Jak pěstovat melouny ?

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 11. 7. 2008 20:47

ale i to je úspěch,on určitě ještě povyroste.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 7. 2008 07:33

Neměl by se zaštípnout? Pokud stále kvete, zbytečně nasazuje, všechny stejně neuživí a nestihnou narůst.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 7. 2008 09:17

Zaštipovat se nemusí plody které neuživí stejně shodí.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Roman777 19. 7. 2008 12:32

Muzete mi nekdo poradit cim prihnojovat melouny v prubehu rustu?
Roman777

Odeslat příspěvekod Fidych 19. 7. 2008 20:10

Mělo by mu stačit hnojivo na plodovou zeleninu jednou za 10 dní podle návodu.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 22. 7. 2008 21:45

Kamarád bydlí na Pálavě,a tam mu melouny jdou,i když je pěstuje pouze okrajově a prakticky místo dýní.A ten radí pěstovat podobně jako dýně a kompostu,v metrovém okruhu udělat stružku kterou denně naplní vodou,a všechny výhony zaštipovat za čvrtým listem.Je prý také dobré i a ten kompost pod sazenici dát netkanou textilii.Ale u něj jde všechno,když se opře o hrábě a spočine tak mu rozkvetou. ;-]
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michal 16. 8. 2008 12:00

Dobry den. Tento rok bylo take porpve co jsem se pustil do melounu:-) Rostlinka melounu rostla hdoen rychle, zacali se tvorit kvety, pod kvetama jsou asi 1cm male melounky, ale... Jak opadne kvet tak melounky zcernaji a upadou( uschnou).. Jedine co se me povedlo, ani nevim jak, prijdu jeden den do skleniku a tam asi 10 cm meloun:) Mel jsem obrovskou radost.. a je tam doted a roste.. Ale jenom jeden.. Ty vsechny ostatni upadli:-( Nevite cim to muze byt? Denne je zalivam.. pestuji je ve skleniku, na zemi..
michal

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 16. 8. 2008 13:42

Rostlina melonu uživí jen 1-2 melouny. Ostatní po odkvětu upadnou. My je máme na hnoji a také je max 2 melouny na rostlině. Kolik chcete melounů tolik sázejte rostlin. My sázeli 100 rostlin.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod michal 16. 8. 2008 14:34

To by chcete rict, ze na jedne rostline je vazne jen 1-2 melouny? :-( Vzdyt ta rostlinka je pres pul skleniku, je dlouha aspon 4m:) Asi bych to mel zastrihavat ze ano?
Ale ty melouny upadavali, jeste nez tambyl ten veliky, proste hne dze zacatku, tak nevim
michal

Odeslat příspěvekod HanaT 16. 8. 2008 14:45

Daniel má pravdu,rostlina uživí tak dva plody pokud jich tam necháte víc rostlina je neuživý a upadnou .
rostlinu je třeba zaštipovat,aby se nevysilovala,podobně se pěstují dýně a všechny tykvovité rostliny.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal 17. 8. 2008 09:59

a to zastipovani mate na mysli jak? Ucvaknotu to tam kde se rostlinak melounu rozvetvuje. a nechat jenom jeden dlouhy ocasek? :-)
michal

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 17. 8. 2008 10:50

My nezaštipujeme a výsledek je stejný. Rostina potřebuje na výživu melounů každý list. Když má 2 melouny stejně zastavuje růst takže bych to neřešil.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ukas 17. 9. 2008 20:36

Tak co jaka je uroda? Ja mel melouny venku a vyrostly tak cca 4-7kg!
Ukas

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 17. 9. 2008 20:51

Úroda je dobrá, skoro každý den máme meloun. Mají tak 3-6kg.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ra.cermak 9. 11. 2008 12:29

Dobrej já pěstuji melouny už třetím rokem a pokaždé mám velkou ůrodu akorát že někteří spoluobčané si pletou mou ůrodu se zásobárnou tak mi to hatí radost ale k věci já kupuji roubované rostlinky melounu naroubované na odnože dýně ona má lepší kořenový sistém a ůroda paráda akorát hodně zalévat mám unich zaražené kolkya na nich 5litrové nádoby na vodu která pořád kape a ještě k zaštípování nechám asi pět květů a za nima zaštipnu ale nemám fotky tak nemůžu ukázat ,největší meloun měl skoro 7kg.R :roll:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků