Brambory

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 6. 2008 21:21

Moje letošní zkušenost s kupovanými bramborami: nové, údajně české brambory za 10,90Kč/kg, nekupte to. Vypadaly na pohled velice pěkně, veliké až dost, a pěkně čisté a žluťoučké.
Po několika dnech se ze spíže začal linout prapodivný zápach, zdrojem byly ty krásné nové brambory. Pod slupkou se doslova roztékaly na bílou kaši a tuhý zbytek byl jak skleněný (skoro jako namrzlé jablko) :-\ .
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 6. 2008 21:21

my jsme okraj česko-moravské vrchoviny a brambora je zde typyckou plodinou pro tento kraj a jsme mandelinkou zamořeni také.každý den procházíme a jen zbíráme.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 6. 2008 21:53

Fidych píše:Moje letošní zkušenost s kupovanými bramborami: nové, údajně české brambory za 10,90Kč/kg, nekupte to. Vypadaly na pohled velice pěkně, veliké až dost, a pěkně čisté a žluťoučké.
Po několika dnech se ze spíže začal linout prapodivný zápach, zdrojem byly ty krásné nové brambory. Pod slupkou se doslova roztékaly na bílou kaši a tuhý zbytek byl jak skleněný (skoro jako namrzlé jablko) :-\ .

Nové brambory nejsou zralé, nevydrží. Zvlášť jestli byly prané, tak jsou určené k přímé spotřebě.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leopold 22. 6. 2008 23:08

Závidím vám cenu, u nás jsou nejlevnější za 14,9O Kč. Nic pro důchodce. Čekám, až zlevní... snad se dočkám.
leopold
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 8. 2008 15:48

letos nevím jak dopadnou brambory,horko a stálé vlhko s nima zatočilo i za dobrých postřiků,takhle vypadají pozdní brambory. :'(
http://baxi.rajce.idnes.cz/plisen/
zato řepa ta si lebedí. :hmm:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 8. 2008 20:33

Já je nemám o nic lepší i přes sucho. Postříkal jsem dvakrát Casoarem a jednou Ridomilem. Plíseň sice nemají ale stejně nějak divně odchází.Dnes už také byly uplně zvadlé suchem :'( .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 8. 2008 20:56

my jsme stříkali po prvně Altimou 2x a teďkon jsme stříkali Casoarem,ten by měl být jeden z nejlepších a výsledek žádný,všiml jste si co stojí v brázdách nánosy mokrého bahna :?:
To bude určitě tím. :-(
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 8. 2008 21:13

To jsem si všiml.To je síla takovej rozdíl ve srážkách.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 31. 8. 2008 10:13

Právě jsem vykopal brambory. 20 řádků po 12m. Byla to dost těžká práce musel jsem si na to vzít krumpáč protože to je úplně suché. Ale má to svoje výhody , brambory jsou krásně čisté. Úroda nic moc, zatím 5 metráků. Mám ještě kopat 6 řádků co jsem sázel v červnu, ty jsou ještě zelené.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 9. 2008 20:32

Dneska jsme se pustili taky do brambor a jsou parádní,zatím vyoráváme Laury.
Obrázek
vypadají zdravě a jsou velikostně přibližně stejné.
No ale oproti Danielovi na to máme čerta za traktor,jestli víte co to je :!:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 9. 2008 20:46

To jako Vám běhá čert za traktorem. Tak to je chudák. Není to nevolnictví :mrgreen:
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 9. 2008 20:53

zítra vám ho vyfotím ,ať jste v obraze. :mrgreen:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 9. 2008 20:58

Né já vím jak vypadá. Ta paní co s ní měním cibuli za maso ho taky používá. Já jsem ještě o sto let pozadu. Já kopu ještě ručo fučo.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 9. 2008 21:01

to vám teda nezávidím,no ale ta naše míra a jít na ni s motykou :?:
však i s tím čertem pro dnešní svět jste k posměchu.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 9. 2008 21:14

Motykou jsem to kopal loni ale letos to nešlo kvůli suchu tak jsem na to vzal krumpáč. K mému překvapení jsem nakopnul mnohem méně brambor než loni takže budu používat na kopání brambor už jen krumpáč. Motyku jen na sázení.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků