Kadeřavost broskvoně

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 2. 6. 2011 20:19

Stříkaly jsme ji dva krát Kuprikolem a Sulkou. Před lety jsme měli taky broskev a většinou jí jeden postřik stačil, ale tahle je hrozně náchylná. Bohužel nevím jaká je to odrůda, kupoval ji ještě děda.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 2. 6. 2011 20:28

ja stridal champion, kuprikol a jednou Sulkou....jinak musi se podchytit a scitat vsechny teploty nad 7st, jakmile se dosahne sumy 100 v hodinach tak se musi postrikat! zkusil jsem to letos a vysledek 100%listu je zdravych
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 2. 6. 2011 20:43

No jo ale to Ti do toho nesmí pršet, jinak jsi nahraný.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 3. 6. 2011 19:08

ano...strikal jsem vzdycky po desti, kdyz to oschlo..jinak u nas jsou srazky vzacne, takze i chorob neni moc, za to skudci maji generaci nespocet
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 6. 6. 2011 08:26

Klívie, na ten postřik jsem se ptala proto, že dřív jsem broskvoň sice stříkala, ale kadeřavost se objevila stejně. Je fakt, že většinou jsem používala jen Kuprikol.

Tentokrát jsem to dělala podle tohoto článku: http://abecedazahrady.dama.cz/default.a ... ticle=2381 - na podzim Kuprikol, na jaře Kuprikol a Delan. A jak jsem psala, broskvoň se zdá být v pořádku (až budu na zahradě, prohlídnu ji pořádně). Zkus to letos taky tak.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 6. 6. 2011 10:59

Katko děkuji, zkusím to. U nás je hlavně problematické počasí. V době kdy se má stříkat je buď ještě zima, nebo prší anebo fouká. Horko těžko jsem hledala možnost to postříkat. Někde jsem četla, že když se to nestihne do konce března tak je to špatně, ale to já nemůžu stihnot. Tady většinou jsou ještě mrazíky a byly i v dubnu. Navíc si myslím, že tahle je víc než náchylná. Před ní jsme měli jinou odrůdu a té stačil jeden postřik a byla v pohodě. Vyzkouším a uvidím, jinak půjde ven.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 6. 6. 2011 13:32

S tím počasím to znám, u nás jsem taky horko těžko hledala vhodnou dobu. Jo, ještě mě napadla jedna věc: stříkáš pořádně i kmen? :idea:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 6. 2011 21:02

jinak holky, nevite prosim jak spravne se ma delat letni rez broskvoni? - mam ji vysazenou 2.rokem a konce lonskych vyhonu maji hodne letosnich vyhonu...tak by me zajimalo kolik jich tam mam nechat, odstranim asi ty co jdou dovnitr koruny, ale co ty zbyle?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 6. 2011 19:11

Odborníci radí:
Letní řez je typický pro peckoviny. U broskvoně je přímo nutný každé léto. Po jarním zakrácení vyrůstá výhon, který po dosažení 12 pupenů zakrátíme. Z tohoto výhonu vyrůstají nové letorosty, které zakrátíme za čtvrtým listem. V dalších letech provádíme prosvětlovací řezy.
Při bujném růstu provádíme letní prosvětlovací řez i u meruňky a dalších peckovin.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Je dobré se také podívat, jakou odrůdu máte, protože i tam bývají určité rozdíly v řezu. Před časem jsem viděla v Levných knihách brožovanou knížku o řezu ovocných stromů, možná byste ji ještě sehnal. Určitě by se hodila i v budoucnu :-))
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 6. 2011 20:05

kdyz je divne, ze vsude pisi neco jineho...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 6. 2011 22:30

Oni píší v různých článcích i knihách, že některé odrůdy snáší spíš jarní řez v době květu, jiné zas letní po sklizni a pomalu co pěstitel, to názor.
(Tedˇasi vyvolám bouři nevole, že se pletu do něčeho, čemu kloudně nerozumím :-[ )
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 6. 2011 13:46

Fidych však nikomu nic nevnucuješ a já stromům moc nerozumím,tak si s tím ani moc hlavu nelámu. Ořežu to kdy se mi vzpomene (no v zimě né).Taky tu mám stromy z pecky a jak krásné a chutné plody to má. Nikdo to ani nechce věřit, že je z pecky.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 6. 2011 13:55

Kateřina Dvořáková píše:S tím počasím to znám, u nás jsem taky horko těžko hledala vhodnou dobu. Jo, ještě mě napadla jedna věc: stříkáš pořádně i kmen? :idea:

Katko stříkám poctivě celý strom. Letos prvně by byla trochu úroda, nějaké plody už opadaly, něco zatím drží. Teď můžu jen čekat.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 17. 6. 2011 14:45

Aha. :hm Mám totiž zkušenost, že kmen hodně lidí nestříká. Klívie, tak v tom případě zkus opravdu letos od podzimu stříkat třikrát (dvakrát Kuprikol a pak Delan), třeba to bude fungovat i u tebe. Bylo by to fajn, přece jen kácení je poslední možnost - než ti stromek vyroste, taky to trvá.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 17. 6. 2011 20:56

hod nam sem Katko fotku Tvy broskvone :-))hm?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků