Určení choroby balkonového rajčete

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod jajin111 11. 9. 2017 17:34

Zdravím všechny, chtěl bych požádat o pomoc při určení choroby balkonového rajčete (Vilma). Letos už to asi nevyřeším, ale abych se vyvaroval chyb pro roky další. V substrátu (kupovaném) byly svilušky, ty se mi jakžtakž podařilo zlikvidovat. Stejně ale začala rajčata vadnou a to nejdřív na spodních listech, které zežloutly a oschly, potom se to rozšířilo na skoro všechny listy a v neposlední řadě i na plody, které před tím byly zdravé. Vývoj byl poměrně pomalý, celé to trvalo asi 2 měsíce od prvních příznaků. V poslední fázi je napadení plodu hlavně na tom malém rajčeti vlevo. Stříkal jsem jednou flungicidem, ale bylo to až po zjištění příznaků, ne preventivně, takže vlastně ani nevím jestli to vůbec pomohlo. Pro příští rok jim dám větší květináče i prostor (jsou v 80 cm truhlíku 3 a je to málo). Letos už je nezachráním, spíše mi jde o radu o jakou nemoc se může jednat a jak jí propříště předejít, protože jsem na internetu hledal a nic co by se tomu podobalo jsem nenašel (ono u každé rostliny to bude dost specifické).
Přílohy
DSC_0197.JPG
jajin111
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků