réva vinná

Pěstujete si vlastní hrozny?

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 17. 7. 2008 12:37

Ne na vinné révě jmelí neroste :'( :'( A věřte mi že jsem už pár pokusů udělal :nenapadne
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 18. 7. 2008 20:43

Může se jednat o Červenou spálu révi vinné,nebo spíš obyčejnou Peronosporu Ochrana a prevence je u obou prakticky stejná.několikerý postřik měďnatými přípravky,Dithane,Discus za čtrnáct dní opakovat,pečlivý řez a nepříliš hustý spon může dobře ochránit révu proti těmto chorobám.Napadené listy otrháme a SPÁLÍME.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ottova 22. 7. 2008 18:34

Ptala jsem se známého vinaře a ten má podobný názor jako pan Krejcar, ale pokud to nevidí v reálu, tak se to prý těžko určuje najisto. Pokud tento problém autor příspěvku ještě má, bylo by nejlepší ho vyfotit nebo přímo poslat vylisovaný list (dodala bych adresu na mail). Tady je jeho odpověď:
no, to by trebalo vidiet....
Mohla by to byt perenospora - tvari sa tak, ze zacne na listoch, zacnu zvrchu zltnut ako olejove skvrny a postupne zospodu sa vytvori biely povlak, potom flaky na liste uschnu aj s celym listom. je to choroba, ktoru podporuje dazdive pocasie, nie trvale ale obcasne dazde a medzi nimu sucho,
takze ako je to tento rok... myslim si ze je to toto...
Platia na to rozne postreky, velmi ucinne su mednate (Kuprikol, Cuproxat, Cuprotix, Alliete a pod.) ale tiez Ridomil... a ine, ale ak je to uz rozlezene je to tazko...
Moze to byt aj nejaky nedostatok nejakych stopovych prvkov napriklad draslíka, , ale to nezničí úplne, to je skrátka na pár listoch a neobjavuje sa to často.
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 8. 2008 21:21

Tak už nám v práci naše největší víno zraje 8-D
ObrázekObrázek
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 11. 2008 12:27

Páni, to jsou kusance :!: :tleskani :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 11. 2008 12:41

Byly, byly.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 11. 2008 19:19

To je divné. proč ty fóra kde má poslední odkaz paní Fidych furt někdo oživuje :hm . To přece nepsala dnes :?: . Ale víno jsem měl ještě včera sice jiné ale bylo vynikající a slaďoučké 8-D . A ještě tam ve skleníku pár kuliček zůstalo.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 11. 2008 20:32

Ale ten anonymous tam není, asi jak měli včera výpadek.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 11. 2008 21:27

Taky je mi záhadou, proč jsou kříseny moje příspěvky z doby dávno minulé :?: :hm
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 1. 5. 2010 20:47

tak jak Vam rasi reva??
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 5. 2010 21:11

Tak to naše největší už má hrozny, ostatní rozkvétají ale venku teprve raší a po té zimě docela dobře.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 2. 5. 2010 10:00

to je tak velky rozdil Dane mzi tema vebku a sklenikem?! vim, ze urcite je rozdil, ale ze az tak velky to bych nerekl..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 5. 2010 13:06

Hodne velky Cabanska perla je kolikrat uz v pulce cervna.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 2. 5. 2010 14:52

a nerostla by venku? klidne i kdyby plodila pozdeji...nebo je problem v nasi zime?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 7. 2010 12:24

tak jak to Dane roste? docela by me to zajimalo, kdyz je to takovy skokovy rok-bud mokro nebo sucho, nic mezitim...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků