Ačokča - pěstování

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod SimonaO 29. 10. 2016 19:32

Ráda bych si vypěstovala ačokču. Na http://homezin.cz/media/acokca-navod-k-pestovani jsem se dočetla, že jde o velmi zdravou zeleninu, vlastně zeleninovou okurku. Nevím jen, zda ji mohu předpěstovávat doma za oknem předtím než ji dám do skleníku či je to spíš na přímou výsadbu ven?
SimonaO

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 11. 2016 07:59

Ale to je divný popis na tom homezin, když tam tohle není. :D
Zaplaťte si reklamu a neplevelte to tu nesmysly. Ačokča při dobré péči vyroste i z přímého výsevu venku, je možné jí předpěstovat za oknem.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 2. 11. 2016 10:29

Souhlasím, a s tím Homezinem tu otravuje někdo už dlouho, vždycky se tam něco dočte a pak jako chce ještě něco vědět :grr:
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evola 9. 11. 2016 09:01

SimonaO píše:Ráda bych si vypěstovala ačokču. Na http://homezin.cz/media/acokca-navod-k-pestovani jsem se dočetla, že jde o velmi zdravou zeleninu, vlastně zeleninovou okurku. Nevím jen, zda ji mohu předpěstovávat doma za oknem předtím než ji dám do skleníku či je to spíš na přímou výsadbu ven?

Ačokču jsem pěstovala letos. Je nenáročná, potřebuje hlavně oporu a možnost se pnout, protože její šlahouny dosahují až 3 m!! Předpěstovala jsem si ji doma, stačí semínka(černé destičky) tak v polovině dubna nechat naklíčit na mokré vatě a pak zasít do květníčku a nechat vyrůst na parapetu. Po ledových mužích můžete sázet ven. Chvíli bude trvat, než rostliny dosáhnou určité výšky a začnou plodit! Pro čtyřčlenou rodinu stačí bohatě 5 sazenic. K přímé konzumaci sklízejte papričky ještě nedozrálé, semínka nesmí zčernat. Na internetu si můžete najít recepty na vaření, ale opět nedoporučuji přezrálé plody. Pokud máte doma psa, postavte před rostliny bariéru. Papričky jsou pro ně neodolatelná pochoutka!!!
Evola


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků