Náročnost pěstování chilli papriček

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Ares952 28. 7. 2009 14:34

Minulý rok mi manželka koupila nějaké chilli papričky v květináči. Strašně jsem si je zamiloval, odložil několik (hodně) semínek a letos jsem si je asi tak na konci února až v březnu vysadil a vypěstoval. Teď mi už začínají odkvétat a rostou malinké papričky. Počítám, že do měsíce bude první sklizeň. Nevím co to je za odrůdu, bylo to docela levné, pálivé jsou (na mě) tak průměrně. Ačkoliv mi začínají rodit, měl jsem s nimi starosti se zálivkou, žloutnutím listů a hnojením. Nebylo to zrovna snadné si je vypěstovat, ale z hlediska teploty okolí jsem se nijak zvlášť o ně nestaral. Asi měsíc a půl je mám venku na balkoně.

Dnes jsem koukal na papričky habanero chocolate a white (silně pálivé, cca 200 tisíc SHU) a Bhut Jolokia (cca 1M SHU). Rád bych si koupil semínka a vypěstoval, bohužel s tím nemám žádnou zkušenost, ale podle popisu jsou celkem vysoké (od půl metru až metru) a vyžadují regulovanou teplotu od 25 do 30 stupňů, čehož se trošku děsím, protože na to nemám žádné prostředky.

Máte někdo zkušenosti s pěstováním těchto papriček? Podělte se prosím, ať vím, na co se mám připravit.
Je možné je pěstovat v interiéru i přes zimu?


Děkuji
Naděje je motorem duše
Ares952
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 7. 2009 22:36

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ares952 29. 7. 2009 06:43

aha diky, na chiliweb jsem koukal, ale diskuze jsem si nevsiml :-)
Naděje je motorem duše
Ares952
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chutnej 19. 11. 2012 04:12

Vyzkoušej http://www.chilli-forum.cz nebo http://www.seminka-chilli.cz, tam najdeš o chilli opravdu hodně.
Chutnej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nikol82 30. 11. 2012 12:45

Snažili jsme se shnout pěstování chilli podle nás do jednoho článku:
http://semena-rostliny.cz/cs/article/26 ... na-seminka

Věřím, že pomůže každému milovníkovi kapsaicinu :)
Nikol
nikol82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MatoGrosso 6. 6. 2015 15:26

Ahoj . Ta regulovaná teplota platí hlavně pro semínka k naklíčení . Já to naklíčil normálně v tom malém plastovém boxíku z Baumaxu za pár kaček a neměl jsem k tomu žádnou teplotní aparaturu. Teď jsem si tedy raději koupil v Growshopu malý miniskleníček s vyhříváním za 700,- Kč , ale jde to i bez toho . Jak to vyklíčí a vyrazí ty pravé lístky , tak se už nemusí vyhřívat na stanovenou teplotu . Po třetích lístcích jsem to přesadil i s tabletou do květináčku a zakrátko jsem to dal do malého foliovníku na balkon , ale ten jsem musel vybavit zevnitř netkanou textílií , kterou jsem secvakal sponkovačkou a natáhl to na konstrukci , na kterou jsem pak nasadil folii. Musí se akorát při slunci hlídat teplota , aby se rostliny neusmažily a hodně větrat . Ale tak nějak chytře , papriky nesnášejí průvan a vítr z boku. Mám takhle na balkonu Habanero Red , Habanero Yellow , Trinidad Scorpion Orange atd. a daří se jim vcelku dobře . Zálivku používám půl na půl destilku a normální vodovodní vodu . Hnojivo jsem zpočátku dával rozložené kopřivy ve flašce , Wuxal jako vápník a pak jsem natrefil v Praze za Florou v Lucemburské ul. obchod s chilli a koupil tam speciální hnojivo pro tyto papriky Chilli Focus .
MatoGrosso

Odeslat příspěvekod karol66 10. 8. 2016 15:42

V několika bodech asi takto:
Základem je zvolit si správnou odrůdu
K dosažení optimálního růstu nechte papričky nejprve naklíčit
Chilli papričky potřebují dostatek světla a adekvátní vlhkost půdy
No a zajímavě sepsaný a docela podrobně rozebraný je to všechno třeba zde: http://magazin.specialnizahradnictvi.cz ... -i-v-zime/

Chilli papričkám zdar! :)
karol66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karosa287 27. 1. 2017 12:00

Ahoj. Děkuji za odkaz, také jsem si přinesla domu chili papřičky. Ale po třech měsících začaly na koncích plodů černat, a nakonec se scvrkly a uschly.
karosa287
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků