Zelenina a bylinky za oknem

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 24. 10. 2011 20:50

myslim, ze jsem je narizkoval do kvetinace s vysev.substratem a trochou pisku..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 18. 11. 2011 17:19

Mirku mám prosbu. potřebuji jako dárek k vánocům osadit truhlík s bylinkami. Poradíš? Třeba přes SZ
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 18. 11. 2011 21:11

mas to v SZ :)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 12. 2011 16:30

Jak jste kdo na tom s bylinkami na okně teď?Venku skoro žádná zima, u mne na terase venku zůstala levandule a máta, na okně v garáži jdou šalvěje a rozmarýn - mám ale dojem, že o něj zase přijdu a doma jsou dvě bazalky - pořád s pěkně zelenými lístly, ale zalévat je nutno denně, jinak padají a žloutnou a kvůli obrovské potřebě vody je tu i stévie. Jsou na nejchladnějším místě a netáhnou se zatím za světlem. Vzpomněla jsem si z dětských let, jak jsme na okně mívali uříznuté horní části petrželových kořenů. Roste to krásně, bude čerstvá petržílka - děláte to taky?Obrázek
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 28. 12. 2011 16:50

Já mám na chodbě rozmarýn a tymián, trochu se vytahují za sluníčkem , ale jinak zatím v pohodě, kéž by tak vydržely do jara :hm ObrázekObrázek a tu petržel máš ve vodě? Je to špatně vidět , jak je to zvětšené :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 12. 2011 17:20

No, to víš, že jo, normálně ve vodě. A mám ji takhle chvíli - vyrostlo to rychle. Den před Štědrým dnem jsem to krájela do salátu a rybí polévky a bylo mi líto ten živý vršek vyhodit. Ostatní kořeny to neměly, jen tyhle dva. Ne vždycky se chytí, někdy ten odřezek shnije, ale tohle začalo růst hned. Vody jen tolik, aby byl řez ve vodě. Roste jak divá, ani jsem to nečekala. Voda je dešťová.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 28. 12. 2011 20:30

Já mám na chodbě rozmarýn a magi, zatím přežívají v pohodě. Tymián mám venku i mátu. Ani jsem nekoukala jak vypadají, musím zítra. Petrželovou nať mám nasekanou v mrazáku tak mně ani tohle nenapadlo, ale dřív jsme to dělali taky tak.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 12. 2011 22:47

V mrazáku mám nasekanou taky, na tohle jsem si vzpomněla, jestli by to nerostlo. Rovnolistá petržel přes zimu není a ta kudrnatá je tvrdá a málo voní. Jinak to s těmi kořeny, ale s celými dělám i v létě, když ji prodávají s natí. Na chatě mi nikdy nevyleze ze semínek, udusí ji plevel a málo tam jezdíme. Když se tlustý kořen zastrčí do země a nechá se od nati malý výhonek, petržel pak vesele až do podzimu pokračuje v růstu a nemusí se sít, jednotit. Kdo má záhonek u domu, ten to zvládne, ale já jsem na chatě málo, petržel bych neměla nikdy a dávám ji ráda na všechno. Nemám ráda holé brambory, polévku bez bylinek, tak to řeším takhle. Pažitka a libeček vydrží přezimovat a od petržele zasadím kořeny. Chytne se to vždycky.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 12. 2011 18:04

Te´d měli rovnou petržel v kauflandu, vím to, protože jsem hledal kopr (ten byl, ale nic moc).
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 30. 12. 2011 13:53

V Kaufu ji někdy vídám, ale nemám ho při cestě a taky tam často ta nať od petržele vypadá všelijak - dlouhá, málo zelená a pomačkaná, ještě se v tom každý hrabe...na kořínky do vody by ale dobrá byla a zbytek do mrazáku stejně hned. Taky se Ti zdá, že ten zimní kopr skoro vůbec nevoní? Jenom je to zelené. Na zimu ji mrazím do krabičky, mám dosti veliký mrazák a hlavně poblíž žádný obchod.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 31. 12. 2011 19:11

On ten kopr je balený v ČR, ale v zimě je italský a nevoní, poslední český byl před 3 týdny a i déle vydržel v lednici.
Pořád si říkám, že to zkusím, ale skutek utekl.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 22. 8. 2012 13:15

28.12.2011 jsem vkládala fotky bylinek a přála si, aby přežily zimu v bytě. Tak se povedlo a teď si užívaj sluníčka :mrgreen: Obrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 8. 2012 13:20

Děvčata nevíte prosím náhodou čím to je, že vždycky když koupím rozmarýn, tak přesto že ho zalévám tak mě vždycky uschne :hm ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 23. 8. 2012 15:49

Mě taky. Asi ho zaléváme špatně. Zatím se mi nikdy nepodařilo to zařídit tak, aby přežil. Pokud nezajde hned, nepřežije zimu. Už taky nevím, co s ním.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 8. 2012 21:32

spis jestli to neni tak, ze je spis prelity a on zhnedne...!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků