou moc velcí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 14. 6. 2011 16:32

Moje máti obsypává vzácnější rostlinky sušeným socem z kávy - účinné, ale ochrana vydrží jen do prvního deště. Já jsem si zasadila dva vlčí boby a sežrali ke až na zem.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 6. 2011 19:27

Mně se letos zatím docela osvědčila vlastní lenost: sestříhávala jsem živý plot (máme osázený z vnější strany drátěného oplocení) a nějak se mi nechtělo vyhrabávat z úzkého prostoru ostříhané větývky. Jak bylo v té době zrovna teplo, větývky rychle oschly, listí opadalo a zbyla jen změť (přes 5 cm vysoká po seschnutí) suchých klacíků. Přes ty se slimákům nějak nechce, dokonce i hlemýždi si rozmýšlí,než se vypraví do zahrady. Možná je to náhoda, ale zatím to docela funguje. Ne že bych neměla ožraný jediný list od tykví nebo kadeřávku, ale proti jiným letům úplná pohoda. A co po ránu najdu (hlemýždě), posbírám do kbelíku a vynesu daleko do pole. A je to.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 6. 2011 17:00

Já asi ráno pozdě vstávám, ale po půlnoci mi bylo až špatně, co jich bylo!
Tohle je finta! To musím zkusit: http://www.zahrada.cz/forum/obrazek.php ... blasti=100
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 29. 6. 2011 17:56

Řekla bych taky že to není špatný nápad :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků