Okurky - žloutnutí malých plodů

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod haninka25 11. 6. 2007 08:22

Prosím o radu: Pěstuji okurky hadovky na zaskleném balkoně. Čtyři krásně vyrostly a zbytek malých plodů (cca 4 cm) začínají žloutnout a jakoby schnout. Zalévám přiměřeně a hnojím 1x týdně Krystalonem plod a květ. Díky za každou odpověď
haninka25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 6. 2007 21:44

Zkuste okurky více větrat v horkých dnech a zajistit jim vyšší vzdušnou vlhkost třeba poléváním podlahy na balkoně. Vysoká vzdušná vlhkost odpuzuje i svilušky, které často napadají rostliny pěstované "pod sklem". Přihnojovat můžete i 2x týdně - v nádobách nebo ve skleníku mají rostliny poměrně omezený půdní prostor a jak rostou, potřebují stále více živin. S Kristalonem můžete kombinovat na střídačku speciální hnojivo na okurky. Vyšší přísun živin by měl zamezit zasychání a odpadání malých plodů.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 10. 7. 2011 20:17

nevím kam to napsat,týkáse to okurek tak asi můžu sem,
mám ve skleníku okurky ,které jsem měla i loni,byly moc dobrý a tak jsem je nasela i letos,
letošní rok dobře rostlY,kvetly nasadili hromadu plodů,už asi 14 dni je klidím,a konzumujem,/chuťově výborný/až na dnešní den,otrhala jsem jich aspoň dvacet ,a jednu po druhý jsem rozkrajovala a ochutnávala,jsou tak hořký že tu hořkost mám i na rukách a nemůžu se jí zbavit,no zkrátka úplně nepoživatelný.

ČÍM SE TO MOHLO STAT ????? :hm :hm :hm
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 10. 7. 2011 22:57

Jednou mi říkal bývalý soused - letitý zahrádkář, že okurky hořknou, když jsou velké rozdíly v denních a nočních teplotách, nebo po pár horkých dnech se prudce ochladí. Docela bych tomu i věřila. Ale zatím mi okurky ve skleníku nehořknou, tak nestrašte 8-D , že nás čeká ještě tohle!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 7. 2011 23:29

Posolit a nechat odležet nepomůže?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 15. 7. 2016 19:10

Prosím poraďte proč mi tohle dělají okurky. Vláhy mají dost, pěstujeme je tu už léta, ale tohle se nám ještě nestalo. Ví někdo co s tím?
Přílohy
P1030632_zmensene.jpg
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků