Česnek a problémy s jeho pěstováním

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod joe vac 8. 12. 2012 10:15

Karen Válková píše:Tak vyzkoušejte to na odpuzení, je to tekutina které se troška kápne do nory.Mně to zabíralo,ale možná to podpořilo to,že se u mne jednalo o tunýlky a foliák,tekutina při odpařování se nemohla tak rychle rozšířit do ovzduší. Nevyprchalo to tak rychle.


dobrý den paní karen,

můžete mi prosím napsat, co jste používala za tekutinu na odpuzování hryzců, u nás je to tak, že sežerou většinu úrody pod zemí a mladé stromky mi už několikrát ožrali v kořenech, zašly

díky a s pozdravem

josef

-- 8. 12. 2012 10:28 --

jinak k vlastnímu tématu, tj. česnek jenom uvádím, že letos jsem nasázel 1200 stroužků odrůdy jovan a havran, které jsem loni koupil u ing. kozáka a sám namnožil

předpokládám, že vlastní sadbu budu schopen dělat alespoň na tři generace, potom bych rád zase koupil zdravou sadbu od množitele

letos byla díky prapodivné zimě úroda prachbídná a tak doufám, že to letos bude lepší

mořil jsem v záři v sulce, před sadbou fundazolem (neboť rovral mi v e-shopu popletli a poslali něco jiného a já musel sázet kvůli počasí) a lignohumátem

sázel jsem 25.listopadu



s pozdravem

josef
joe vac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 12. 2012 19:44

Pepo, u mne ale šlo o boj s krtkem. Já si ale název nepamatuji, byla to kapalina a prodali mi ji na odpuzení krtka. Krtek byl i na obrázku na lahvi.
Příští rok budu bojovat jinak. Vyzkouším sázet amarylky a snad i ty okurky do bedniček.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joe vac 9. 12. 2012 15:40

dobrý den karen,

nějak jsem si to špatně přebral, krtek je proti hryzci milý kamarád

i tak vím, že jeho přítomnost je často ubíjející

ještě před asi třiceti lety můj otec "lovil" krtky tak, že chodil často k záhonu, kde se nám objevil, když viděl jak jede v mělkém "tunelu" zaseknul připravenou motyku asi 10cm před něj a vyhodil jej ven, překvapený krtek se chvíli dá chytit rukou (nutná rukavice ) a hodit do košíku, potom jsme je vyváželi za ves a pouštěli

dnes na zahradě krtky nemám, buď je zaplašily bzučáky, které tam mám nebo je vyhnali hryzci, kteří se tam ohromně rozmnožili a bzučák na ně platí jen v nejbližším okolí cca 2m

boj s nimi (hryzci) je velmi málo úspěšný a třeba z brambor dokáží sežrat nebo alespoň nakousat polovinu krajního řádku

děkuji za zprávu, pokud by se vám podařilo získat a sdělit mi jméno oné vodičky budu rád


s pozdravem
josef
joe vac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 12. 2012 23:55

Hledala jsem ten název na guglu.Tak to první co je mělo otrávit bylo něco takového :Stop gel Profi na likvidaci krtků a hlodavců.Tady je odkaz :http://www.lapho.cz/jed-profi-hlodavci

To druhé na odpuzení je možná tohle: Bros - Tekutý prostředek na odpuzování krtků http://www.slom.cz/bros-tekuty-prostred ... u/d-69340/

To moje mělo jiné balení, název teda nevím, ale cena a použití je stejné.
Jinak já mám na zahradě kočky krtky teda neloví, ale myši ano tak snad proto mě hryzci tak muc neškodí. Pěstuji pod foliovníkem a v tunýlcích Amarylisy tak, že nepadá vůvahu se pokoušet jej šikovně vyhrábnout to by letěly i rostliny :) Myslím že hryzce tam nemám, aspoň okousanou cibuli amky jsem měla jen jednou. Mrkev, zeleninu a stromky , keře mi za to likviduje srnčí a zajíci potvory jedny.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 12. 2012 10:33

Tak se možná budete smát,ale já to stále dělám tak,jako Josefův otec :lol: .Když se tu objeví krtek, tak si nachystám k ruce motyku a honím ho a můžu říct,že docela úspěšně.Jen ho nikam nevynáším, po mém zásahu už většinou nežije. :hm :lol: Také se už stalo,že ho kočenky donesly od někoho sem k nám živého a tady se snažil dostat do první díry kterou viděl. :oboze
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 12. 2012 16:49

No ano to ale nejde v osázeném záhonu amkama ale ani v bramborách .Jednoho mi našla loni Džes, krtek vylezl ven sam a ona si jej všimla a vyhrabala jej .Krtek spěchal spátky do díry a Džes jak viděla že jí pořád znovu mizí v zemi začala ječet a já přiběhla.Taky jsem jej zabila. Ona by jej Džes nezakousla ani za nic. Vidí v něm kamaráda. Když chytne kočka myš musí jí vydat Džesině a ta takovou chudinku nosí za ocásek po zahradě.Musela jsem jí ji sebrat a vrátit kočce.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 6. 2013 06:46

tak jsem včera již oštípal poupata, zatím to vypadá na mimořádný česnek, ale ještě nepředbíhejme...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 15. 6. 2013 09:27

Tak to je fajn. Já ho nemůžu pěstovat ač bych ráda, u nás je ho velká spotřeba. Prostě mi tu nejde.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 6. 2013 21:40

možná by to stačilo doplnit do půdy síru...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 1. 7. 2013 18:07

Česnek už jsem musel sklidit před 14 dny. Stál při prškách asi 4 dny ve vodě a potom padnul nechal jsem ho uschnout a dnes jsem ho dočistil. Problém je v tom že mezi stroužky a ve stvolu těsně nad palicí jsem našel malinké jakoby kukličky asi 1mm v průměru a 3 mm dlouhé,barva tmavohnědá, někde byli stroužky jakoby nakousané, pokoušel jsem se to najít na netu ale zatim nic. Nevíte někdo co to je za potvoru? díky
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pipšta 27. 8. 2016 11:23

HanaT píše:tak to budete zdraví a utužíte si srdce,až to sníte


U nás se zase říká: Jezte ovoce, zeleninu, nebude k vám chodit lékař! Jezte cibuli, česnek, nebude k vám chodit nikdo!
pipšta

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků