Jahody pěstované v pyramidě

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Richenza 2 11. 5. 2010 19:16

Máte prosím někdo zkušenost , ať dobrou či špatnou , s pěstováním jahod v pyramidě.Chtěla bych to vyzkoušet .
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 5. 2010 19:36

Richenzo bezevšeho můžeš, my je takhle pěstovali mnoho let, ale chce to každé 3 roky vyměnit hlínu a samozřejmě nasadit nové. To ale musíš i na záhoně, nebo měla bys.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 11. 5. 2010 19:46

Klivie děkuju, já v to doufala . Moje teta je takto taky pěstovala a měla je výborné , ale to jsem byla ještě dítě a tak se to těžko hodnotí . Dnes už nežije a tak se nemůžu zeptat. :lol:
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 12. 5. 2010 08:08

Sice osobně zkušenost nemám já, ale vidím to tady u sousedů a vypadá to hezky, když nic jiného a malá bude aspoň pohodlně zobat, nebude si třeba po jahůdkách šlapat,když uvidí jééééééé tam je červená
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 5. 2010 10:50

Já už jahody pěstovat nemůžu když mě to zarůstá ten příšernej plevel podobnej rákosu, tuším cymbidaeum se to menuje :D
A když už jsme u toho, kdo sakra vymyslel slovo mě a mně jakej to má smysl nechápu když se to říká stejně. :hm
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 12. 5. 2010 10:59

To jsme dva :hm
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 12. 5. 2010 11:26

Dane to neřeš já už to taky nehlídám, jestli mně mě tobě ti, nejsem ve škole píšu jak slyším a to už neřeším ani překlepy
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 12. 5. 2010 12:37

Á koukám Jaru, že jste měli stejné pomůcky(tobě, ti) dodnes si to pamatuji. Paní učitelka našich dětí nikdy nevěděla jak je to naučit tak jsem jí to říkala a ona byla celá udivená kde jsem k tomu přišla. Tak nevím kam chodila do školy. Ale jinak to taky moc neřeším. Dane čteme obsah a nekontrolujeme pravopis, no né. :mrgreen: :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 5. 2010 14:17

Děkuji za pochopení ,já tu pomůcku znám také ale stejně mě to ...
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Richenza 2 12. 5. 2010 21:05

Díky za info , tak snad to dobře dopadne. Dnes jsem koupila dvě odrůdy jahod , zeminu a až manžel dodělá ty dřevěný čtverce , tak to spustím . On to vzal zase dopuntíku a prý to musí obložit palubkama jako studnu . Je to takový detailista , což je úžasný . Tady vkládám fotku té studny v neděli ji dodělal. http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/3/3371 ... 030114.JPG
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 12. 5. 2010 21:16

Richenzo to je parádní, manžel šikulka. :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 12. 5. 2010 21:16

Paráda fakt :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 12. 5. 2010 21:21

Holky díky , já mu to vyřídím .. Ony mu to chválily i sousedky . Měl to totiž v garáži a na studni takový velký slunečník , aby tam nepršelo , takže je vidět , že se něco děje. kor ,když není ten plot.
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 5. 2010 15:23

Richenzo parádní vypadá to moc hezky. :tleskani :tleskani :tleskani Je to radost, když manžel nemá obě ruce levé,mám doma taky takového všeuměla.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 21. 5. 2010 21:54

Tak konečně je pyramida hotová , teda skoro , ta dlažba je tam pouze položená . Manžel jí teprve bude usazovat . No a jahody našpičku mi taky nevyšli . musím ještě sehnat. Obrázek Obrázek
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 5. 2010 06:12

Dobré ráno.
Richenzi to vypadá krásně, to bude chodit malá Verunka ďobat ;-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 22. 5. 2010 16:07

Moravandi ty snad vůbec nespíš.... :hm Hlavně , aby nějáké jahody vůbec vyrostly. Ráno jsem sehnala ještě zbytek jahod u Kozla . Paní mi je dala se slevou , část sazenic už byla K.O. Ale mě to stačí a ještě zbyde.. :lol:
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 5. 2010 16:12

Ale spím. Ale jak už začne být ráno brzo světlo, tak už nemůžu spát. A abych celou rodinu nebudila, tak si jdu hrát s počítačem. Oni mi vždycky nadávají že kramařím a budím je :-[
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 22. 5. 2010 18:08

Richenzo jste šikulky :-) :-)
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 5. 2010 18:59

Richenzo máš to moc pěkné, :tleskani :tleskani taky jsem to zkoušela v té pyramidě, jenže mi to docela dost prosychalo.Už je mám zpátky v záhonku, třeba to budeš mít lepší.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 25. 5. 2010 21:13

Princip pěstování jahod v pyramidě,je o tom,že na malém prostoru a pří relativně malé údržbě se získá velké množství plodů.V žádném případě toto ale nemá vliv na chuť nebo odolnost plodů.Takto jsem pěstoval jahody,pokud byly děti malé,a tedy byl o toto ovoce zájem na upravených kompostech.Vzhledem k tomu,že mám dostatek kompostovaného materiálu,tak na zbitcích starých jsem vyřezal stupně a nasázel jahody.Bylo jich v průměru 250-300 ks.Uroda byla vždy jistá,ale souhlasím s tím,že se vyplatí obnovování porostu po třech letech.Po této době většinou velikost a kvalita klesá(ale to i u běžného pěstování),a choroby se projevují ve větší míře.Pokud máte odrůdu která vám vyhovuje a chutná,pro domácnost, můžete použít sazenice ze šlahounů, jinak je samozřejmě lépe použít zdravou novou sadbu(ať frigo nebo klasiku se zajištěním bezviroznosti).

-- 25. 5. 2010 21:15 --

Děti už vyrostly a mají jiné zájmy než mlsat jahody,a vnoučátka též na obzoru nejsou tak je pěstování jahod v mém případě už minulostí.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 29. 6. 2010 19:49

Tak hlásím , že už jsme měli prvních 5 jahod z pyramídy. Aktuální foto není , počítač doma je zrovna KO . Tak aspoň trošku starší. http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/3/3371 ... 030264.JPG http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/3/3371 ... 030259.JPG
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 12. 7. 2010 09:15

Richenzo,vím ,že je po jahodách,ale supr ,to já jsem vloni koupila nové sazenice,protože jsem chtěla jinou odrůdu a naběhla jsem si.Sazenice vůbec nerostou a jahůdky nikde.To jsme dali kvalitní substrát.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 13. 7. 2010 16:23

Evi já mám stále plodící a mám tam plno odnoží, nechceš je dát zakořenit a pak poslat? Název odrůdy už přesně nevím, ale myslím si , že je to EVITA.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 14. 7. 2010 07:33

Jani ,jseš hodná,stačily by mě čtyři,já to nemám kam dát.Ale děti by mohli zobat.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 14. 7. 2010 10:07

Tak jo, pak Ti to pošlu i s Gloxinií¨. A taky už snad nebudou taková vedra.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 26. 4. 2011 21:14

Nevěděla jsem, kam dát můj příspěvek, tak sem.

Představte si, že už mi kvetou jahody :hm To se ještě nestalo, že tak brzy. A co vám :?:
Rozárka 3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 26. 4. 2011 22:31

Mně taky. Převislé a ve skleníku. 8-D 8-D 8-D
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 27. 4. 2011 07:57

Už se také objevují první květy.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 27. 4. 2011 23:00

Jani já mám ty od tebe celou zimu venku v truhlíku, a už kvetou. :hm :lol:
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 28. 4. 2011 20:21

Obrázek
Už kvetou.

-- 28. 4. 2011 20:23 --

Ještě mám jeden dlouhý truhlík a ty ještě nekvetou.Jani sazenice super.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 4. 2011 20:54

Tak to jsem ráda, hlavně ať vám je nesklidí někdo jiný.(Kosáci) Jsou pěkně odrzlí, nám chodí i na borůvky. Vždy musím celé keře obalit záclonami.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 11. 5. 2011 21:36

Tak vkládám foto, po roce jahody přežily a takto ještě slabě kvetly minulý týden , teď je tam květů daleko více . Takže se jim v pyramídě daří. Snad i nějaké dozrají. :lol: http://img4.rajce.idnes.cz/d0401/3/3371 ... 010218.jpg http://img4.rajce.idnes.cz/d0401/3/3371 ... 010320.jpg
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 5. 2011 21:49

Richenzi jahůdky pěkné, teď jen aby vyšlo počasí a nebyly kroupy. Pár let zpátky nám je kroupy očesaly tak, že nám zbyly jen kořeny. A to už krásně kvetly.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 11. 5. 2011 21:52

Krup a silného deště se taky bojím , ale to by pak člověk nemohl nic pěstovat , kdyby se hrozil kalamit. Ale je fakt , že kroupy by nadělaly paseku.
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 12. 5. 2011 06:33

Myslím že už bude letos Verunka ďobat ;-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 7. 2011 14:22

Richenzo, teď jsem srovnávala na fotkách, jak vám ty jahody vyrostly, je tam krásně vidět velký pokrok. Když člověk vezme, že jen za rok, je to úžasné. Jakou jste měli úrodu? Nemáš fotky? Když jsem byla malá, babička takto pěstovala jahody, akorát základ nebyl čtvercový, ale kruhový. Takové konstrukce jsme měli dvě, byly kousek od sebe a kolem nich ovocné stromy. Jahody bývaly krásné a dobroučké. Tak díky tobě jsem si teď zavzpomínala na báječné časy! :love:
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Richenza 2 20. 11. 2011 21:58

Úroda byla dobrá , až jsem se divila . Fotky jsem našla ale jen zelených jahůdek , asi jsem pak nefotila.http://img4.rajce.idnes.cz/d0406/2/2105 ... 010370.jpg http://img4.rajce.idnes.cz/d0406/2/2105 ... 010371.jpg Pyramidu mívala moje teta a taky jsme tam ďobaly . Já si na to vzpomněla , když jsem to viděla v časopise a manžel ji pak loni vyrobil.
Richenza 2
Návštěvník