Česnek a problémy s jeho pěstováním

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 11. 2012 08:20

ja se na nej chystam asi zitra ci pozitri a vezmu to zaroven i s tulipany...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 15. 11. 2012 13:28

No jo Míro, ty to děláš ve velkém já mám jen 48 stroužků,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 11. 2012 18:05

ja 340 a prijde mi, ze je toho beztak malo
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 15. 11. 2012 21:30

Mám jej jen pro vlastní spotřebu, ty to máš pro daně :-D :-D
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 16. 11. 2012 08:04

no kdo vi, zda se bude prodavat, ja kde muzu davam cesnek, cibuli nejim-krome te naťové, treba ja mam rozhodne vetsi spotrebu lilků nez cibule a brambor dohromady :D
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 16. 11. 2012 16:28

No tak první problém, záhonek mi zkontroloval krtek, mizera
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joe vac 16. 11. 2012 17:39

mám prosbu,

mám na zahradě přemnožené krtky a hlavně hryzce, ing Kozák píše, že hryzec projede záhon (pole), ale nežere
vím, že je ještě brzy na závěry, ale můžete potom napsat, co udělal za škody krtek u vás, případně zda máte hryzce a co on

díky josef
joe vac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hejjar 16. 11. 2012 18:22

Marný boj, tak jsem škody nepoznala mimo tím jak děají chodby tak nadzvednou rostlinku, semínka a ona uschne,ztratí se ,no a hromada krtinců. Trochu zabraly "pískátka"
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 17. 11. 2012 08:08

co vim tak urcinne jsou dymovnice, nevim jak je to s legislativou, ale zas kdyby to bylo v rozporu tak by se to asi nemohlo prodavat
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 17. 11. 2012 15:39

Z krtků jsem šílela na jaře v tunýlcích jak s amarylkama tak s okurkama. V tunýlcích rostly mladé semenáčky .Tam byla škodaq docela velká. Něco zmizelo docela, u některých nevím kam patří. V foliaku jsem měla rostliny dospělé amky rozházené ,ale stačilo je opakovaně přimačkovat.
Nejdřív jsem si koupila nějakou pastu ta je měla zabíjet. Snad i zabíjela,je se na uvolněné místo okamžitě stěhovali další.Tak že nic moc to nezabíralo. Lepší byla kapalina ,která je vyháněla - odpuzovala .Jen ji bylo třeba pořád obnovovat. Pomohlo to přečkat to první období nežli se rostliny zakořenily do hloubky.
Tak že celkově bych spíš doporučila spíš ten roztok na odpuzování.

Nyní už mám zahradu sklizenou,ovšem krtci vládnou všude.Krtince chodím rozhrabovat,říkám si,že třeba když jim tam potáhne..utečou. Uvidím ,jestli přestanou další krtince přibívat.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 11. 2012 17:01

Míro dýmovnice jsou na nic, máme vyzkoušené kdeco, ale když ne druhý den tak za dva určitě se krtince objeví znovu. Dokonce mu ani nevadí slepice pobíhající okolo, klidně si hrabe dál. Jsou už pěkně oprsklí.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 17. 11. 2012 18:39

Ano Jano máš pravdu, marná snaha
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 17. 11. 2012 18:56

Tak vyzkoušejte to na odpuzení, je to tekutina které se troška kápne do nory.Mně to zabíralo,ale možná to podpořilo to,že se u mne jednalo o tunýlky a foliák,tekutina při odpařování se nemohla tak rychle rozšířit do ovzduší. Nevyprchalo to tak rychle.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 18. 11. 2012 07:21

Klivie píše:Míro dýmovnice jsou na nic, máme vyzkoušené kdeco, ale když ne druhý den tak za dva určitě se krtince objeví znovu. Dokonce mu ani nevadí slepice pobíhající okolo, klidně si hrabe dál. Jsou už pěkně oprsklí.

tak asi mame hodnejsi krtky :hm
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 18. 11. 2012 17:27

Asi. :lol: :lol:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků