Jak zničit molice?

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Rýznerová 5. 1. 2006 16:48

Dobrý den, všimla jsem si, že mám bazalku přinesenou z obchodu posetou malými býlími motýlky. Co s tím? Jsou to molice? A co na ně použít? A napadne mi to pokojové kytky? Děkuji.

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Rýznerová

Odeslat příspěvekod Veronika H. 10. 1. 2006 09:56

Budou to molice, zbavíte se jich Mospilanem, je k dostání buď v sáčku (musíte si ho smíchat dle návodu) nebo v lahvi s aplikátorem (pouze se doplní voda).
Veronika H.

Odeslat příspěvekod majka.mach 20. 4. 2006 11:17

Dobrý den. Mám napadené rostliny molicema.Převážně ibišek a fuksie.Použila jsem už plno přípravků a nic nepomohlo. Prosím o radu co by na ně zabralo. Děkuji za odpověď.
majka.mach

Odeslat příspěvekod Martin H. 21. 4. 2006 10:17

majka.mach píše:Dobrý den. Mám napadené rostliny molicema.Převážně ibišek a fuksie.Použila jsem už plno přípravků a nic nepomohlo. Prosím o radu co by na ně zabralo. Děkuji za odpověď.k/quote]


Existuje řada postřikových látek. Aplikovat je musíte na rub listů a postříkat vskutku každé místečko. Problém bude v tom, že postřik nezabíjí vajíčka, takže musíte postřiky opakovat každý týden, dokud úplně nezničíte všechny generace, tedy i ty, co se teprve vylíhnou.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evina 24. 4. 2006 07:38

Na molice skutecne existuji jiz popsane pripravky. Pred par lety jsem vetsinu vyzkousela- byl to dlouhodoby, ale marny boj! Nakonec bylo nutno vsechny rostliny vyhodit- mnozi se dabelsky rychle!Dnes velmi prohlizim rostliny, neb molice, dle mych zkusenosti, nelze ani pri prepeclivem postupu uspesne zlikvidovat.
Preji vice stesti!
Evina

Odeslat příspěvekod setto 30. 4. 2006 21:18

200 g tabaku a 200 g cesnaku povaríme vo vode a nechame deň odstať, riedime to v pomere 1:10 a striekame tie paskudy.
setto

Odeslat příspěvekod Návštěvník 13. 5. 2006 15:37

[quote="Rýznerová"]Dobrý den, všimla jsem si, že mám bazalku přinesenou z obchodu posetou malými býlími motýlky. Co s tím? Jsou to molice? A co na ně použít? A napadne mi to pokojové kytky? Děkuji.

[dobrý den,
mám rovněž na květinách molice a slyšela jsem recept, ale ještě jsem jej nevyyzkoušela.
1 díl olivového oleje, 2 díly tekutého mýdla,smícháme , 100 ml této tekutiny do 1 litru vody a tím se rostliny stříkají.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 20. 5. 2006 14:54

Musím se připojit k jednomu z prvních příspěvků. Pěstuji ibišky i fuchsie na kterých si molice s chutí hodují. Bezpečně mi zabírá doporučovaný mospilan. Aplikuji důkladný postřik několikrát po sobě, dokud molice nezmizí. Přes léto mám rostliny venku a problémy s molicemi se téměř nevyskytují (prý nemají rády vlhko). Molice se většinou objeví na podzim po návratu do bytu, ale mospilan je vcelku bezpečně zahubí. Mám vyzkoušené, že tento přípravek vydrží účinný i několik měsíců naředěný dle návodu, takže jej mám stále k dispozici.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirmor 8. 2. 2007 14:55

Molice je nezničitelná na pokojově pěstované Lantaně, nepomohl ani radikální ořez rostlin a kontrola nových listů, ani opakované chemické postřiky. Vždy se někde zachrání nepatrné množství imag, které se pak velmi rychle namnoží v naší nepřítomnosti (již i 2 týdnů). Nejlépe je vzdát se rostlin, které je obzvláště přitahují. V mém případě jiné rostliny než Lantana nenapadly.
jirmor

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 2. 2007 16:32

Je zajímavé kolik odpůrcu jedů a prostředků na ochranu rostlin se uchyluje i u skleníkových a bytových rostlin k chemii.V bytových podmínkách ale můžete použít i přípravky biologické ochrany,různé druhy dravíýh roztočů více na http://www.biocont.cz.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hanele 9. 2. 2007 20:51

Ahojky, myslím, že zbavovat se svých oblíbených rostlin je celkem zbytečné.Mám fuchsie i lantany, a s nimi i mějakou tu moličku přirozeně. Přes léto na balkoně používám chemii (mospilan,aplaud) Od května do října spíše preventivně vždy 1x za měsíc.stačí to.A přes jaro, v místnostech používám podomácku vyrobený postřik s vody, oleje a pár kapek jaru. :D
Hanele

Odeslat příspěvekod Červík 10. 2. 2007 09:50

S roztočema nemám příliš dobré zkušenosti a s onou firmou také. (Biocont)
S postřiků mám osvědčený Mospilan.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil28 9. 10. 2007 19:24

:)
Kutil28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 19. 4. 2008 04:34

Roztoči jsou výborní ve skleníku, v bytě už je jejich používání horší. A molice mají výdrž, neopustí ani rostliny přezimované v chladu , jen jich je míň (těch molic). Postřiky je potřeba dělat každý pátý den, protože se zničí jen létající molice a nevylíhnuté si klidně počkají po sprškou na svůj čas :mrgreen:
Tabák s česnekem ale opravdu účinkuje, i když vývar za tepla zrovna nevoní - vařte venku! ( Nevím kolik vody dává na uvedené množství "vývaru" setto, mně se osvědčil litr vody a jen nechat varem přejít.)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 20. 4. 2008 22:47

Uberte česnek, nikotin je nervový jed, zahradník po válce ani nic jiného k dispozici neměl. A naopak, čím více macerace tabáku, tím lépe. Dokonce se i pálil (to musela být chuťovka).
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků