Brambory

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 11. 4. 2008 21:34

Pro HanuT: Kolik to máte hektarů brambor? Jinak - dík za informaci, ještě kouknu na Marabel, co jsou zač ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 11. 4. 2008 21:52

ty jsou taky chutné,ale nemají takovou výdrž na uskladnění.
brambory na Ha neměříme,ale bude to zhruba jeden ar.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 12. 4. 2008 20:19

omlouvám se Fidychovi za špatnou odpověď těch brambor nesázíme jeden ar,ale jednu míru to je pětina z ha.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 4. 2008 21:39

Tolik brambor se mi zdálo na ar dost, ale představa byla od každého řádek, to by se vešlo. Není proč se omlouvat, hlavně ať se daří braborám :-]
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 6. 2008 21:55

Dnes jsem už sázel 6 řádků brambor. Není to brzy ,nezmrzne to :?:
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 6. 2008 22:34

Pro pána, nestrašte před Medardem s mrazy! :oboze
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 6. 2008 23:01

To je legrace, rodiče mají listy venku nejmíň tři neděle a vy se bojíte sázet. :)
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 6. 2008 06:08

Je to sranda. Dostal jsem bednu sadby tak jsem ji ještě zasadil. Ale ta suchá zem byla jak beton, málem jsem na tom zlomil motyku 8-S :-S :-/
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 3. 6. 2008 23:42

Motyku vzal čert, hlavně že brambory dopadly do správné brázdy :D ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 6. 2008 02:39

Včera se pěkně vykoupaly.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod leopold 21. 6. 2008 04:47

Sázet brambory později, to byla sovětská metoda - učili nás o tom ve škole. Šlo o to, že prý brambory nemají rády teplo a tím pozdním sázením se měl posunout cyklus blíž k podzimu. Mělo to přinést lepší výnosy v nížinách, nebo krajích, kde je tepleji. Jestli a jak to fungovalo, nevím.
leopold
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 21. 6. 2008 06:45

Dostal jsem informaci že už mají 20cm. To určitě dorostou.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 21. 6. 2008 07:48

Ja jsem dneska měla první sklizeň,vykutala jsem jich na oběd pro 6 hladovejch krků,už se na ně těším, :tleskani
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 6. 2008 21:58

leopold píše:Sázet brambory později, to byla sovětská metoda - učili nás o tom ve škole. Šlo o to, že prý brambory nemají rády teplo a tím pozdním sázením se měl posunout cyklus blíž k podzimu. Mělo to přinést lepší výnosy v nížinách, nebo krajích, kde je tepleji. Jestli a jak to fungovalo, nevím.

U nás v nížině je sežere mandelinka. :-)
A teď se už sklízí asi týden pěkný.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leopold 22. 6. 2008 21:09

Kdysi ovšem mandelinky nebyly. Teď jsou všude, i v horách. Nám tady na horách (či v podhůří) brambory v poslední době zničí v létě plíseň. Natě zčernají a pod nimi zůstanou jen malé třešničky. Kde jsou ty doby, když jsme chodili vykopávat brambory až v září, a natě přitom byly ještě zčásti zelené... Dříve je sadit nemůžeme a tak jsme je přestali sadit úplně a chodíme na ně do obchodu.... držím vám palce, letos je dost sucho, tak by plíseň nemusela zaúřadovat (tedy zatím...). Všiml jsem si ale, že na některých políčkách na různých místech tady u nás plíseň neúřadovala. Čím to je, nevím. Třeba na nich majitelé sází nějaké starobylé valašské (a možná odolnější) odrůdy, určitě nebyly stříkané proti plísni...., ahoj.
leopold
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků