Pozor na moniliový úžeh.

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 8. 4. 2008 09:07

Chtěl bych tímto tématem upozornit majitele meruněk na hrozící moniliový úžeh. Letos vzhledem k deštivému a chladnému počasí bude velký infekční tlak. Choroba se projevuje vadnutím větviček po odkvětu. Mnozí lidé to mylně pokládají za následek mrazu.
Na začátku kvetení se stříká Sporgonem nebo Baycorem dle návodu. Postřik se opakuje při začátku odkvétání. Já stříkám ještě okrasnou mandloň. Ta moniliovým úžehem také velmi trpí.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod gebriela S 13. 4. 2008 15:46

máte velkou pravdu. Meruňky krásnně kvetly i přesto, že jednu noc mrzlo. Te´d jsou tmavě hnědé. Skoda, že jsem si vaši radu nepřečetla dřív...ale jak se říká, dnes nám to nevyšlo, možná příště :-l
gebriela S

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 13. 4. 2008 19:39

Nebezpečí infekce je v období začátku květu až opadu květních plátků,doporučuje se mechanická likvidace napadených plodů a větviček. Příznivé podmínky pro infekci jsou .: -průměrná teplota pod +12°C,souvislé ovlhčení listů je delší než 15 hodin.Pokud neseženete náhodou zmiňovaný Sporgon,lze použít Baycor,Horizon,Rovral flo.Tuto informaci berte spíš jako informační,jedná se o místní podmínky a zasažení,i když je pravdou,že je toto pravděpodobné.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod esc7 2. 7. 2008 21:21

příbuzní se několik let nestarali chemicky o meruňku a prvně odcházely větvičky, potom větve, až odešel celej strom. tím skončila jejich snaha o ekologickou zahradu bez chemie....
největší emo je chleba.... má dvěpatky a řeže se...
esc7
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 10. 7. 2008 19:58

Pomóc mám moc velké meruňky co s tím mám dělat. Asi ten postřik na moniliový úžeh zabral. http://fotoalba.cz/fotky/13849017 http://fotoalba.cz/fotky/13849015
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 7. 2008 20:14

Buďte rád, ža Vám napršelo. :)
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 10. 7. 2008 20:19

ty se vám letos ale vyvedly,já mám zase broskve malinké nechala jsem si jich na stromě moc
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 10. 7. 2008 20:39

Já také nemám největší brosve. Asi jsem měl broskev přesadit že :mrgreen: .
http://fotoalba.cz/fotky/13682928
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 10. 7. 2008 21:09

Jééé...vy ji máte v květináči ?
To je paráda,jsou pěkné a kolik jich ten stromek má.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 10. 7. 2008 21:19

Tipuju tak 2 kila.Možná víc je pěkně těžká.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 10. 7. 2008 21:25

to jste rouboval sám nebo je koupená?
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 10. 7. 2008 21:30

Očkoval jsem ji sám. Měl jsem 3 ale rozdal jsem je. Teď toho trochu lituju páč broskev v květináči se dá schovat před mrazem. Za týden si nějakou další naočkuji páč bude vhodná doba.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků