Prosím, pomozte mi se slimáky.

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 8. 7. 2017 20:48

tak poslušně hlásím pleveložrout funguje, na plevel to chce ještě chvíli počkat, ale slimáci hynuli před očima, zrovna měli výpravu na rajčata, už si nepošmákli Díky Kosťo Kostiči
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 7. 2017 06:48

Mně teda slepice slimáky nežraly spíš to vypadalo, že se jich bojí, kdysi je braly kačeny ale ty už nemám,a le šneky slípky žerou, ale musím je roumáčknout ale ti mně tak moc zase nevadí. Vidívám občas jen ty maličké. Jestli je na zahradě ježek nevím, několikrát jsem zachraňovala mlaičké, pozdně narozené, ale to je již dávno.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 7. 2017 23:11

Žerou jen vajíčka, na dospělce se musí učit a hrozí udušení. Ale rozhrabou kdejaký kout a tím právě likvidují schovávačky a vajíčka.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 11. 7. 2017 08:22

[quote="Fidych"]Slimáky prý odpuzuje také česnek, pažitka, máta, fenykl, náprstník a digitalis - z těchto rostlin si pak vysázet bariéru kolem zahrady :D, je prý od slimáků pokoj .

Slimáci mi sežrali několik trsů pažitky až ke kořínkům, vaše rady jsou k smíchu !
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Trávníkář 2. 8. 2017 20:43

Podle mých zkušeností na slimáky, zejména na plzáky španělské, toho moc nefunguje. Přirozené nepřátele u nás nemají, konzumují je pouze indičtí běžci, ale ne každý je může pěstovat. Takže je potřeba jim co nejvíce ztížit život úklidem zahrady, a smažit se jich co nejvíce zlikvidovat ještě do té doby, naž snesou vajíčka. Jinak o plzácích je možné se dočíst něco víc třeba tady: http://gardencentre.cz/zbavte-se-slimaku-driv-nez-nakladou-vajicka/
Trávníkář

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 8. 2017 13:35

Žerou je i jiné druhy kachen, ale s tím úklidem je to pravda.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 3. 8. 2017 16:19

Já navrhuju, aby jste je co nejdřív vožrala a oni už pak padnou sami 8-D
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 4. 8. 2017 09:57

Někde jsem našla, že prý pelyněk. Mám brotan, docela velký keř, tak jsem ostřihala větvičky a obložila vysazený mangold a on přežil. Ted' občas přidám čerstvou větvičku a dobrý. On vydává aroma i suchý.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 8. 2017 12:25

Tak já je loni úspěšně lovila na pivo. Nejdřív jsem dávala pivo do vyjezené půlky melounu. Skutečně tam lezly a utopily se. Meloun ale brzo zhnil .Pak jsem používala seříznutou petlahev . Ze dvouch třetin jsem ji zastrčila do země, aby se pivo nevylilo a taky to bylo úspěšné. Je to teda pěknej hnus ti slimáci utopení v pivu, neměla jsem moc chuť je z piva lovit, tak jsem je ale po 2 - 3 dnech vylévala do země pod tu lahev ,dala nové pivo a lov pokrařoval. Bylo to teda v záhonku cuket, petka byla ukrytá pod velkými listy . Lovila jsem je tak dlouho,dokut tam lozily.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 5. 8. 2017 16:41

Letos tím vedrem tolik neškodí, jsou zalezlí. Něco mi sežrali na jaře, ale s tím počítám, tak toho vyseju vždycky víc, abych měla náhradní sadbu.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 8. 2017 18:47

Já je teda letos ještě neviděla vůbec, ovšem sadbu si dělám doma ale v tom vedru jsem měla potíž sadbu aspoň nějakou vůbec udržet. Například salát ten mi uschl všechen.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marienepovim 13. 8. 2017 17:30

mam několik let kachny a po slimacich se slehla zem
marienepovim

Odeslat příspěvekod Violettas 16. 5. 2018 08:33

Taky mam doma ale neviem ci sa ti to oplati posielat ked ten switch stoji 3 eura a dobierka su 2,-
Violettas

Odeslat příspěvekod Karen Válková 22. 5. 2018 07:22

Jo vzpoměla jsem si že jsem lákala slimáky na : půlka vyjezeného melounu a na dno nalít slkeničku piva. Postavot do záhonku pod listy aby byl ve stínu. Jí to dávala pod listy cuket. Slimáky to přilákalo z okolí a a v tom pivu se utopily. Nevyzkošela jsem něco jiného on ten meloun dlouho nevydrží. Možná by stejnou službu udělal krabička od mlíka????
Ale pivo fakt funguje.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 22. 5. 2018 11:08

Poradím, pořiďte si slepice. Měli jsme se slimáky neustálý problém, nijak nešli zlikvidovat, pak jsme si nezávisle na tom pořídili pár slepic a slimáci zmizeli. dokonce zmizeli i šneci s ulitami, neobjevili se už ani za deště. Slepice jsou sice v ohradě, ale slimáci nejsou už vůbec nikde v zahradě.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků