Co musím udělat s mišpulí, aby byla poživatelná?

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vyslouzil 15. 1. 2008 12:34

Lepší než pěstovat mišpuli ze semene je naštěpovat ji na nějakou příbuznou dřevinu - hrušeň, jeřabinu nebo hloh. Plodnost je dřívější a stejná odrůda zaručena.
vyslouzil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 18. 4. 2008 17:39

Taiko, jestli nemáte nač mišpuli roubovat, nebo s tím nemáte zkušenosti, můžete si koupit mladý stromek. Sice je pěstijí málokde, ale zkuste se podívat co nabízí zahradnictví v Bojkovicích (mišpule též), možná zasílají zjara i na dobírku.
Mrkněte na http://www.stareodrudy.org/ovocne-strom ... oda/9.html, třeba budete mít úspěch :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 19. 7. 2008 12:59

Dobrý den!Jsem ze všech informací dost rozpačitá - koupila jsem si v Kauflandu oranžové plody podobné meruňkám, označené jako mišpule. Uvnitř byla 3-4 hnědá semena, která jsem zkusila nasadit. Povedlo se, rostou - ale co to tedy je? A jak to mám pěstovat? Díky za radu Jana
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 19. 7. 2008 20:02

Máte patrně mišpulník (japonskou mišpuli). Roste pěkně, dokonce přežije i naši zimu venku, ale nevím, jestli někomu plodí? Máme ji už snad deset let ze semen dovezených ze Španělska, kde jsme si koupili mišpule - plody - na ochutnání. Stromek nikdy nekvetl, takže plody pochopitelně žádné :hm
První tři roky jsme ji měli jako pokojovku, pak od jara do podzimu venku a poslední rok, kvůli velikosti, zůstala venku v květináči zapuštěném v zemi. Zem normální zahradní s přídavkem kompostu, zálivka podle potřeby. Slunce nevadí, vítr nerada - velké listy silný vítr vždycky potrhá. Zdá se mi celkem nenáročná, určitě vám poroste.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod vrana1 24. 3. 2009 22:35

určitě jsou pod stromem i ted a je po zimě, už jsou i přírodně stratifikovaná,neměly by už moc přesychat,hned vyset.Pokusim se je sebrat.jsem v Ostrave tel.775161659
vrana1
Kolemjdoucí

Předchozí stránka