Stříhání révy vinné

Pěstujete si vlastní hrozny?

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kostitras777 9. 2. 2007 17:52

Koupil sem chalupu. U zdi se pne vinná réva. Má plno vysokých výhonů.
Na jakou výšku ji ostříhat a kdy?
Na starých vysokých výhonech jsou vydět mladé výhony.
Prosím o radu co sni?

(Nevím, co je to za odrůdu)

Děkuji...
kostitras777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marz 10. 2. 2007 18:21

Ja myslim, ze na odrude ani tak nezalezi. Jinak po pouziti googlu jsem nasel takovy mensi navod: http://www.hobbyzahrada.cz/data/clanek.asp?id=72&nadpis=RADY%20PRO%20ZAHRADU:%20%20%C4%8Cas%20na%20%C5%99ez%20r%C3%A9vy%20vinn%C3%A9
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 2. 2007 21:00

Stříhejte tak, aby vám zůstaly jednoleté letorosty - nejsvětlejší dřevo loňské - na dvouletém dřevě ( tmavší pruty) a to na starším dřevě. Záleží, chcete-li révu pnout nebo ji snížit: pro tažně ponechte od 5 do 12 oček na jednoletém prutu ( pro pnoucí tvar), jinak postačí dvě až tři očka. Příští rok určitě po znáte, co Vám bude lépe vyhovovat. Nebojte se révu prosvětlit a odstranit vše, co je napadené a poškozené. Zdravím, Mcl
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 1. 3. 2007 15:25

Pokud by jsem mohl také trochu poradit,tak by jsem to pro letošní rok nechal,ať se letos vydovádí a ukáže co a jak.A ostříhal by jsem ji až kolem Mikuláše na dvě očka.V nynější době se snejvětší pravděpodobností při takovém zásahu setkáte s roněním réví a to je škoda.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anička.ďáblíček 18. 3. 2009 18:24

Dobrý den mám takový problém můj otec mi ostříhal mnoholeté víno a to dost radikálním střihem a to ještě apsolutně laickým. Zůstali jen staré větve a žádné poupata. Myslíte, že ještě obrazí?
anička.ďáblíček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 18. 3. 2009 21:01

Ano obrazí , já jim některý rok nechávám jen hlavní větev. Víno obráží výborně, jen Portugalské modré málo obrazilo po radikálním řezu. Většina odrůd i po radikálním řezu má na nových výhonech nějakej květ.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 12:07

ahoj Dane, nemas nejake fotky ostrihane sve revy, nebo i ostatni? diky
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 20:56

Zrovna dnes jsem vinnou révu stříhal, ty máš někde u nás kameru :?: ale to bys asi nechtěl ty fotky viď :D
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 21:39

jiste Dane, ze chtel .-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 21:50

Snad si zítra vzpomenu a fotnu to, je to v podstatě po malinách nejjednodušší řez ovocných dřevin. Nechávám jeden hlavní výhon klidně 5 - 10m vyrůst a boční výhony řežu na dvě až tři očka. Slabé výhony odstraňuju úplně.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 21:55

no rad si pockam, ponevadz casem to bude jedine ovoce ve vetsim mnoztvi :-) -ktere chci mit na zahrade a mozna casem i na poli,diky
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 21:58

No pokud budou takové zimy tak z vína nebude nic, mám pocit že je pěkně namrzlé páč plno výhonů bylo na řezu jen slabě zelené. Měli jsme jednu noc -25.4°C :-/
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 22:00

to uz mas dost, ja dnes zrovna psal, ze podzimni vysadba ruz.odrud dopadla dobre, hl.Müller Th., ktery neni zrovna moc mrazuvzdorny prezil nebyvale dokonale-sice to ustrihnu na dve oka, ale pupeny jsou nalite jak blazen...to jsem teda koukal, a co mas Dane za odrudy?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 22:25

Portugalské modré, Čabaňská perla, Královna vinic, Ferdinand leseps, Madres field, Boscop glory, Červená chrupka, Pirovano, Augustovskij a Hamburg
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 22:31

teda, teds me prekvapil, mnohe odrudy neznam ani nahodou, pokud bys mel cas...napis mi jak bys dane odrudy zhodnotil a jak Ti frčí na zahrade...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 3. 2010 22:32

Pane jo, ty jich máš :shock: . Já ti pomůžu sklízet úrodu jo ?
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 22:33

Letos toho asi moc neurodí po těch mrazech .
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 22:37

aspon uvidis jak jsou ktere mrazuvzdorne... moc by me zajimal tvuj vyklad jak se ti dari... chci si jeste nejake prikoupit...asi v Lounech kde maji spec.na revy...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 22:45

Teď poslední tři roky to bylo dobrý, úroda vynikající ale předtím to párkrát namrzlo. Královna vinic dokonce jednou vymrza skoro až k zemi.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 22:50

o te kralovne jsem cetl (jedna ze dvou odrud, ktere nam :-) ) ze pry je plodna, ale choulostiva na mraz i houb.choroby
hned jak se otepli tak je stříknu Sulkou, aspon to vsude doporucuji..., kdyz zitra posles fotky tech orez.rev, nemas jejich fotky jak plodily? jsem hrozny co? :-))))
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 3. 2010 22:52

Já se přimlouvám prosííím :-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 22:57

a Ty taky mas revu? sem s nima... :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 3. 2010 22:59

Já né, syn se pokouší ale je to zatím jen pokus. Mirku jak slavíš ? Ario už je asi pod stolem :D
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 23:00

ja svatek zas moc neslavim, jen tak decentne..a jak jinak nez hl.cervenym vinem :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 3. 2010 23:03

Tak na zdraví :-D
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 3. 2010 11:22

Tak jsem ti to k svátku nafotil, je to pouze mobilem a fotil jsem ho v práci ve skleníkách páč já ho mám zarostlé v břečťanu a nebylo by to tak vidět. Tak vše nejlepší a hodně zdraví.
http://bozner.rajce.idnes.cz/Vinna_reva_7_3_2010/
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 7. 3. 2010 13:39

diky Dane, je to moc zajimave, koukam, ze nedelas kazdorocne novy tazen do vodor.polohy, ale delas to na starem ramenu, to je asi mene obyvkly zpusob, ze? moc diky za nazornost
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 3. 2010 13:54

Dane taky díky a pak nám to taky vyfoť s úrodou ju ;-) ?
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 3. 2010 18:28

Takto mě to naučil pan Zahradník zahradník s velkým Z a je to dobrý způsob akorát někdy ten silný prastarý výhon úplně odříznu a zapěstuju nový, kolikrát je taková úroda že to nestačíme sníst.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 3. 2010 18:31

Já bych ti pomohla a dcera ta hroznové víno přímo miluje :D .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 5. 3. 2012 10:55

Tak to celé čtu a těším se,že uvidím řez révy a ono tam už nic není :hm .Dane nebudeš zase fotit?Vloni jsem fotky neviděla. Díky
Bojím se pořádě stříhat,aby mi tam něco vyrostlo.Vloni chytlo nějakou chorobu,hrozny nebyly k jídlu,praskaly a byly našedlé,tak bych to chtěla dost ostříhat,provzdušnit a postříkat.Mám Champion 50 WP.
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 10. 3. 2012 09:49

zalezi co mas za odrudu a na jakem vedeni ji pestujes...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 10. 3. 2012 10:00

Alinko a všichni ostatní na fóru, právě proto, aby se už nikdy nestalo, že stránky, přes které ukládáte fotky, přestanou fungovat, a my tady pak o všechny v diskuzích přijdeme, používejte pro vkládání fotek naši fotogalerii. :idea: Právě proto byla vytvořená! :!:
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Alinka 10. 3. 2012 11:45

Netuším,jaká je to odrůda a vedu ji vodorovně po drátech Obrázek,nevím jak na ni....poradí někdo? :hm
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 12. 3. 2012 19:12

Alinko, zdravím, jak si představuješ, že by tvá réva měla vypadat? Chceš ji vést spíš tak, aby krom plodů také pokryla prostor před zdí (i funkce okrasná), nebo ti jde spíš jen o plody a réva by mohla být vedená podobně jako ve vinohradu? Podle toho je pak třeba stříhat. Každopádně vidím jako nutné opravit oporu tak, aby byla oporou. To, jak je prověšená, není dobré. Čtyři kmínky taky nejsou dobrým základem, nechává se jen jeden, maximálně dva.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Alinka 12. 3. 2012 20:33

Katko,mám to jen pro trochu domácího vína,tzn.pro radost.Jsou tam podmínky takové bídné,ale i tak jsem ráda,že ho mám.Několik let mi rodilo dobře,ale dva roky jsou plody napadeny nějakou plísní,nebo jinou chrobou,vlastně i listy.Chtěla jsem jen poradit,jak ho ostříhat,aby se pokud možno,omezila tvorba plísně,abych ho prosvětlila.V našich podmínkách si nemůžu moc pískat 8-) ;-] Žiju na severu Moravy,pod Jeseníkem ....i když v nadmořké výšce asi 350m,ale od Pradědu dost často fouká ledový vítr :hm .A co se týká těch kmínků,dostala jsem jednu rostlinu a tohle z ní je :hm 8-) ,vůbec tomu nerozumím.I tak díky za názor a rady. :D
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 13. 3. 2012 10:10

Alinko, ještě mi napiš nějaké informace k tomu vínu, ať si udělám lepší představu. Na kterou světovou stranu je orientovaná ta zeď za vínem? Máš je na zahradě u domu nebo někde na chatě, kam nejezdíš tak často? Jak je stříháš? Stříkáš je? Vylamuješ fazochy? Máš fotku těch napadených listů? Fotku plodů? A ještě poslední otázka: je to odrůda stolní nebo moštová?
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Alinka 13. 3. 2012 11:27

Katko,nevím,jaká je to odrůda,dozrává v září a říjnu,moc nám chutná,roste u jedné části RD na západní straně.Jiné fotky nemám a stříhala jsem ho jen jak mě napadlo.....nevím ani,co je to fazoch :hm .Když začne kvést,tak kousek za květem prut zastřihnu......Tady se celkem o nic nejedná,jen jsem chtěla rostlině pomoct a mít z ní nějaký užitek.....plodů měla, myslím hodně(nedovedu posoudit), a byly dobré.Katko,jak se dá poznat,jestli je to odrůda stolní,nebo moštová? Myslím si,že je stolní,protože nevidím rozdíl mezi mým a kupovaným,je velice chutné.Jakmile se trochu zlepší počasí,půjdu ho ostříhat a taky potříkat, mám Champion 50 WP.Snad to pomůže :oboze :hm .
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 13. 3. 2012 12:00

Poznáš to podle bobulí: stolní odrůdy jsou určené k jídlu, takže mají velké a sladké bobule a taky docela pevnou dužninu. Naopak z moštových se dělá víno, bývají výrazně menší. Večer ti pošlu fotku těch stolních na ukázku. Rozdíl poznáš na první pohled. U těch moštových jde vinařům hlavně o kvalitu, takže ani nenechávají na rostlině všechny hrozny a redukují jejich počet. U těch stolních to tak prožívat nemusíš, víno se z nich nedělá, takže ten střih nemusí být tak razantní. Aspoň já se podle toho řídím.

Každopádně si myslím, že bys měla zredukovat počet těch kmenů - čtyři, to je moc a rostlinu to zbytečně vysiluje. Taky by kmen měl jít pokud možno rovno vzhůru, což ty čtyři kmeny neumožňují a celá rostlina se viditelně rozklesává. Rozhodně bys měla spravit tu oporu, budeš pak k ní vyvazovat tažně. Nesmí být tak povislá, ale naopak pěkně pevná a rovná - jak je to vidět ve vinohradech.

Fazochy vysvětluji tu v diskuzi v tématu Jak stříhat révu vinnou na jaře? Pokud je nevylamuješ, hrozí daleko víc to, že réva bude mít nějakou plíseň, protože se k ní nedostane dostatek sluníčka.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Alinka 13. 3. 2012 17:54

Katko děkuji,pořádně to prozkoumám v jiném fóru o fazochách ,snad to pochopím :-D .Víno je určitě stolní,hrozny jsou pěkně velké,tak jak je popisuješ.Zatím moc díky,pak dám vědět,co jsem s tím udělala.
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 13. 3. 2012 20:54

Alinko, dala jsem ti ještě teď do předešlé odpovědi odkaz na to zmíněné téma, stačí na to kliknout. Taky se podívej na všechny diskuze, co tu máme v sekci Vinná réva.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 3. 2012 21:11

Alinko ja mám révu zasazenou na jihovýchodní straně pergoly.Byla tam zasazena ani né tak pro víno,jako aby v létě tuto stranu dostatečně zastínila. Roste jak zběsilá, zastřihuju také neodborně, až už je docela hodně přerostlá.I když to dělám jen takhle od oka nikdy jí nic nebylo a byla vždy OK ani jsme jí ničím nestříkali.No a píšu ti to jen proto,že poslední 2 roky taky dostala nějakou plíseň.Tak si myslím,že to není tím, že je zahuštěná a taky to asi není jen u tebe ,jak vidím.Jen jednu radu pro tebe mám, na jaře když bys jí chtěla stříhat, tak musíš brzy.Jinak začne plakat a to docela dost,kape to zní i několik dnů.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 13. 3. 2012 21:48

Katko i Danielko díky Vám.... :tleskani :tleskani ,jak budu mít chvíli pročtu ta fóra a pokusím se ji zítra ostříhat,vím,že to spěchá,ale nebylo počasí...teď je už fain :hm a preventivně ji stříknu i broskev :nenapadne
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 13. 3. 2012 22:20

Alinko, právě jsem do fotogalerie nahrála slíbené fotky. Révu vedu jednak na opěrné konstrukci před zdí, to se dost podobá tomu, co máš, a taky po pergole. Přidala jsem i fotky loňské úrody, to je stolní víno.

Obrázek

Obrázek

Další fotky jsou tu.

K tomu, co píše Danielka. Taky nejsem odborník, ale podle své zkušenosti si myslím, že bez vylamování fazochů se možnost napadení plísní zbytečně zvyšuje. Listů je moc a sluníčko se k nim všem nedostane, pak zaprší, listy nevyschnou dostatečně rychle a podmínky pro plíseň jsou více než dobré. Samozřejmě bývají roky lepší a horší a krom počasí záleží i na tom, kde révu pěstuješ. Někdy to je i tak, že můžeš stříkat, a stejně révu neuchráníš, jindy neděláš nic a je to ok. ^^ Réva je ale velmi silná rostlina a poradí si i s našimi zásahy.

Stříhat teď ještě můžeš, já to dělala dnes a čeká mě to ještě o víkendu - a míza zatím neteče.
Držím pěsti! ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Alinka 13. 3. 2012 23:07

Katko moc děkuji i za fotky i za rady. Už jsem si přečetla i další články a konečně vím, co jsou fazochy.Fotky mi moc pomohly, potřebovala jsem to vidět, abych si to dokázala představit. Už se nebudu bát a podle času se do stříhání pustím, nejpozději do konce týdne.Už se i těším, jaký bude výsledek.Chci si ještě pořídit KRYSTAL,ale dala bych ho na jižní stanu.....no ještě uvidím.Později podám zprávu, jak jsem dopadla 8-)
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 14. 3. 2012 08:07

Alinko, na jižní stranu rozhodně ano! To je nejlepší místo pro révu. A neboj! ;-)
Soustředila bych se na tohle:
- Napnout a zpevnit oporu.
- Vybrat z těch čtyř kmínek (nebo zpočátku max. dva), který bude hlavní a z těch čtyř půjde nejlíp narovnat (zkoušej to opatrně!) Jestli réva nebude ronit, dala bych ty zbývající pryč.
- Vybraný kmínek vyvázat k narovnané opoře.
- Odstranit vše, co je suché.
- Říct si, jak révu povedeš na obě strany od kmínku (jednu možnost vidíš na té mé fotce). Vybrané tažně necháš, zbytek půjde pryč. Tažně zkrátíš podle toho, jak chceš, aby byly dlouhé. Někdo to dělá jen na dvě až tři očka, ale pokud chceš, aby se ti táhly po opoře, necháš jich i přes deset.
- Zachované tažně vyvážeš.
- Před každým střihnutím mysli na to, že réva plodí na letorostech, které vyrůstají z dvouletého dřeva, to znamená z loňských letorostů.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Alinka 14. 3. 2012 13:48

Katko,dnes jsem se byla podívat na tu mou révu a zjistila jsem,že má jen dva kmeny,které vyrůstají ze země,ty další dva vyrůstají těsně nad zemí z toho jednoho kmínku.....tak jsem to kdysi dostala a proto to takhle vypadá....tu novou už budu vést jinak,jak mi radíš.S tou podporou, nevím jestli něco půjde udělat,na to jsem se ještě nedívala a nevím,jestli toho mého 8-) k nějakému výkonu přemluvím :hm .....díky za rady.
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 3. 2012 18:10

teda Katko, to jsou hrozny!
padl tady Krystal - rozhodně dobrá volba, odrůda roste prakticky všude a je odolná proti houb.chorobám
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 3. 2012 20:34

Katko máš to super vedené a krásné hrozny.My tu naši révu kdysi dostali a bylo nám to jedno co to je .Ta naše má daleko menší hrozny a tmavě modré.My jí vlastně chtěli jen, jako zelenou stěnu, tak proto je docela hustá.Je to jen jediná rostlina, ale má už tak 20 let, no a tu plísen měla jen poslední 2 roky nikdy dřív.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 14. 3. 2012 22:50

Díky všem za pochvalu úrody, potěšila. ;-) Tyhle hrozny byly bio, ani jeden postřik jsem nedělala (úmyslně). Na obou fotkách je vždy jeden hrozen, tak byly obrovské, že se mi sotva vešly do dlaní. :love: Kdyby to tak bylo každý rok, bylo by to super.

Danielko, myslím, že máte moštovou odrůdu - a být tebou, udělala bych z ní na podzim burčák. ;-) Víš, že se ho má ročně vypít tolik, kolik máš v těle krve? Jak jsem psala, réva je nezmar, zvládne toho hodně. Je to úžasná rostlina. :tleskani

Alinko, při pěstování révy se můžeš rozhodnout, do jaké výšky kmen zapěstuješ, takže tažně můžou být různě vysoko. Měly by ale směřovat od toho hlavního kmene do stran, což ty tvoje vedlejší nedělají - jdou s nimi téměř rovnoběžně. Proto bych je dala pryč. Pokud se ti bude zdát, že by ten střih byl moooc radikální, zkus to po částech.

Oporu určitě vylepši, je to základ. Tvůj drahý ti pomůže, úrodu si přeci rád dá. :-P

-- 14. 3. 2012 22:00 --

Alinko, ještě jednou jsem se dívala na tvé víno a zdá se mi, že z některých těch kmínků dole vyrůstá něco mladého. :-) Myslím, že můžeš tím pádem udělat úplné omlazení a vlastně začít znovu: vybereš to, co směřuje hezky rovně nahoru, to jest budoucí kmínek. Zbytek půjde skoro celý pryč, jen necháš na dvě očka zkrácenou ještě jednu pojistku.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 3. 2012 08:29

akorad to chce dat bacha na to, zda nepodrusta podnoz..nebo je to rizkovanec?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 15. 3. 2012 11:34

Katko fakt máš kásnou úrodu,patří Ti velká gatulace.Ještě před třemi léty jsem na tom byla stejně,trsy byly obrovské,bobule slaďounké :oboze ,jen ty dva roky nic :hm :-\
Tááák, už jsem to ostříhala,jsem zvědavá jak :hm a taky jsem upravila oporu, stačil na to správný klíč 8-D ObrázekObrázekObrázek
Takhle to vypadá......jak :?: :?: :?:

Miku nemám vůbec tušení,co to je,nerozumím tomu a ty výrazy nevím,co znamenají :hm
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 21. 3. 2012 12:31

A je to! Tak ať ti to plodí! :-D Mičurinec reagoval na mou poznámku, že se mi zdá, že z některých těch kmínků dole vyrůstá něco mladého - pokud je to vyloženě z kmene, je to ok, ale pokud mladiče rostou jakoby ze země, může to být podnož, na které je naroubovaná vybraná odrůda. To bys pak měla odstranit.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Alinka 21. 3. 2012 18:29

Katko díky za rady, sama jsem zvědavá, jak to letos dopadne.....a na ten mladič, nebo podnož se podívám co nejdřív, dnes jsem už KO :oboze 8-D
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 3. 2012 18:29

a vše řádně zamaž! i když v tuto dobu už slzí snad všechny révy
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 22. 3. 2012 18:52

Mirku, už to mám týden ostříhané a vůbec neronila slzy :hm a pro příště, čím to mám mazat po ostříhaní? :hm Dívala jsem se dnes, jestli to roste podnož, ale pokud jsem to správně pochopila, tak by to neměla být, protože to roste na kmínku, kousek nad zemí.....snad je to v pořádku....jsem vděčná za vaše rady....díky :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 3. 2012 19:39

Až teď jsem potkal obrázek, že réva se má stříhat opačně než stromky a růže, za očkem má zůstat klacík. Ale já stejně budu sklízet maximálně listy...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 3. 2012 08:45

ano, nad ockem se nechava vzdy čípek
zatiraji se jen vetsi rany, kdyz zmlazujes ker, jinak pri beznem řezu se to delat nemusí
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník