Ochrana vinné révy před škůdci a chorobami

Pěstujete si vlastní hrozny?

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dejavu 26. 6. 2007 06:42

Pokud máte víno, je teď poslední možný termín ochrany, více o ochraně vinné révy http://www.meredit.cz/Bydleni-a-zahrada ... y?Itemid=1
dejavu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 17. 8. 2011 14:32

Takže vinnou révu máme již asi 10 let ,nikdy jsme ničím nestříkali , myslím ochranným postřikem , v únoru jsem víno laicky ostříhala, docela razantně a vína jsme vždy měli hodně a zdravé.Až letos ,myslím si že je to vlivem toho deštivého léta, mám napadené listy a i některé plody. Přikládám foto , myslím že je to nějaká plíseň. Zajímavé je , že některé hrozny to nemají a jsou krásné( asi to k nim ještě nedorazilo) :-l , zkrátka když jsem zjistila , že je něco s listy , bylo už na postřik pozdě.Takže ač jsem nechtěla chemii , příští rok bude muset být asi použita :-! ObrázekObrázekObrázekObrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 20. 9. 2011 09:20

Kéž by jsme měli alespoň takové plody ,moc se nám nedaří ,nevíme která odrůda by nám šla.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 9. 2011 19:04

napis sem jakou mas nadm.vysku,pH, neco o půde a dame to dohromady
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 16. 1. 2012 13:40

Mám asi 7 let vinnou révu, druh neznám, ale jsou moc dobré, jenže už dva roky z nich nic nemám, protože je napadne nějaká choroba a je po úrodě :-\ .LIsty začnou šednout a potom i plody a nakonec plody ještě praskají, všechno jsem vyhodila do popelnice, i na podzim listy.....může někdo poradit, co s tím, abych si zas užívala výborných domácích hroznů? Co to je a kdy aplikovat postřik a který? Díky :tleskani :tleskani :hm
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 1. 2012 17:50

http://www.ireceptar.cz/zahrada/choroby ... i-mozaika/
Podle obrázků si můžete najít, jestli je to padlí, nebo plíseň, ale každopádně počítejte s opakovanými postřiky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 26. 1. 2012 07:48

ano, pokud to neni tzv.piwi odrůda, musite strikat...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 27. 1. 2012 21:40

:shock: Co znamená piwi odrůda? A kdy asi začít s postřikem? :hm
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 29. 1. 2012 21:30

obvykle se prvni postrik provadi v dobe tesne pred rasenim nebo pri raseni - proti skudcum - hálčivec apod.

Piwi - je interspecifická odrůda, tak se označují velmi odolné odrůdy proti houb.chorobám...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 25. 7. 2012 09:53

Tak asi máme po hroznech :'( , není to ne všech , ale bojím se , že se to bude šířit, asi plíseň šedá myslím :hm , měl by cenu ještě teď nějaký postřik, četla jsem , že se může stříkat proti plísni ještě na začátku srpna, ale jestli už takhle napadené hrozny, co myslíte ?Obrázek
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 10. 9. 2012 14:58

Květinko,vidím,že nejsem sama :hm :-\ Obrázek Obrázek.Je to asi něco jiného,než máš Ty,ale stejně podobné a je to zlé.Stříkala jsem to před třemi týdny a před týdnem,na radu zkušeného, KUPRIKOLEM.Některé jedlé nebudou,ale něco snad ochutnáme.Děje se mi to už třetím rokem a příští bude jako zkušební, poslední rok.Dnes jsem zkoušela a zjistila,že jsou už dost měkké,letos nějak dřív. :hm No uvidíme,jak to dopadne. :hmA jak to dopadlo u Tebe Květinko?
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 10. 9. 2012 19:09

Dva kbelíky hroznů jsem vyhodila do popelnice :/ bohužel musím koupit na příští rok nějaké postřiky, i když vlastně nevím jaké, víno je celé napadené i listy no hrůza :-S :hm
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 10. 9. 2012 19:24

Evi,praskaly ty Tvoje hrozny?Ty moje mají tu plíseň tmavší,praskají a listy i šlahouny jsou flekaté :hm
Jak jsem se teď dočetla na odkazu od kejki,tak to mám asi napadené padlím.
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 10. 9. 2012 19:41

Alinko nepraskaly, prostě úplně zešedly a pak schnily . A šlahouny mám také flekaté, listy totéž , takhle hodně jsem to nikdy neměla , přišlo mi to , že je to plísenˇšedá na těch hroznech :hm
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 10. 9. 2012 20:05

Tak nevím,píše se tam,že by se to nemělo konzumovat,když je to napadené padlím,tak nevím :hm :hm :hm ,těšila jsem se,že ty hrozny,které jsou pěkné,spapáme :mrgreen: :hm :grr:
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 9. 2012 12:16

Tak s váma děvčata soucítím je to škoda.Vím co to dělá, protože my to měli 2 roky za sebou, ale letos konečně nic.No a takhle pěkně to vypadáObrázekje to ve vstupu do pergoly, tak si už sem tam kuličku zobnem.Ještě to ale není úplně zralé.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 11. 9. 2012 12:25

Díky Danielko.....a stříkali jste to něčím? :hm
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 9. 2012 13:28

Tak jsem se byla hnedka zeptat :lol: :lol: .Takže letos nebyl žádný postřik jen loni.Jenže loni to už nijak nebylo vidět,že by to pomohlo :hm :hm jestli to pomohlo pro letošek to nevím.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 11. 9. 2012 18:42

Tak to je luxusní :shock: :shock: opravdu nádherná úroda :tleskani :tleskani :tleskani
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 11. 9. 2012 18:46

Dani a čím jste to stříkali :?: :?: :?: ,poraď nám :oboze :oboze :oboze
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 9. 2012 18:19

Děvčata ráda bych poradila ,ale já to nevím a manžel už také ne :nenapadne .Je to tak, že když něco takového hledáme, tak u nás v těch ochodech je takový monitor a tam to vyhledáme. :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 14. 9. 2012 09:20

Dani škoda :hm ,použila jsem KUPRIKOL :hm
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klara87 27. 9. 2012 19:47

Osobně bych to viděla na padlí. Přípravků je hodně, ale u všech platí hlavně pravidelně stříkat. Letos jsem díky postřikům měla víno relativně čisté.
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 28. 9. 2012 18:17

Kláro prosímtě ,jak často jsi stříkala ,poraď ,máš nějaký osvědčený postřik? Každý rok jsme hrozno měli a letos jsem odnášela kbelíky s hrozny akorát do popelnice 8-S
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klara87 28. 9. 2012 20:27

Postřik se má provádět mezi rašením a květem, ale stříkala jsem i po odkvětu. Každý postřik se provádí v jiném intervalu a je tam i od kdy do kdy. Letos jsem během sezóny vyzkoušela Acrobat, Dithane, Kocide, Kuprikol a myslím, že i Baycor. Je pravda, že letos jsme díky jarním mrazíkům mnoho vína neměli, ale bylo bylo krásně čisté (až na pár jednotlivých kuliček). Plíseň se ve větším projevila až teď, ale jen na listech. S postřiky jsem skončila někdy v půlce srpna. Taky je důležité révu důkladně prořezat, aby nebyla přehuštěná.
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 29. 9. 2012 06:22

Kláro děkuji, o tom prořezání vím , na jaře víno ořežem razantně a vždy obrazí , ale na postřik jsem se vykašlala , nikdy nebyl potřeba , ale nevyplatilo se :hm .V příštím roce to musíme ošetřit ...
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 30. 9. 2012 19:42

Kláro i já děkuji za rady....dopadla jsem stejně jako Květinka...špatně a prořezané jsem to taky měla hodně :hm
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 30. 9. 2012 20:18

Děvčata prořezáním to asi nebude, my to teda neděláme jen zkracujeme, máme to jako zelenou stěnu na pergole.Ty hrozny jsou jen jako bonus.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klara87 30. 9. 2012 20:24

Není zač. Já tak dopadla vloni. Letos jsem už od jara lítala po zahradě s postřikovačem. O nějaké BIO, EKO jsem se už přestala snažit. To dodržuju jen u bylinek a koření.
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 1. 10. 2012 06:16

Danielka.9 píše:Děvčata prořezáním to asi nebude, my to teda neděláme jen zkracujeme, máme to jako zelenou stěnu na pergole.Ty hrozny jsou jen jako bonus.

Danielko myslím to tak , že pokud je to hodně husté , tak se tam snáz v deštivém počasí chytí plíseň atd ...nejde tam tolik sluníčko a neofoukne vítr :hm
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 1. 10. 2012 17:29

Asi v půli srpna jsem je stříkala KUPRIKOLEM a teď nevím,jestli je můžu jíst :hm :hm
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 10. 2012 18:55

Jj, jen je umyj vodou.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 1. 10. 2012 19:42

Ja vím květinko jak jsi to myslela :lol: a jestli se kukneš trošku na můj obrázek zpět, tak je to trošku vidět ,jak husté to z boku máme.Je to staré hrozno a nikdy jsme ho nestříkali, až vloni.Nikdy předtím plíseň nemělo a hroznem jsme ještě krmili slepice.Ja vám to psala jen jako radu,že sama nevím proč to tedka chytá tu plíseň. :obozePoslední dobou je ta plíseň na vícero rostlinách.
A ještě dodatek manžel to našel a stříkal to Dithane :nenapadne či jak se to píše.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 26. 7. 2013 10:00

Tak Danielko, dle tvé rady jsem stříkala 2x a juchůůůůů máme hroznů a listy jsou v pohodě 8-D
Obrázek
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 7. 2013 17:10

Květinko supéééér my letos už také bez plísně,ale dali jsme jeden postřik.Na podzim budeme sklízet obě. 8-D 8-D 8-D :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník