kiwi

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Dušan2 10. 5. 2013 14:07

No ještě tomu dám šanci, kdyžtak koupím samce třeba za rok, jen jesli seženu stejné, od starkla se mě to objednávat nechce a tuhle odrůdu nevím kde seženu. Třeba se ještě vschopí, byla dlouhá zima. jen jsem si říkal že kdyby bylo jedno jestli bude samec jinej, tak ho někde seženu lépe, třeba i řízek. :-)
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 10. 5. 2013 16:21

Zkus zahradnictví KRUH, mají více druhů a kdybys tam zavolal tak by Ti jistě poradili, jsou ochotní.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 10. 5. 2013 17:18

V kruhu je to perfektní, tam jsem se byl loni podívat a jsou tam moc ochotní, pěkně se tam nakupuje. Ale přemýšlím že pokud se to nevzpamatuje, tak to nechám na příští rok. Samici mám letošní, tak samec může být klidně mladší. :-))
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 26. 5. 2013 17:59

Tak jsem prohlížela kiwi a je obalené poupaty. Doufám, že to bude mít kdo opylit.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 27. 5. 2013 15:29

No snad nám ty včeličky letos neumrznou :oops: .
Mě ten samec stále nic nedělá, tak počkám jak na tom bude samice za rok a pak teprv budu shánět samce. 8-)
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 15. 11. 2016 18:47

Každý druh kiwi potřebuje samce ze stejného druhu.Opyluje se bez ohledu na včely, opyluje je vítr.
Včely jdou hojně na květy samčí druhu arguta, ale nejdou na samičí.Doporučuju toho samce arguta i pro včelaře, když kvete,tak včely dopoledne hučí víc než kdyby se rojily.Mají z toho buď pyl, nebo nektar.
Jak tady čtu, tak v roce 2011 to namrzlo pozdním jarním mrazem a letos 2016 taky.Vždy mi to namrzlo jednu zimu a pak zas několik roků byla úroda.Nikdy se mi nestalo, že by to namrzlo dva roky po sobě.Tak vydržet,zas bude dobře.Já už vždy chci mít kolomikty a raději i arguty.Je to supr ovoce.Pokud si někdo může vyzvednout sazenice ve Frýdek-Místek, tak se ozvěte na tel. 775161659.Moje odrůda Vitakola se už prodává v celé EU, a rusku a bývalých ruských zemích.Ujímá se i v severských zemích,finsku .Množí je polská firma Clematis,Pruszkow pod warszavou.Moje odrůda je chráněna v EU i UPOV.Nesmí se množit ,prodávat sazenice je možno pouze s originální cedulkou firmy clematis.Pokud by ji prodával někdo bez cedulky, prosím sdělte mi.
děkuji.Jan Sazenice nezasílám, je s tím moc práce.Zahradu mám mimo bydliště.Hledám jinou.
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků