První úroda

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 8. 2011 20:49

Tak mně se rajčata letos, i přes neustálé mokro a prapodivné teploty, drží. Stříkala jsem je letos prvně přípravkem Ortiva podle návodu a vypadá to, že je účinný. Dokonce máme ještě i okurky a tykve zdravé, což je zázrak. Zato keříčkové fazolky plesniví nastojato. Ze všeho ovoce je letos jen pár švestek a ostružin... :shock: , bída s nouzí.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 8. 2011 21:47

my nestrikame proti zadnym houb.chorobam, vzdy je to zkolí az koncem vegetace nebo kdyz uz mame vseho dostatek, fazolky jsou uplne v poho a ovoce, ktere mame je take slusne mnozstvi
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 8. 2011 23:01

Nám to všechno od ovoce (Krom švestek) na jaře pomrzlo, réva v květu taky, ale ta znova vyrašila a kvetla. Jenže ten měsíc zpoždění v tomhle počasí špatně dohání. Asi z hroznů nebude nic - to by muselo být ještě do půli října pěkně a teplo, o čemž pochybuju.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 8. 2011 23:38

Každý rok ostružiny trpí suchem, letos mi hnijí. Ne všechny, ale zlobí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 8. 2011 05:47

My jsme tak špatný rajčata jako letos už dloooooouho neměli :hmm:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 8. 2011 19:15

Co zahrada, to něco jiného - my zas něměli už kolik let tak pěkná rajčata jako letos. A dneska jsme sklidili z jediného stromu 11 ks modrých slív - to jsem ani nečekala :shock:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 16. 8. 2011 20:52

rajcat mame take prave spoustu, ale letos je to velika fuška to udelat bez chemie, aby tam nebyla plisen
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 17. 8. 2011 21:07

Mně už plesniví afrikány a muškáty, a okurky se tváří prapodivně: každý den tu máme ráno mlhu jak mlíko a než se rozpustí, a pak všechno oschne, je poledne dávno pryč. A brzy zvečera začne mrholit, nebo padat rosa, pořád jsme v mokru. Tak není divu, že je všude plíseň...
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 18. 8. 2011 07:02

i ja bojuji s plisni, tak jsem otrhal listy, ktere se mi nelibily, prozatim bez postriku
jinak okurky ve skleniku jsou jako vzdy podivne diky sviluskam, jsou jeste horsi jak cela plisen
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 18. 8. 2011 16:33

Já okurky stříkala proti sviluškám hned z kraje jinak bychom byly bez nich. Rajčata se stříkala v úterý Ridomilem Gold a vypadá, že je zachráním. Dobré je, že má krátkou ochrannou lhůtu, pouhé tři dny. Jinak sousedi okolo už mají po rajčatech.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 18. 8. 2011 16:49

no letos je videt, ze rajsky sly šmahem, u mnohych zahradkaru je černo
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků