Prosím, pomozte mi se slimáky.

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 6. 2011 21:49

Tak je to fór, plžák z té pásky odleze.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaT 2. 7. 2011 11:34

Ta páska nemůže pomoci...slimák je slizský a nepřilepí se...:-))
JirkaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 7. 2011 19:24

Jo, to pivo je lepší ;)

a kilo Ferramolu za 219,- O:-)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 23. 9. 2013 16:04

Viděl jsem na ně ohradník. Na lištu podél se připevní dva slabý dráty asi 1 cm od sebe a napojí se na malou devítivoltovou baterku. takhle se to dá prodloužit okolo celého záhonu a je to pro všechno slizkého nepřekonatelná překážka. Takže když je pracně dostanete ze záhonku, zpátky se už nemají jak dostat.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strnad345 24. 6. 2017 22:03

Pokud jde o slimáky, je taky důležité, aby se už víc nerozmnožovali a zlikvidovat je pokud možno dřív, než nakladou vajíčka - tedy na přelomu srpna a září. Více info například tady: http://gardencentre.cz/zbavte-se-slimak ... u-vajicka/
Strnad345

Odeslat příspěvekod hejjar 26. 6. 2017 09:53

Nu zrovna jsem dostala radu, kápnout-polít je kofolou, je tam prý něco co je zlikviduje
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michaela 3. 7. 2017 07:33

Na slimáky skvěle zabírá pivo. Rozmístěte v zahradě mističky, nízké šálky či jiné nádoby a nalijte do nich pivo. Nádoby dejte částečně do země, ale ne na pevno, aby šly vyndat.Doporučuji spíše nádoby s uchem - až budete vyhazovat plné nádoby, lépe se to ponese a nemusíte se dotýkat přímo okrajů misky. Funguje to tak, že vůně piva slimáky naláká a oni začnou s chutí pít...nicméně alkohol je pro ně silně smrtící...takže to mají rychle za sebou. Hned po první aplikaci jsem ráno měla plné misky mrtvých slimáků...
Michaela

Odeslat příspěvekod Karen Válková 3. 7. 2017 07:55

Mohu potvrdit. Loni jsem dávala tuto návnadu pod listy cuket nejdřív do vydlabané půlky melouna dávala trochu piva. Fungovalo i tohle dokonale, jen nemělo takovou trvanlivost. Později jsem proto používala seříznutou petku. Zapustila jsem ji do země a pivo jsem doplňovala podle potřeby. Já pak teda ty utopené potvory nikam neodnášela, ale pohřbila jsem je přímo na záhoně pod tou petkou do díry. Na další jsem vyhloubila novou díru na další návnau .Bylo to velice účinné, jen manžel stále namítal, že se nechce dělit to tuto jeho oblíbenou pochoutku právě se slimeši.!! :) :)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel 3. 7. 2017 09:23

Měl jsem nejen slimaky, ale ještě mi kočky chodily s..t do záhonku. Kamarád poradil logr z kávy a ejhle. Slimáci stojí frontu okolo záhonku jak rusy na chleba a dál nejdou, no a kočky začaly chodit s..t k sousedům :D :D :D
Karel

Odeslat příspěvekod Karen Válková 3. 7. 2017 13:06

Slimáky je třeba zahubit nestačí je jen zahnat. No a kočky ??? Taky máme dvě asi chodí jinam, a nebo to dobře zahrabou ještě jsem na kočičí hromádku nenarazila, po pejscích to ale teda uklízím. Ty mám 4 . Hromádky po nich vidět jsou ale kočka pokut já vím tak si vyhrabe důlek a ten zahrabuje. Proto jsem asi na žádnou hromádku ještě nenarazila. :) :)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 6. 7. 2017 23:20

Vyrobil jsem pleveložrout, jehož vedlejším efektem je likvidace slimáků... Původně jsem chtěl vyhnat trávu ze dvorku a okolo plotu, ale pak jsem si všiml, že slimáci zmizeli také, takže to bude mít vliv i na ně. Jo a kočičky mi dřív mrouskaly pod okny, ale od doby aplikace si je nevybavuji. Tenhle zázračný prostředek je jednoduchý a levný, složení je: na 4 litry směsi se rozpustí 1 kilo kuchyňské soli ve třech litrech obyčejného 8% octa (i za studena, není třeba ohřívat) a do čtyř litrů se doplní jakýmkoli levným prostředkem na mytí nádobí. Já to míchám tak, že vše rozdělám ve dvou dvoulitrových petkách od piva - lahev je pevnější a má hlavně hrdlo, za které se dobře drží. Na petku našroubuji rozprašovač (stačí ten nejlevnější za dvacku z globusu) a postříkám vše zelené, co chci "zlikvidovat". Vše postříkané se jakoby udusí a uschne. Ocet čpí a odežene kočičky. Komu by vůně salátové zálivky vadila, může místo octa použít kyselinu citronovou rozpuštěnou ve vodě. A slimáčkům to taky nechutná. Navíc to funguje i když půl hodiny po aplikaci příjde slejvák. Druhý den vidíte hnědnutí listů a vadnutí stonků. Když se do toho opře sluníčko, proces je rychlejší. Třetí den je sucho. Ověřeno na trávy všeho druhu, bodláčí, pampelišky, šťovík, atd. Náklady? Na 4 litry roztoku 5 korun sůl, 3x8 korun ocet, cca 2,5 deci militu za cca 5 korun. Zkrátka pod 10 korun za litr "kouzelné vodičky"
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 7. 2017 06:49

No jo, ale tam pak neporoste vůbec nic,že?! A po jak dlouhou dobu to funguje? Tak bych ten rostok mohla pouřit na trávu která stále doola vyrůstá před domem mezi dlažbou. Slimáci se mi loni skovávali pod velkými listy cuket. Ještě na cestičky by se to hodilo ,že. Na tu trávu v dlažbě mikdysi někdo radil vařicí vodu . Taky to zabírá.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 7. 7. 2017 11:47

Tohle není toxický, takže to nepřetrvává. Jen to udusí všechny postříkaný listy. Prostě všechno postříkaný zvadne a uschne, ale nebrání to okamžitému vysazení nového žádoucího trávníku a podobně. Slimáci jsou citliví na sůl, kyselý jim taky moc dobře nedělá. Jak to oprší, tak se zase vrátí... Rozhodně v tom nejsou žádný jedy. Sůl je jedlá, ocet také a nádobí umyté v jaru je také nezávadné... Alespoň pro lidi.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 7. 2017 18:06

Bezva, dík za upřesnění. :)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jenda 8. 7. 2017 17:33

Stoprocentní účinek na slimáky mají pouze slepice. Slimáci i plzáci přezimují ve stadiu vajíčka. Pustíte-li na podzim na parcelu slepice, vysbírají všechna vajíčka a je se slimáky pokoj.
Poněkud nižší je účinnost dalšího biologického pomocníka - ježka. Chroupe je jak karamely, ty slimáky, samozřejmě.
Jenda

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků