Kustovnice čínská (Goji)

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Martinko2 3. 2. 2011 20:54

Počul niekto o rastline Kustovnica čínska (Goji) ? Alebo to už niekto vyskúšal ?
Jedná sa o rastlinu pôvodom z Himaláji, ktorá má oranžovo-červené
plody a liečivé účinky. Okrem iného obsahuje 18 amínokyselín.

http://www.gurman.caj-kava-cokolada.sk/index.php/caj/caje-a-ich-ucinky/kustovnica-cinska-goji
Martinko2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 4. 2. 2011 10:19

Přidávám odkaz na článek o pěstování kustovnice.

Já ji mám od podzimu, zatím ji zimuji, čili na zkušenosti si budeš muset počkat, pokud přežije.;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 4. 2. 2011 12:05

My ji máme taky, ale krátce. I když letos bychom mohli možná okusit plody. V loni měla pár kvítků, uvidíme letos. :hm :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 4. 2. 2011 14:50

Já ji koupila kvetoucí, pak se na ní už objevily plody, ale na podzim jsem na ní stříhala velkou uschlou větvičku a omylem u toho vzala i tu s plody. :-( Takže jsem zvědavá, zda zimu vůbec zvládne - z rostliny zůstal spíš pahýl.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 5. 5. 2011 11:51

Tak pro informaci: kustovnice zimu i brutální sestřih :-[ zvládla. Vyrazila nový stonek z boku pahýlu a ten se má čile k světu. Vypadá to nadějně. ;-) Rostlinku stále nechávám v místnosti, kde byla přes zimu, a teprve po ledových mužích ji zasadím na zahradu.
Pokud s ní někdo máte zkušenosti (i pěstování, i ochutnávání plodů), ozvěte se.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 7. 5. 2011 20:54

Nám trochu omrzla a teď pěkně vyráží. Uvidíme jestli vůbec vykvete.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 8. 5. 2011 19:33

Klívie, minulý rok ta vaše ještě nekvetla?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 8. 2011 20:19

Přináším další zprávy o našem goji. ;-) Na jaře jsme je přesadili do zahrady a už má plody. Je jich pár, protože rostlinka je ještě malá (mladá), ale o to větší radost z ní máme. 8-D Zítra vyfotím. Klívie, co ty?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 8. 2011 10:00

Katko nám v loni kvetla, ale plody nebyly žáné. Teď má zase pár kvítků tak uvidíme, snad nějaké budou , taky bych ji ráda ochutnala.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 30. 8. 2011 20:04

Tak jsem dnes na ni koukala znovu a má nasazíno na květ ohromně, ale pochybuji, že to může dozrát.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 8. 2012 12:52

Vloni jsem poprvé ochutnala plody, rostlinka goji nám zaplodila - a tedy chuťově nic moc. 8-S Letos opět vykvetla a zkusím plody usušit. Pro ty, kdo se rozhodnou kustovnici pěstovat, doporučuji vybrat polostinné místo. Já ji dala na slunné (navíc nemá dostatečnou zálivku) a sice plodí, ale moc neroste.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 8. 2012 16:46

Katko nám roste i kvete, ale nedozrají plody. V jaké jste výšce? V loni byla obalená a nic jsme z toho neměli.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 31. 8. 2012 15:56

Klivie, my jsme docela vysoko - 380 m n. m. Plodů bude asi víc než loni, ale rostlinka samotná moc neroste, protože je docela na výhni a nemá dost vody. Počítám, že časem ji přesadím nebo vysadím něco kolem, aby měla víc stínu.Ta vaše je jak velká? Nemáš ji na fotce?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 1. 9. 2012 15:56

Obrázek
Katko takhle se nám plazí po plotě. Schválně jsem Ti ji byla vyfotit, už začíná kvést. My máme výšku asi 290m. Jsem zvědavá co letos.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 3. 9. 2012 07:08

Klivie, tak to ji máš obrovskou proti té naší! Ta je v podstatě jen malý proutek - taky ti ji vyfotím. Napadlo mě, jestli vám loni nemohly plody opadat v důsledku sucha a nedostatku vody. Nevzpomínáš si, jaké bylo počasí v té době?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků