Česnek a problémy s jeho pěstováním

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod facility 12. 10. 2009 10:25

dama 55 píše:Až to sklidíš a prodáš Dane, tak si koupíš to, co má Facility ve fotoalbu. :-) Doufám, že zbyde i na mne a prosím nechat delší klacky, skladují to hlavou dolů ve váze. :mrgreen:


Co mam vtom fotoalbu? to BMV? :lol:
facility ma momentalne Touranka ;-)
hold uzitkove vozidlo je to co pestovatel potrebuje...
Obrázek
Obrázek

mičurinec píše:no v Litomericich se po cesneku jen zaprasilo-ty fronty, hruza...ale byl peknej a kvalitni, od 100-145kč/kg


No ja som u nas v okrase videl jednu starsiu pani na trhu predavat po 7.20 EUR/kg z napisom Cesnak na sadenie :D Skoro som odpadol :-!

Teraz je Cesnak este lacny ....Tak na jaro-leto sa bude predavat aj po 6-7EUR/Kg....
Chce to len dobre uskladnit a pockat :hmm: Obcas sa najde pizzeria kde sukromnik za 5 EUR/Kg bere 20-40Kg ;-) Ak nema zajem tak krmi zakaznikov stym Cinskym :D

Inak zhruba za 2 tyzdne morim a sadim tych cca 5-tisic som zvedavy ci sa mi bude darit :kuk:
Abit IP35 pro,e2180@3Ghz,6GB Ram,8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,
Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,CM690, LCD Samsung 24"
Win XP SP3 NASA2 & Win7Ultimate 64bit Microsoft World Domination Total Control Edition
facility
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 12. 10. 2009 15:38

i ja jsem zvedav jaka odruda to vyhraje, jelikoz jsme vitezi nejsussi casti CR tak samozrejme, ze ta nejsuchovzdornejsi odruda :-D
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 27. 11. 2009 11:52

Tak už je konečně taky v zemi, uvidíme jak se mu povede.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 11. 2009 17:11

Já včera sázel ještě 13 stroužků, tak jsem asi tisícovku přetáhnul. Mám jich tedy 1013ks :mrgreen:
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod hejjar 27. 11. 2009 17:13

A já mám celkem 22 stroužků a myslím si co nemám hééč
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 11. 2009 17:16

Škoda, že jsme to nepočítali, tak snad až na jaře.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 30. 11. 2009 10:24

Letos nám zatím mírná zima skutečně dovolí mnohé.
Obrázek

Nedalo mi to a pár zkušeností o česneku, včetně jednoho výborného receptu pro fajnšmekry jsem napsal do článku. http://www.bmprofit.cz/cesnek.html

Dobrou chuť.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 30. 11. 2009 11:58

Ram tak to si nedokážu představit tu chuť :hm , nějak mi to k sobě nejde ale když je to ozkoušené :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 30. 11. 2009 12:08

Je to výborné, chce to jen kvalitní česnek a kvalitní čokoládu a vyzkoušet jejich správný poměr.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 1. 1. 2010 21:15

Taky jich mám 145 kousků. Snad po 12 letech sázím česnek. Před tím nám dost uhníval tak jsme si dali pauzu. Jsem zvědavá jaký bude.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 1. 1. 2010 22:09

facility píše:
dama 55 píše:Až to sklidíš a prodáš Dane, tak si koupíš to, co má Facility ve fotoalbu. :-) Doufám, že zbyde i na mne a prosím nechat delší klacky, skladují to hlavou dolů ve váze. :mrgreen:


Co mam vtom fotoalbu? to BMV? :lol:
facility ma momentalne Touranka ;-)
hold uzitkove vozidlo je to co pestovatel potrebuje...
Obrázek
Obrázek

mičurinec píše:no v Litomericich se po cesneku jen zaprasilo-ty fronty, hruza...ale byl peknej a kvalitni, od 100-145kč/kg


No ja som u nas v okrase videl jednu starsiu pani na trhu predavat po 7.20 EUR/kg z napisom Cesnak na sadenie :D Skoro som odpadol :-!

Teraz je Cesnak este lacny ....Tak na jaro-leto sa bude predavat aj po 6-7EUR/Kg....
Chce to len dobre uskladnit a pockat :hmm: Obcas sa najde pizzeria kde sukromnik za 5 EUR/Kg bere 20-40Kg ;-) Ak nema zajem tak krmi zakaznikov stym Cinskym :D

Inak zhruba za 2 tyzdne morim a sadim tych cca 5-tisic som zvedavy ci sa mi bude darit :kuk:


no zahradnici se bez auta neobejdou-souhlas, ale budu oponovat.... velmi nemile me prekvapily auta, ktera se zdaji byt velka a naopak-do Octavky se neveslo na vysku nic(kytky), naopak do male Toyoty Yaris vse...takze mnohdy je dulezitejsi nez velikost kufru to, jak je vysoky a ze kytky nebyvaji jen 20cm...že? :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 20. 5. 2010 21:03

Taky Vám začíná žloutnout česnek? Asi to bude tím mokrem. :hm :'(
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 5. 2010 21:44

Taky taky ale to je každý rok. Hlavně aby nehnil v zemi :oboze
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 5. 2010 19:41

muzu vam rict, ze az po tech destich mi konecne zezelenal, do ty doby bylo asi u nas vetsi sucho nez jsem cekal..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 10. 6. 2010 17:12

No vidíš a já se už bála, že začne plesnivět nebo hnít jak bylo mokro. Zatím vypadá nadějně.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků