Cuketové recepty

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 26. 7. 2012 10:37

Ahoj všichni, chystáme článek na téma nejlepší recepty z cukety. Máte nějaké své rodinné, osvědčené, které jsou podle vás nej? Pokud ano, tak sem s nimi, prosím. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 26. 7. 2012 14:17

Cukety zpracovávám klasicky, podélně rozpůlit, vydlabat loď a tu uvnitř posolit, naplnit něčím od šunky, nebo zbytkem masa a navrch plátky sýra,třeba nivy, mozzarely a zapéct. Mám ale jeden recept nejoblíbenější a ten se jmenuje Žába v díře. Tady je:
Ze 120g hl.mouky, dvou celých vajec a cca 300ml mléka udělat těstíčko, osolit a nechat odstát. Do těstíčka se zamíchají mladé cukety neloupané a nastrouhané najemno.Kdo má rád česnek, může si jím těstíčko ještě přichutit. V zapékací misce se na trošce oleje opečou kousky tenkých párků,jako špalíčky. Párky zalijeme připraveným těstíčkem se strouhanými cuketami a zapečeme v troubě do růžova, což trvá cca 3O minut - 180°C.Po prvních 15 minutách zmírnit troubu, aby se propeklo, ale nespálilo.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 7. 2012 16:21

Už hodně let peču z cukety koláč.Zatím chutnal všem,díky cuketě neosychá je vláčný.
2 vejce,2PL lžíce oleje,25dkg cukr,35dkg mouka,35dkg strouhané cukety,1 prášek do peč,špetka sůl. Na povrch ovoce a posypat drobenkou.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 27. 7. 2012 09:50

Žáby v díře dělám taky, je to britské jídlo, ale bez cuket a smažím to na pánvi. K tomu mám z Anglie instantní omáčku - jak si na takové chemie moc nepotrpím, tak žába bez ní není ono!
Cukety miluju jen tak na kolečka na pánvi či plechu v troubě pokapat olivovým olejem - velmi mírně, upéct dozlatova a potom na talíři polít zakysanou smetanou s česnekem, solí a pažitkou či zelenou cibulkou. Rychlé a vynikající. Bez přílohy. Sním ji i syrovou, ale dělám z ní bramboráky - to je asi obecně známé užití cukety. Výborná je taky opět na kolečka opečená a potom seskládaná s mozarelou na kolečka na střídačku a zapečená. Nebo s kozím sýrem - mééé!
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 7. 2012 10:48

Jé, já mám po přečtení vašich receptů takovou chuť na cuketu! :-P Těším se, až je vyzkouším. Děkuji za tipy a máte-li další, pište! ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 7. 2012 17:58

Zelí z cukety. Cuketu nastrouhat a dusit na trošce oleje až pustí vodu. Přendat do cedníku, aby voda vytekla, na omastku zpěnit cibulku, vrátit cuketu, ochutit jako normání zelí a podusit.
K tomu si můžeš udělat zelenej knedlík. Dělá se jako normální knedlík, jen se do toho přidá strouhaná cuketa. Jde třeba i z knedlíků z prášku, jen mléka se dá méně, protože cuketa pustí vodu. Lze přidat vajíčko, kostičky rohlíků. Těsto je prostě normální knedlíkové, jen navíc je tam ta cuketa.Vaří a tvaruje se to stejně.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 8. 2012 09:20

A ještě jeden nový, z časopisu. Vyzkoušela jsem je moc dobrý. Cuketový nákyp: cuketa, 200g tvrdého sýra, kelímek zakys.smetany,5 vajec, červená paprika čerstvá, sůl, drcený kmín, pažitka, bazalka a olej na formu. Cuketu oloupat, mladá se nemusí.Má-li střed zrníčka, vydlabat. Pokrájet na drobnější kousky, sýr nastrouhat, papriku nakrájet nadrobno, přimíchat krájenou pažitku, osolit, přidat kmín a vejce. promíchanou směs vylít do zapékací mísy vytřené olejem, posypat krájenou bazalkou a cca 30 min zapékat v troubě vytopené na 170°C./snad ani těch vajec by nemuselo být pět, podle toho, jak je velká ta cuketa. Kdo má rád česnek, místo bazalky by to taky šlo. Já ho nemůžu, tak mě vyhovuje tohle, protože jinak je skoro v každé cuketě v receptu česnek a bývá ho tam dost.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrh01 6. 8. 2012 12:33

Na webu www.mujplan.cz je receptů z cuket docela dost, mrkněte na http://www.mujplan.cz/vyhledavani/cuket/?preview=on
petrh01
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků