Pálenka: destilát

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod zpalki 25. 1. 2009 16:24

Dobrý den , rád bych se zeptal někoho , kdo má zkušenost s ochucováním lihovin (hruškovice ...) , je potřeba obměnit domácí chuti :-D za něco nepoznaného. Za jakýkoliv recept , nebo zkušenost jsem Vám vděčný a mnohokráte děkuji. Pokud nechcete Vaše tajemství zveřejnit zde , můžete využít mého emailu. zpalki@seznam.cz. Děkuji a na zdraví ;-)
zpalki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 25. 1. 2009 17:13

já tedy mám rád čistou ale když třeba jsem dostal nějakou která nebyla zrovna valné chuti tak recept po mém dědovi .- Do litru kořalky dáme celej lusk vanilky a sáček sušených hrozinek a měsíc necháme vyluhovat potom scedíme přes jemné plátno a lusk vyhodíme a hrozinky se můžou sníst ale já jim nepřišel na chuť stačí :?: Má pak takovou jemnou chuť a trochu nasládlou .
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zpalki 25. 1. 2009 17:32

jjj . děkuji , znám ,:-)))
zpalki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 25. 1. 2009 17:38

Ještě jsem pil hruškovici v té byla na čtvrťky nakrájená sušená hruška ona taky vytahla tu divnou chuť ale sušená
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zpalki 25. 1. 2009 18:31

měl jsem spíš na mysli používání trestí , různých přísad a podobně. Kdysi jsem měl dokonce doma recept na domácí whisky , bohužel je někde probenděný. :-((
zpalki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 25. 1. 2009 19:42

To je škoda mne by to hrozně zajímalo i když jako již.Moravák čistá je čistá ,teď mám vypáleno švestky+špendlíky teklo to tak že jsme musely ředit na 54 ale paráda přál bych vám to ochutnat žádnej ocas sladoučká a krásně hřeje ,ze skušenosti je lepší pálet v malé pálenici kde vypálí i malé množství než když vás s někým namíchají ale asi máte také skušenosti tak ať se tu zbytečně nerozepisuji :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 25. 1. 2009 20:50

zpalki píše:měl jsem spíš na mysli používání trestí , různých přísad a podobně. Kdysi jsem měl dokonce doma recept na domácí whisky , bohužel je někde probenděný. :-((

A ten destilát? :pozor :pozor :pozor
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zpalki 25. 1. 2009 21:26

to je základ pro dobrý vopíjedlo :-))))
zpalki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 25. 1. 2009 21:43

zpalki píše:to je základ pro dobrý vopíjedlo :-))))

no chtěla jsem vědět jestli byl též "probenděný"
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zpalki 1. 2. 2009 14:56

CROSAN - ten základ????
zpalki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků