Pěstování bylinek v zimě

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod epiploicum 30. 12. 2012 17:26

Dobrý den, chceme s přítelkyní začít pěstovat za oknem nějaké bylinky, ale nevíme přesně jaké, co by jste nám doporučili?Děkuji
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
epiploicum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pergonella 9. 1. 2013 20:53

Dobrý den, jestli s bylinkami nemáte žádné velké zkušenosti, volila bych ty nejjednodušší rostliny na péči, takže petržel, mátu, bazalku, ty jdou většinou všem. Já na ně mám speciální truhlíky, které mám přes zimu v bytě na okně a na jaře je dávám na terasu. Bylinky ten přechod zvládají v pohodě, naopak bych řekla, že třeba na jaře je jim venku i líp.
Pergonella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karosa287 27. 1. 2017 11:57

Dobrý den, jak se starat o bylinky v bytě? Koupila jsem si bazalku v květináči, a během pár dnů pomalu zčernala a uvadla. :/
karosa287
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 1. 2017 21:15

Tak to asi namrzla cestou z obchodu.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod greman22 7. 2. 2017 10:57

karosa287 píše:Dobrý den, jak se starat o bylinky v bytě? Koupila jsem si bazalku v květináči, a během pár dnů pomalu zčernala a uvadla. :/


Taky se mi stalo něco podobného :-l
greman22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 4. 2017 07:21

ono stačí když ji protáhnete z obchodu přes parkoviště v mrazech a má dost, to samé platí pro orchideje 8-S
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulín 6. 9. 2017 09:05

Dobrý den,

mám podobnou zkušenost s pěstováním bazalky. Koupila jsem ji v obchodě v květináči, ale do pár dní taktéž zčernala a uvadla, přitom nemrzlo ani nebyla zima, takže mi nemohla cestou z obchodu namrznout. Tak jsem ji koupila ještě jednou a nechala přes léto venku a daří se jí zatím krásně :-).
Petulín
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků