Kolik máte vysázených stromů

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 7. 2011 18:57

Danielka.9 píše:Běli také jsme tomu moc velkou naději nedávali, ani jsme nevěděli, že roste nektarinka. Manžel vždycky nastrká pecky a čeká co vyroste. Už nám zase vyrostla broskev, kvetla, ale plody neměla, tak snad příští rok. Jo a nektarinky už máme nové dvě, zatím malé proutky. Už jsou o ně zájemci. Manžel sadí ze semínek i révu.

To by me zajimalo, jak plodi z tech semen?! No v podstate ji slechti, nebot vybira nove semenace ;-]
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 7. 2011 20:14

Mirku já mám jednu broskev z pecky a sousedka taky ,plodí výborně,když se budete chtít dočkad pěkné úrody tak
nikdy nesejte pecky u ranních broskví,ale použijte pecky pozdní broskve,
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 7. 2011 20:17

no pokud nemas poradne zadnou tak tu z kramu nepoznas zda je rana nebo pozdni, vse se chladi a tezko rici kdy to vubec dozralo... leda, ze bych vzal pecky z RDHV, ktera bude prbne letos plodit, ale to bude az po půli srpna
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 7. 2011 20:20

Redhaven je docela dost raní odruda ja je už budu do týdne sklízet,
mám broskev která je ve zralém stavu až v půli září,ta je vhodná na setí,
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 7. 2011 20:29

skoda, ze sem holky nedavate vic fotek ze zahrady, zatim je to takovy monopol pro orchideje :D
jinak se Hani urcite pochlub, jiste jsme zvedavi vsichni, co to mas doma za špeky!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 7. 2011 21:17

Miro tak tohle je loňská uroda pozdní broskve,letos je zas obalena plody a máme ji zpodpíranou aby se nerozlámala.
http://baxi.rajce.idnes.cz/broskev-uroda
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 20. 7. 2011 23:57

Tak nemůžu dodat fotku, ale rodiče měli semenáč broskve, zelené jak brčál, dozrávaly pozdě, ale ta nezvyklá kořenitá chuť byla luxusní. Původně jsem nevěřil, že je to takhle zelené k jídlu :). Bohužel, je fuč.
Teď mají ze semínka bílý rybíz. To mne ptáčci zařídili meruzalku, lísku, svídu, topol a hloh. Třešně, pološvestku, hrozno, hrušně, jabloně a meruňky jsem si obstaral sám. Těch meruněk je už hrozná džungle, tam proběhl drsný výběr, slabší uschly, silnější se derou za sluncem. Letos jedna kvetla. Vzpomínám na malé aromatické semenáče meruňky, které nám extra vozil známý z Moravy, perfektní do kompotu, protože akorát do pusy. A proto počkám, jak semenáče zaplodí, času dost, místa taky.
Taky chci ještě udělat smuteční jabloň, rodičům odchází a nebude možné jí na tom ohromném pozemku znovu zasadit, protože není "v kurzu". Eliza Rathke je totiž kyselé štrůdlák jablko v době, kdy je jablek do štrůdlu jaksi dostatek. Ale já jsem ocenil zlatou parménu taky až když není... Dneska chutnají jablka jaksi všechna stejně.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 21. 7. 2011 06:47

Hani, u Tebe roste snad vsechno, taky se tesim, ze budu mit jednou pekny stromky jako Ty!
Jinak se chystám vysadit sloup.jablone - tim, ze se nemusi strihat - to je idealni pro me, me prostorove vzezření je katastrofální :D
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 7. 2011 13:49

http://danielafotky.rajce.idnes.cz/zahr ... 020502.jpg tak tady máš úrodu nektarinek z roku 2009 loni něměla nic, když kvetla tak tu loni měsíc lilo.Letos bude opět úroda.Koukala jsem, že minulá fotka zmizla.Letos máme málo meruněk, ale broskev už podpíráme.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 7. 2011 20:46

no to byly pekne plody a co do mnozstvi take slusne :tleskani
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 22. 8. 2011 20:23

Tak to je úroda. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Ještě jsem se chtěla zeptat když se zasadí pecka tak se stromek nemusí roubovat? To samo o sobě takhle rodí. Já myslela, že by vyrostlo pláně.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 8. 2011 21:35

Broskve i nektarinky se očkují. Ale někdy se povede i semenáč.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 8. 2011 11:20

Roubovat se to prý nedá jen očkovat. Nejsem znalec, tak nevím proč ,to vím z chytré knihy,ale ta naše je opravdu jen z pecky.Taky jsme byli překvapeni, že je chutná.Spíš jsme počítali z nějakou takovou plankou.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků