Kadeřavost broskvoně

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 4. 2008 20:08

Daniel Bozner píše:A klejotok tam také nemáte :?:

Představte si, že ten se nám taky vyhýbá. Na zahrádkářských parcelách je kolem asi 11 broskvoní, a klejotok žádný. My máme broskev osmým rokem, docela slušně plodí, a když se postarám o tu kadeřavost, nejsou žádné problémy. Jo, s počasím - na to si stěžuji každoročně, ale vždycky to dopadne dobře a broskvičky jsou (pochopitelně ne bedny). Vloni jsme dostaly dvě malé - neznámá odrůda a původ - vypadají zdravě a mají hodně na květ.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 9. 4. 2008 20:24

Tak to jste šťastný člověk. Měl jsem broskev a na ní naočkovaných 6 odrůd včetně nektarinky. Byla tam i větvička meruňky a jmelí. Broskve zrály postupně od konce června do konce září a klejotok to vše zrušil :'( :'(
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 4. 2008 20:37

Za to už jsme během těch dvaceti let, co tu bydlíme přišli asi o pět meruněk - vždycky je raní mrtvice po pár letech, zrovna když začnou pořádně plodit :hm . Tím pádem si užijeme tak dvě tři úrody a konec, opět začínáme. Právě začíná kvést poslední kandidátka - zatím se těší dobrému zdraví ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 9. 4. 2008 20:41

Tak ji postříkejte proti monilióvému úžehu. Sporgon nebo Baycor na to zabírá.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 4. 2008 21:23

Baycor mám, postříkám, ale bylo by mi třeba lepšího zraku!
Píšete moniliový úžeh a na mně vybaflo "milionový", než se mozek a oči srovnaly :roll:
A dík za rady, jste O:-)
(doufám, že tento smajlík je kladný hrdina=andělíček)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 9. 4. 2008 21:34

A je také potřeba řezat meruňky a všechny peckoviny za vegetace a hlavně při suchém a teplém počasí a větve řezat až na větevní kroužek, nenechat tam žádný pahýl.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 4. 2008 21:43

Co je potřeba řezat, tak řežu po sklizni (to je ta stará škola :D ). Dost často čtu, že se dá a má řezat některé ovocné stromoví i v květu, ale k tomu nějak nemám odvahu.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 9. 4. 2008 21:49

Všichni by měli povinně řezat v květu abych se nemusel koukat na ty pahýly co tady u nás někdo ze stromu dokáže udělat :-/ . To by se určitě víc krotili.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 4. 2008 22:14

Já snad vyfotím tu hrůzu, co udělal se stromy nový majitel protější zahrady (už tu o tom byla řeč) :roll: , to je k nevíře. A řeže teď, když už vidí, co kde bude. Někomu nepomůže, ani kdyby to měl namalováno na větvích 8-S
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 10. 4. 2008 05:48

:mrgreen: Taky jsem to chtěl vyfotit a dát to sem. :mrgreen:
Někde jsem byl a tam byla jabloň řezaná do tvaru deštníku :shock: . Škoda že jsem to nevyfotil to byste koukali :shock: .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 10. 4. 2008 18:21

To je tak zvaný paraplový tvar - to neznáte :?:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 10. 4. 2008 19:23

Ale řez na koště vede ten je nejoblíblíbenější :-P
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 11. 11. 2008 12:24

Ráda bych se o víkendu pustila do postřiku broskvoní proti kadeřavosti. Řešili jsme to tu na jaře, tehdy jsem použila jako vždy Kuprikol. Pomohl, ale ne stoprocentně, občas se nějaký ten list objevil. Ale úroda byla.

Jeden malý stromek zůstal bez postřiku - to byl rozdíl! Listy byly zkroucené úplně všechny, ale časem se spravil.

Ráda bych ale, kdyby kadeřavost vymizela úplně. U Fidychů chtěli zkusit Delan - pomohl? Já jsem chtěla vyzkoušet střídání měďnatých a sirných přípravků, jak se doporučuje - teď Kuprikol, na jaře Delan a podruhé Kuprikol, ale nevím, přece jen Kuprikol patří k těm starším prostředkům...
Máte po letošní sezoně nějakou zkušenost a dobrou radu?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 11. 11. 2008 19:32

nevím jak ostatní,ale já jsem už vyzkoušela kde co,a můj názor je,nic stoprocentního,takže zůstanu taky u Kuprikolu aDelanu,mám ho nakoupený a myslím že je škoda vyhazovat penáze za stejnou ůčinnost.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 11. 11. 2008 20:05

Já mám osvědčený Champion a Syllit. Ale rok od roku je kaděřavosti více a více.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků