Ochrana vinné révy před škůdci a chorobami

Pěstujete si vlastní hrozny?

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dejavu 26. 6. 2007 06:42

Pokud máte víno, je teď poslední možný termín ochrany, více o ochraně vinné révy http://www.meredit.cz/Bydleni-a-zahrada ... y?Itemid=1
dejavu
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 17. 8. 2011 14:32

Takže vinnou révu máme již asi 10 let ,nikdy jsme ničím nestříkali , myslím ochranným postřikem , v únoru jsem víno laicky ostříhala, docela razantně a vína jsme vždy měli hodně a zdravé.Až letos ,myslím si že je to vlivem toho deštivého léta, mám napadené listy a i některé plody. Přikládám foto , myslím že je to nějaká plíseň. Zajímavé je , že některé hrozny to nemají a jsou krásné( asi to k nim ještě nedorazilo) :-l , zkrátka když jsem zjistila , že je něco s listy , bylo už na postřik pozdě.Takže ač jsem nechtěla chemii , příští rok bude muset být asi použita :-! ObrázekObrázekObrázekObrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 20. 9. 2011 09:20

Kéž by jsme měli alespoň takové plody ,moc se nám nedaří ,nevíme která odrůda by nám šla.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 9. 2011 19:04

napis sem jakou mas nadm.vysku,pH, neco o půde a dame to dohromady
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 16. 1. 2012 13:40

Mám asi 7 let vinnou révu, druh neznám, ale jsou moc dobré, jenže už dva roky z nich nic nemám, protože je napadne nějaká choroba a je po úrodě :-\ .LIsty začnou šednout a potom i plody a nakonec plody ještě praskají, všechno jsem vyhodila do popelnice, i na podzim listy.....může někdo poradit, co s tím, abych si zas užívala výborných domácích hroznů? Co to je a kdy aplikovat postřik a který? Díky :tleskani :tleskani :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 1. 2012 17:50

http://www.ireceptar.cz/zahrada/choroby ... i-mozaika/
Podle obrázků si můžete najít, jestli je to padlí, nebo plíseň, ale každopádně počítejte s opakovanými postřiky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 26. 1. 2012 07:48

ano, pokud to neni tzv.piwi odrůda, musite strikat...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 27. 1. 2012 21:40

:shock: Co znamená piwi odrůda? A kdy asi začít s postřikem? :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 29. 1. 2012 21:30

obvykle se prvni postrik provadi v dobe tesne pred rasenim nebo pri raseni - proti skudcum - hálčivec apod.

Piwi - je interspecifická odrůda, tak se označují velmi odolné odrůdy proti houb.chorobám...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 25. 7. 2012 09:53

Tak asi máme po hroznech :'( , není to ne všech , ale bojím se , že se to bude šířit, asi plíseň šedá myslím :hm , měl by cenu ještě teď nějaký postřik, četla jsem , že se může stříkat proti plísni ještě na začátku srpna, ale jestli už takhle napadené hrozny, co myslíte ?Obrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 10. 9. 2012 14:58

Květinko,vidím,že nejsem sama :hm :-\ Obrázek Obrázek.Je to asi něco jiného,než máš Ty,ale stejně podobné a je to zlé.Stříkala jsem to před třemi týdny a před týdnem,na radu zkušeného, KUPRIKOLEM.Některé jedlé nebudou,ale něco snad ochutnáme.Děje se mi to už třetím rokem a příští bude jako zkušební, poslední rok.Dnes jsem zkoušela a zjistila,že jsou už dost měkké,letos nějak dřív. :hm No uvidíme,jak to dopadne. :hmA jak to dopadlo u Tebe Květinko?
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 10. 9. 2012 19:09

Dva kbelíky hroznů jsem vyhodila do popelnice :/ bohužel musím koupit na příští rok nějaké postřiky, i když vlastně nevím jaké, víno je celé napadené i listy no hrůza :-S :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 10. 9. 2012 19:24

Evi,praskaly ty Tvoje hrozny?Ty moje mají tu plíseň tmavší,praskají a listy i šlahouny jsou flekaté :hm
Jak jsem se teď dočetla na odkazu od kejki,tak to mám asi napadené padlím.
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 10. 9. 2012 19:41

Alinko nepraskaly, prostě úplně zešedly a pak schnily . A šlahouny mám také flekaté, listy totéž , takhle hodně jsem to nikdy neměla , přišlo mi to , že je to plísenˇšedá na těch hroznech :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 10. 9. 2012 20:05

Tak nevím,píše se tam,že by se to nemělo konzumovat,když je to napadené padlím,tak nevím :hm :hm :hm ,těšila jsem se,že ty hrozny,které jsou pěkné,spapáme :mrgreen: :hm :grr:
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků