Semena křenu

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod anona 9. 6. 2012 12:34

Dobrý den,

chci se zeptat, zda je někde možno sehnat semena křenu. Potřebovala bych je pro přítele v Austrálii, poradí někdo? Děkuji a hezký den Martina
anona
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 9. 6. 2012 13:02

Můžu se zeptat kamaráda co je v Austrálii 10 let, kde ho mají. Tady jsem křen množil vždy jen odnožemi kořenů.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anona 9. 6. 2012 14:18

No to by jste byl hodný,když by jste se zeptal i když kamarád tam žije přes 40let a na křen ještě nenarazil,ale kdo ví třeba budete mít štěstí. M. :-)
anona
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alinka 10. 6. 2012 20:07

Myslím si,že by se dal kořen i poslat poštou,cestu by jistě přežil :hm
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ka-spel 10. 6. 2012 23:34

Jestli by přežil tamní byrokraty na celnici?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anona 11. 6. 2012 06:56

To je právě ten problém, kořen by to přežil, ale kamarád psal, že to zničí dřív než on to dostane do rukou. Takže proto pátrám po semenech a zatím bez úspěchu. Martina
anona
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 10. 8. 2012 19:09

je pravdou,že mne tento dotaz dost zaskočil.Nejsem si jisty zda jsem viděl kvest křen,a tedy aby měl semena.Tato otazka mi proto opravdu připada jako typicka neznalost zakladniho vyvoje rostlin na školach a to včetně těch zakladnich.Dalšim pozastavenim je to,že je zde presentovano snaha obejiti zasad ochrany jednotlivych statu a kontinentu v ochraně před zavlečenim nepuvodnich a viroznich rostlin na sve uzemi.To neplati pouze v ČR a statech EU ale v celem Světě.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 10. 8. 2012 21:16

Tak já viděla křen kvést, ale jak je to se semeny nevím. Vůbec mě nenapadlo se o to zajímat. Já si ho namnožila kořenem.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 11. 8. 2012 05:33

Jsem z vesnice a křen kvetl na každé skládce , ale množení semenem jsem také ještě neslyšela, jak píše Jana oddělkem kořene ano.
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n04r3d 15. 3. 2013 00:26

Dobrý den, chtěl bych pěstovat křen a chci se zeptat, kde bych sehnal ty řízky. Ideální by byl nějaký e-shop, ale nebráním se jakémukoli tipu, jsem z jižní moravy. A kolik asi tak stojí 1 řízek? Děkuji za odpovědi.
n04r3d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 15. 3. 2013 09:47

Řekla bych, že je dobré se kouknout v kauflandu nebo dalších takových obchodech a šup sním do země.My jsme si ho kdysi odkopli od známých.Vím,že roste i jen tak volně po příkopech,když ho poznáte.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 3. 2013 13:50

to já také nevím, ale v penny nabízí křen a je to z českého družstva, asi Polabí..takže tím lépe, je to české a kdyztak se tam muze cinknout a uvidi se...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 15. 3. 2013 16:02

Kdysi bylo v Receptáři množení křenu, tuším že to předváděla pí. Dušková. Nevím jestli je to rok zpátky nebo dva. Možná by to šlo dohledat.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 3. 2013 11:35

Proč množení, ten kořen se dá šikmo minimálně na rýč hluboko a tím z něj začne růst několik svislých kořenů. A Kaufland má maďarský slabší. http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkov ... ne-koreny/ A semena se buď nevytvoří, nebo nejsou klíčivá.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník