Sušička na ovoce, houby, zeleninu

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 10. 10. 2008 19:35

Máte doma nějakou? Jak se vám osvědčila? Na trhu jsou levnější do tisícikoruny, ale i dražší za několik tisíc. Jaké máte zkušenosti? :?:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 10. 10. 2008 20:35

sušičku jsem měla pujčenou od babičky a hrozně mě rozčilovalo neustálé hučení a tak jsem se vrátila k sušení na radiátoru a je to zadarmo když se topí.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 10. 2008 06:36

Kdysi jsme o něčem takovém domů uvažovali, ale poté, co jsem si v časopise Test kdysi přečetl jejich testy, tak jsem to vzdal.
Mezi hlavní nevýhody patřilo nerovnoměrné sušení (jiné uprostřed, jiné na krajích) a tak se to muselo přerovnávat, celková doba sušení pak nebyla výrazně kratší.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 11. 10. 2008 12:29

Je jeden přístroj,který používají mí rodiče a jsou vcelku spokojeni.Hlavně vydrží dlouhou dobu sušit i bez přestávky,klidně i deset hodin a více.Máme to vyzkoušené a opravdu to funguje,navíc si můžete dokoupit i další přihrádky na sušení!Cena je tři tisíce.Jakmile se dostanu k počítači,pošlu odkaz na zmíněný výrobek,který v současnosti prodává eta.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 10. 2008 12:35

Jo a ještě jeden poznatek z testů. Pokud se sušička po každém použití opravdu důkladně nevyčistí, tak mají tendenci se v ní množit plísně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 11. 10. 2008 17:42

Tak jsem se přeci jen zmýlil. Eta ji v sortimentu nemá, teď se jmenuje Bielmeier. Tady je odkaz:

http://abc-real.eberry.cz/male-elektros ... 014-0.html
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 10. 2008 18:54

To je mnohem jednodušší použít horkovzdušnou troubu. 3000,- :shock:
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 11. 10. 2008 20:41

Máme sušičku s ventilátorem na 15 sít, termostat udržuje stálou teplotu. Spokojenost veliká již spoustu let, bylinky jsou usušené přes noc (pokud se opláchnuté nechají pořádně okapat), jablka a hrušky na křížaly zhruba za deset hodin, zelenina se v ní suší také dobře, houby jsou usušené během osmi hodin.
Bližší informace byste našla na http://www.nakupka.cz/vyrobek/susicka-o ... nackmaker/
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 2. 2009 14:32

Na sušičku teď sice není zrovna sezona, ale přidám i svou zkušenost. Máme už řadu let desetipatrovou Harwest maid snackmaker, výrobce Nový Zéland a byla už tehdy dost drahá. Má termostat, tři stupně sušení, síta, hustší síťky na vkládání, když se suší drobné věci a plata na sušení ovocných dření. Z ničeho nejsou tak krásně zelené sušené bylinky, houby suší skvěle a rychle, dokonce si v ní suším čerstvé domácí těstoviny, aby řádně proschly a nemusely schnout na utěrce někde na stole, kde se v nich nejspíš vyválí náš kocour a pořád to musím prohrabávat. Dokonce jsme v tom našemu zakrslému králíčkovi sušili kopřivy a jetelíček, aby měl vitamínky na zimu a jako přídavek do jídla. Suším v ní i léčivé byliny do čajů. Nepráší se dovnitř, má jednoduchou údržbu, síta z umělé hmoty se dobře udržují čistá, nic není při sušení potřeba převracet, je prostě báječná.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 17. 2. 2009 19:42

Vystihka jste to - už se taky těším, až zas bude co sušit :tleskani
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod crosan 17. 2. 2009 20:02

K sušení bylinek používám horkovzdušno troubu, (takovou tu kulatou skleněnou) dá se tam regulovat teplota od 20st. do 250 a taky to vyhovuje Vlastně tam suším jen kopřivy
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 17. 2. 2009 20:40

Trouba nemusí být špatná na malé možství, ale pokud každý rok suším křížaly z jablek a hrušek, jsem ráda, že mám sušičku s deseti síty a jak uklidím jednu várku, už chystám další (křížal míváme tak 8 - 12 kilo, podle úrody a kvality jablek). A to sušíme i jiné ovoce, šípky a kde co, jak je sušička, tak mi to nedá.
Doma ( v minulém století) se sušívalo na pícce kachlových kamnen a taky jsme to zvládli ;-) :tleskani
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod crosan 17. 2. 2009 20:58

No jistě, já jsem to jen zkoušela, když hodně lilo a povedlo se, jinak to nepraktikuji.
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Liška4 15. 10. 2017 18:37

Nám vyhovuje infra sušička Yden. Trouba se mi moc neosvěčila.
Liška4

Odeslat příspěvekod lyadmivatix 9. 11. 2017 01:53

bramboru jsem zkousela vcera a taky nic... a kolik mu toho do ty klece muzu dat.. aby to nakonec vsechno nesnedl a pak z toho nemel nejake zazivaci potize. A muzu mu smichat ovoce a zeleninu?
lyadmivatix

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků