Jak na krtky?

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod betka 22. 1. 2007 20:05

Dekuju, vyzkousim. Asi budu tech syrecku potrebovat nakladak. Kez by to pomohlo. A kdyby nic jineho, tak mame aspon zaklad na dobry kompost :-)
betka

Odeslat příspěvekod Ivana 6. 2. 2007 20:59

Máme taky krtince a to znamená, že i krtka, nebo i více krtků. Krtek s celou svou rodinou neustále vítězí. Slyšeli jsme o citrónech a citrónových kuličkách, ale po dvouch dnech se objevila zase krtina. Přečetli jsme si vaše rady. Asi nejlepší budou plastové lahve, které dělají hluk. Se syrečkama si tak jisti nejsme, ale možná také na ně dojde. Jinak jsme rádi, že krtci vítězí také jinde a ne jen u nás.
Ivana

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 6. 2. 2007 22:41

Milí spolubojovníci, :P

Dozvěděla jsem se další možnost (kterou používali naše babičky a dědečkové), jak vystrnadit krtka ze zahrady: do jeho chodbiček položíme několik ořechů - lze vyzkoušet různé druhy - uvařených v mýdlovém louhu (použijeme mazlavé nebo jádrové mýdlo), krtek to prý nesnáší a sbalí si kufry. :P
Nemáte s touto metodou zkušenosti?
Naposledy upravil Kateřina Hradová dne 18. 2. 2007 21:33, celkově upraveno 2
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtek 18. 2. 2007 18:43

S ořechy zkušenosti nemám, já holt ty syrečky. Ale někde - a nevim kde - jsem četla, že nemají rádi kočičince (kočičí výkaly). Vzhledem k tomu, jakej je hroznej smrad, bych se jim ani nedivila. To já zkoušet nebudu. :lol:
krtek

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 2. 2007 21:34

Pana kocoura doma máááááááááááám :mrgreen:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 3. 2007 19:09

Jeden soused radil do díry v krtině zahrabat hlavy z ryb nebo uzenáčů, pomohlo na několik dnů, a opět se nám krteček vrátil. Tolik ryb nestačíme konzumovat, zkoušeli jsme tedy zapravit ddle další rady do krtčí chodby lidské vlasy (hodí se kamarád - holič) ale účinek nic moc. V Baumaxu prodávali granulát, dost drahý, jako odpuzovač krtků, ale účinnost byla nejvyšší ze všech pokusů. Jen se prostě krtečci prodražili.... Jakmile najdu starý obal (omlouván se za výpadek paměti), název přípravku zveřejním! Brzy!!!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 2. 3. 2007 21:13

Starší návod zněl zatlouct po obvodě železné trubky,nahoru do nich vložit dostatečně dlouhý drát aby drhnul o stěny trubky,a na volný konec vyrobit dětský větrníček jako plašítko na ptáky na hoře a krtky dole.Ale záleží na tom jak rychle si na to ti krtci zvyknou.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ma.krtek 5. 3. 2007 20:54

Hlavně aby pan kocour chodil na ty správný místa.
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 3. 2007 01:04

Přípravek na odpuzování krtků se jmenuje Maulwurf - Stop, jsou to černé granule, které se sypou do nor (díra v krtinci). Je nejedovatý, biologicky odbouratelný a odpuzuje krtky pachem. Balení stojí kolem 390,00 Kč - drahá legrace - ale ze všech pokusů byl tenhle nejúčinnější, krtci se vracejí až po delším čase a jen největší odvážlivci!!!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Petra Nachtmanová 15. 4. 2007 18:15

Co zkusit třeba nějaký solární plašič krtků? Tady na té stránce to vypadá jako hit prodeje:) Máte tam dokonce reakci spokojené zákaznice. Ta cena za plašič jde! http://www.zeleneudoli.cz/solarni-plasi ... u/d-56880/
hezký den!
Petra Nachtmanová
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 4. 2007 19:39

Se solárním plašičem krtků jsme si užili radosti! Zakoupili, nainstalovali a druhý den trůnil plašič uprostřed řádné krtiny.
Firmě jsme ho vrátili - popsali, co se přihodilo, a bez připomínek nám vrátili peníze. Vůbec nás nepřesvědčovali, že jsme něco udělali špatně a z toho usuzuji, že to zas takový zázrak není. Nebo máme srdnaté krtky, co se jen nedají.
Krtky u nás odpudí spolehlivě granule Maulwurf-Stop, ale taky to není napořád, tak tři, čtyři týdny a opakovat. Na rozlehlé zahradě je to docela nákladná akce :shock:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Petra Nachtmanová 16. 4. 2007 12:07

Fidych: Tak to je dost dobrýý, že byl plašič uprostřed krtiny:) Chtělo to fotku! :)
Petra Nachtmanová
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 4. 2007 20:44

Je to už několik let, a měli jsme pouze obyčejný foťák - tehdy nám narychlo vyvolal film známý a fotku jsme přiložili k dopisu. Jinou jsem neschovala, je to škoda, jenže v tom rozrušení, co stál plašič peněz a výsledek nulový, jsem něměla myšlenky na nic jiného, než se zbavit plašiče a dostat zpět investovaný peníz.
Musela jsem se s krtky smířit - uprostřed luk a polí to jinak nešlo, a pokud mi neryjí přímo v pařeništi, skleníku nebo neobracejí skalku naruby, toleruji různé "cestičky" podle plotu i jinde...
Víc trpí muž, když se mu uprostřed jím hýčkaného trávníku objeví krtina, pak číhá, aby provinilce uchytil. Ale krtci stále vedou :P !
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod capara 26. 10. 2007 21:56

zdravim,tak jsem konecne nasel zpusob,jak odstranit krtka ze zahrady.Nejprve jsem zkousel vlasy,pak vetrniky,kocku,sekacku a nakonec i reproduktor.Bohuzel ten parchant se stale vracel.Nekdy po mesici,nekdy po tydnu a nekdy uz druhy den.Nakonec jsem se odhodlal k tomu nejbrutalnejsimu a vyhlasil mu otevrenou valku.Na netu jsem cetl,ze nekdo to zkousel s elektrickyma rozbuskama a tak jsem se dal do dila.Nasel jsem doma stary mikrospinac(spis makro),vojenskou telefonni dvoulinku,12V zdroj a sifonovou bonbicku.Dale by meli cist uz jen pyrotechnici.Rozbusku jsem udelal z 6V zarovicky u ktere jsem rozbil sklo a neponicil vlakno.Do sifonky jsem nasypal strelny prach z patron a vlozil znicenou zarovicku.Dratky vyvedl ven avse pekne pospojoval.Pak uz to bylo jednoduche.Do hromadky jsem vlozil sifonku a hromadku udusal a urovnal.Na vrch jsem polozil desticku sololitu a nad ni tahlo od mikrospinace.Teprve kdyz bylo vse hotove a ja se nalezite vzdalil,tak jsem zapnul zdroj.Pozor,pri vybuchu mohou letat strepiny,je to fakt nebezpecne.
capara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 26. 10. 2007 23:08

Ale co když krtek není poblíž místa výbuchu? Zahubí to tlaková vlna, ohluchne a zhloupne (ztratí orientaci)? Představuji si, že rozmetáte krtiny, ale že by se už nikdy ten pacholek nevrátil? Pro normálního smrtelníka je to dost technicky náročný způsob boje :shock:
Fidych
Zahradník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků