Česnek a problémy s jeho pěstováním

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 1. 11. 2012 09:33

Poraďte, stačí namořit česnek jen v lignohumátu, nebo moříte pořád v sulce?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klara87 1. 11. 2012 09:54

Mně paní v zahradnictví tvrdila, že mám mořit v Rovralu (proti houbovým chorobám). Ale narazila jsem na zajímavé stránky, tam je všechno. http://www.k-cesnek.cz/
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 1. 11. 2012 10:21

Jeva díky , už tam najíždím a prostudovala, tak Rovral a dá se mísit s lignem, sulka ne
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 1. 11. 2012 15:54

Abych se přiznala, ani nevím,jak se projevují houbové choroby na česneku.My česnek nemoříme,jen vyloupem a zasadíme. :oboze :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 1. 11. 2012 18:15

Danielko, abych se přiznala též né.jen že všichni moří, mořím též . :lol: :lol:
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 11. 2012 15:32

8-D 8-D 8-D 8-D 8-D :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 2. 11. 2012 15:46

No já nejmíň 15 let na zahrádě mám pažitku a kadeřavou petr. nic jen kytky, a ani nic nebudu mít. Teď jsem dostala 4 paličky českého čes. tak jsem se nechala přemluvit a "poučit". Tak to bude taková pro mne drahá hračička. Prý máme lán zahrady a nic na ni, ale to už není moje parketa, není na to síla.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 2. 11. 2012 20:44

Taky ještě nemám česnek v zemi, mám český od známého(po dosti letech) a říkal,že ho nemoří. Palice nádherné, stroužky velké, jen čekám na lepší počasí, nemám upravenou zem :hm :oboze :oboze
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 8. 11. 2012 16:41

Tak my jsme česnek pěstovali co si pamatuji, ale pak jsme na něm měli plíseň a ani moření nepomáhalo. Bylo nám doporučeno přestat sázet aspoň 5 let. Nesázeli jsme přes 10 roků a já to zkusila znovu je to asi 2 roky. Narostl sice krásný a velký, ale opět byl napaden plísní. Mořila jsem v Rovlaru i v Sulce a stejně to nepomohlo. Docela mě to štve, protože je pěkně drahý. Nedávno jsem koupila 1kg a za týden jsem vyhodila dvě celé hlavičky, plíseň. Mám objednaný z Moravy a docela se toho bojím. Doma máme velkou spotřebu česneku i cibule tak aby nám to na zimu vydrželo a nemusela jsem většinu vyhodit.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 8. 11. 2012 19:53

U nás to bylo podobně,jako u Klivie.Po povodni v r. 1997 měl pořád plíseň, do té doby jsem pěstovala 300-500 hlávek česneku, a byl skvělý,vydržel v kuchyni ve váze do další úrody. Po dlouhých létech jsem zasadila vloni zas a byl ještě horší, než se dalo čekat, neměla jsem z toho nic...ale nevím, jaký měl původ, na tržnici říkali český, ale to se neví :pozor . Na podzim jsem sehnala opravdu český česnek, hlávky obrovské a prodejce říkal, že ho nemoří, tak jsem taky nemořila a zasadila jsem ho na takovou malou vyvýšeninu na zahrádce :hm .Včera se mi podařilo ho zasadit a slibuji si, že ho příští rok nebudu vůbec zalévat. :pozor ,snad to pomůže :oboze :oboze :oboze
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joe vac 9. 11. 2012 18:08

myslím, že nejdůležitější je zdravá sadba a pozemek bez chorob, nesázet česnek na stejné místo dřív než cca za 7let

sucho česneku přílíš neprospívá, dokonce začátkem léta je závlaha nutná

moření je jen jakási jistota pro pěstitele na větších plochách

josef
joe vac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alinka 9. 11. 2012 21:45

Na tom místě jsem česnek ještě nikdy neměla, tak snad to dobře dopadne, ale díky za rady :tleskani :tleskani
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 10. 11. 2012 07:57

no nejen cesnek by tam v min.letech rust nemel, ale ani jine cibuloviny-gladioly, tulipany narcisy, lilie apod.
cesnek snese urcite vic sucho nez mokro, stacila kdysi jedna cervnova zalivka a rapidne se to podepsalo na cibulich-hnití
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 10. 11. 2012 16:31

Míro tak to máš pravdu s tou cibulí. Na pohled vypadá dobře, ale hned pod další suknicí je hniloba. A mají to i sousedi okolo.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 14. 11. 2012 17:05

Tak jsem dnes nastrkala ten česnek na záhon, no a teď budu čekat na problémy, jaké vyrostou..
hejjar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků