Pěstování zeleniny na zasklené lodžii

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod aldatius 23. 5. 2017 12:25

Dobrý den, chtěl jsem Vás poprosit o radu. Loni jsem se pokoušel na zasklené lodžii vypěstovat rajčata a papričky, ale marně. Balkon máme otočený na jiho-západ. Slunce tam svítí od 13hod cca do 21 (než zapadne), pokud balkon zavřeme, bývá tam i kolem 50 stupňů. Jediné, co se podařilo, bylo 1 mini rajčátko a to bylo vše. Nevím, jestli je slunce spálilo (umístil jsem je za mléčné sklo) nebo proč, ale nic z toho nebylo. Poradíte mi prosím, jak na úspěšnější pokus, čemu se v těchto podmínkách dobře daří? Rád bych pro syna alespoň základ, rajče, okurka, možná paprika, jahody. Mimo těchto rostlinek, poradíte prosím nějaký okrasný stromeček/keř např. co kvete?

Mnohokrát Vám děkuji za Vaše rady a tipy, Alda.
aldatius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 5. 2017 11:27

Já tedy nepěstuji na balkóně, ale moje dcera ano a rajčata měla krásná. Dokonce se jí vydařily i papriky. Myslím si, že to bude chtít pohnojit a taky dost větrat. Já hnojím i na zahrádce Kristalonem plod a květ. Rostliny musí mít dostatek živin. A okurka by tam měla jít taky. To víte velké množství to asi nebude, záleží jak je balkón velký, ale aspoň něco. Přeji ať se zadaří.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 25. 5. 2017 08:36

A co opylení, bývá ta lodžie i otevřená? jinak je potřeba s kvetoucímí rajčaty zatřepat, aby se pyl rozvířil. Okurky bývají bez potřeby opylení. Dají se pěstovat měsíční jahody a různé tropické rostliny, ale to si vyhledejte na netu.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mari-net12 11. 8. 2017 17:07

Já mám sice na zahradě foliovník, ale naši si také občas pěstují něco na balkoně a vždycky měli úrodu fakt hezkou... no a to ani nemají zasklenou lodžii - o tom, že by se rajčata musela opylovat, nic nevím :) - mě do foliáku také hmyz nelétá... a včely už vůbec ne. :) Každopádně rád sleduju jeden magazín a už jsem tu dřív někde psal tipy odtud - každopádně tady je pěkný článek o pěstování rajčat na balkoně https://magazin.specialnizahradnictvi.c ... a-balkone/ - třeba to pomůže rozlousknout, kde je chybka. :) Ať se daří!
Mari-net12
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků