Řez třešně, meruňky a broskve

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Luke288 16. 10. 2011 20:07

ahoj, jsem zahradník, sadař amatér a chtěl bych požádat, by si někdo udělal čas a graficky mi pomohl naznačit řezy stromků.

mám zasazenou třešni, meruňku, broskev a dvě hrušně (ale ty bych zatím ponechal stranou).

začal bych třešní. zasazena byla loňský podzim, při koupi mi ji v zahradnictví zatřihli a tak jsem ji zasadil. za ten rok poměrně dost vyrašila, vzhledem k mládí stromku jsem ji zatím nechal bez zásahu, nicméně roste dost nesouměrně. chtěl bych z ní mít pěkný souměrný stromek, tak bych nerad podcenil začátek tvarování koruny (doufám, že se tak již nestalo. kdyby byl někdo tak laskav a naznačil, které větve zastřihnout, případně zcela odstranit?


Obrázek

Obrázek

-- 16. 10. 2011 21:13 --

meruňka roste už třetím rokem, zatím také bez zásadnějšího prořezu, loni měla poměrně dost meruněk, letos žádnou, protože květy přešly mrazem. nechtěl bych z ní mít nějaký velký strom, řez který bych nejraději udělal jsem naznačil červenými čarami, jen nevím, jestli je to správně nebo bych stromku naopak spíš ublížil.

Obrázek
Obrázek

-- 16. 10. 2011 21:16 --

a poslední je broskvoň, také třetím rokem, letos žádná úroda také díky mrazu. u tohohle stromku jsem se celkem smířil, že pěkný a souměrný asi stejně nikdy nebude, takže nevím, jestli udělat na jaře pouze pokrácení větví či nějaký razantnější zásah.

Obrázek
Obrázek

-- 16. 10. 2011 21:23 --

předem moc děkuji za odpovědi a návrhy
Luke288
Luke288
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 17. 10. 2011 11:30

Teď peckovice neřežte, je tu riziko klejotoku.
http://abecedazahrady.dama.cz/default.a ... ticle=1172 a samozřejmě na jaře.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke288 20. 10. 2011 10:47

díky za link, jdu pročíst. s řezem samozřejmě počkám na jaro.
Luke288
Luke288
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků