Znáte jahodník 'Mont Everest'?

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Vladimír Holaň 1. 2. 2009 20:40

Častým omylem o odrůdě "Mount everest" je ZÁMĚNA odrůd s podobným názvem. Existuje "Mount everest", která je převislá, pochází z Francie a unás ji nikdo nemnoží za účelem prodeje! Dále je odrůda "Everest" jako stáleplodící, ovšem nikoli převislá, pochází z Belgie a v ČR je k dostání na mnoha místech, např. Sempra. Tedy "Mount everest" a "Everest" jsou dvě odlišné odrůdy. Při vyhledávání informací na internetu je zapotřebí vypsat správný název "Mount everest" a nikoli "Mont everest".
Vladimír Holaň

Odeslat příspěvekod Vladimír Holaň 1. 2. 2009 20:48

Uvádíte lidi v omyl, cituji Vás:"Množením odrůdy jahodníku Mont Everest se i u nás běžně zabývá dost jahodářských firem...". Zaměnil jste "Mount everest" s "Everest" !!!
Vladimír Holaň

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 2. 2. 2009 11:47

Ano, trošku jsem si to popletl, omlouvám se. Nikde jsem nenapsal to , že nějaká firma tyto jahodníky množí!!!
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vladimír Holaň 3. 2. 2009 10:04

Citoval jsem pana Stanislava Krejcara, který uvedl 24.9.2008, že odrůdu "Mount everest" množí Sempra. Jinak struktůra této diskuze bohužel neumožňuje umístit odpověď na dané místo, vše je seřazeno chronologicky.
Vladimír Holaň

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 4. 2. 2009 13:31

Vladimír Holaň píše:Jinak struktůra této diskuze bohužel neumožňuje umístit odpověď na dané místo, vše je seřazeno chronologicky.

K tomu, abyste mohl reagovat na konkrétní příspěvek, slouží funkce Citovat, kterou jsem teď pro ukázku použila.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Předchozí stránka