Jak na krtky?

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 8. 1. 2010 07:02

Já ho už vyzkoušel, zdá se že to zabralo. Hromádky dělá jen krtek, velkou díru s protáhlou hromadou dělá polní křeček.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 1. 2010 08:13

Hryzec - Vyhrabanou hlínu vrší do plochých hromádek.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lída Skokanka 8. 1. 2010 16:27

já jsem si taky koupila to pískátko,v Baumaxu,říkal,že to slyší jen citliví jedinci,tak to já asi jsem,slyšela jsem to furt,bydleli jsme v tákové zatáčce a ještě tam byla odbočka na vedlejší,když chodili chlapi z hospody a náhodou nesvítili a bylo pod mrakem,tak si to moc pochvalovali,že věděli,že mají u pískátka zahnout....jinak krtkům to nevadilo,pak jsem měla růžový kuličky,myslím že Krtex,tak ty ještě vystrkovali nahoru,takže záhon byl za chvíli růžovej,do jedný díry se mají dát 2-3 ks....ty větrníky z plast.lahví jsou schopni i podrýt,že se kácely....učím se je mít ráda...máme tu na Vysočině pořád sníh a dělají denně čerstvý kupičky hlíny,asi nevědí,že mají spát nebo oni nemají zimní spánek ?????
Lída Skokanka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 8. 1. 2010 16:31

A avatar je tady, povedlo se, tak já už jsem boj s krtinci vzdala, asi to do té zahrady patří, jen je na jaře srovnám, sekačkou
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 8. 1. 2010 16:32

:-D :-D hlavně že to pískání bylo aspoň nějak užitečný ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 8. 1. 2010 20:51

Jsem mnoholetou bojovnicí s krtky - bohužel, nevyhrávám... Gel o kterém píšete jsem zkusila, myslím, předloni - účinek opravdu žádný: krtek by si údajně měl gelem opatlat capky a pak si je olízat a tím se zahubit. Nevím čím se krtek opatlal, ale gelem to nebylo, vesele ryl dál.
Na podzim jsem, pod vlivem rady jednoho pisatele na tomto fóru,zakoupila 3kg karbidu od jeskyňářů a intenzivní boj začal. Všechny nory a otvory pod plotem a pod stromy, které jsem objevila, byly karbidem zaplynovány. Pomohlo to na pár dní, a pak k mému velikému překvapení ryl krtek opět a vyrýval zbytky vypáleného karbidu...
Je pravda, že místo 14 krtinců byly po ránu na zahradě třeba jen čtyři, v jiném koutě zahrady dva a skalka odolávala asi týden. Zintenzivnila jsem boj, a "plynovala" každý den, dokud nedošly zásoby. Pak se povedlo chytit dva krtky do pasti a od té doby je krtinců zas o něco méně, ale že by byl klid, to asi nebude nikdy (ani zima ho nezastaví v úsilí).
Patrně vás moc moje historie nepotěší, ale vyhnat krtka ze zahrady, to je boj neustávající. Přeji hodně zdaru (ale pochybuji, že s gelem se dočkáte úspěchu), dejte vědět, jaká je úspěšnost ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 1. 2010 21:23

Tak na zahrada.cz má nakonec nejvíc pozitiv past z OBI.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 1. 2010 14:25

nejlepší je motyčka a židlička na čekání u díryObrázekObrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 1. 2010 19:51

Teď to není právě nejlepší rada! Sedět ve větru a mrazu na place a hlídat krtiny ... to ať si raději rejdí a já budu v teple 8-D
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 1. 2010 16:18

No teď néééé :oboze ,to je třeba vychytat v létě. :nenapadne Teď bez legrace já opravdu, když toho krtka nechytnu, tak ryje a ryje.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 10. 1. 2010 20:48

Souhlasím - když chytneme krtka do pasti, je chvíli pokoj, než dorazí další. Vloni od léta to byla katastrofa, den co den skupiny krtin na několika místech zahrady. Lapit se nedali, obryli pasti zprava, zleva a nebralo to konce. Jsem zvědavá, jak se budou letos tvářit, když na poli a lukách kolem začne z jara výstavba kanalizace a vodovodu - vše je rozměřeno na stavební parcely. Bude po klidu pro krtky (a pro nás taky :'( )
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 1. 2010 15:02

Naopak, musí se chytat od podzimu, kdy si samečci vybíraj teritorium, pak je šance, že zjara bude oddych.

Jinak krtek vítězí - http://www.youtube.com/watch?v=GfCW1R3QJjM
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kraus787 1. 3. 2013 21:48

Na krtky se nám osvědčil elektronický odpuzovač krtků. Hodně lidí píše, že s ním mají špatné zkušenosti. já si ale myslím, že fígl je v tom, že rozsah působnosti je od výrobců nadhodnocený. Třeba my používáme odpuzovač Cvrček, který jsme koupili u výrobce na webu http://www.deramax.cz , výrobce udává působnost v kruhu o průměru 30m, ale my máme vyzkoušeno, že na našem pozemku je účinnost v kruhu o průměru jen 20 metrů. Když s tímto omezením počítáme, tak se nám tyto odpuzovače osvědčují a protože máme velkou zahradu, používáme jich teď celkem šest.
Martin Kraus
kraus787
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod manir 15. 12. 2015 11:21

Mrtvý krtek je výborným hnojivem, takže doporučuji chloramin do každého krtince a pak vypláchnout vodou. Jinak máme na zahradě plašič na krtky Deramax cvrček ten se postará o zbytek stáda. Hubení krtků spolu s jejich odpuzováním je asi nejlepší metoda jak se jich zbavit.
manir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jaroslava Černá 5. 5. 2016 13:49

Dobrý den, prosím vás, máte někdo zkušenost s takovýmto solárním odpuzovačem krtků https://www.decodoma.cz/Solarni-odpuzovac-krtku.html nebo je to jen reklamní trik? Díky
Jaroslava Černá

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků