Ríbezľa červená

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 6. 2013 20:48

Americké padlí, určitě to ovlivní počasí, pak řez a chemie - http://www.agromanual.cz/cz/atlas/choro ... stove.html Nerezistentní angrešt už nemá šanci, u rybízu nevím.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 6. 2013 20:55

Napadené větvičky jsou potřeba ostříhat a spálit, spadané listí taky průběžně zlikvidovat a podzimní nedávat do kompostu. Na jaře je potřeba alespoň 2x postříkat třeba Fundazolem při rašení a před květem, a pro jistotu ještě jednou tak, aby se dodržela ochranná lhůta do sklizně.
Na podzim zkontrolujte všechny letorosty, zda nejsou napadené, nutné je všechno ostříhat a spálit.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 6. 2013 21:03

angrešt jsem před pár lety kvůli padlí zrušila. \Teď tam mám jeden rezistentní stromkovej a 4 keříčky z něj vypěstované. Jsou zasazené o něco výše na zahradě,Ale co s tím rybízem, Měla jsem z něho takovou radost jak krásně rostl. Nemám jej teda vykopat\? nebo snad ostříhat jen napadené větve? postříkat ty co zbydou? Vůbec netuším co dál. T\ keře vypadají děsně.

-- 29. 6. 2013 22:05 --

Fidych dík tak zítra to ostříhám.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 30. 6. 2013 08:28

ostříhej ty vrcholky, letos i u me se padli objevilo i na bilem rybizu a obvykle jej na rybizech vubec nemam, angrest uz jen zasadne rezistentní
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 30. 6. 2013 13:57

Angrešt jsem si rezistentní kupovala .Tenkrát dva stromky, ale jen jeden roste.Z odstříhaných větviček při sázení jsem ale vypěstovala další 4 keříčky. Zatím se na nich nic neukazuje.Plodů je ještě málo .Jen stromek je obsypaný.

Černý rybíz jsem ostříhala, moc na něm větviček nezbylo. Byl napadený skutečně moc. Postříkala jsem jej taky ,ale dneska bylo tady docela větrno.Tak uvidím ještě večer,jestli to půjde lépe stříkat.
Kyž se to padlí ukázalo i u tebe tak to bude tím mokrým počasím.
Miry dík.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 30. 6. 2013 15:45

Černý rybíz mi to vůbec nenapadá, ale angrešty jsem kvůli tomu přestala úplně pěstovat.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků