Kadeřavost broskvoně

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 25. 10. 2011 10:04

Diky.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 4. 3. 2012 12:39

Poradí mi někdo kdy máme teď na jaře postříkat broskev proti kadeřavosti ?
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 4. 3. 2012 18:48

Ano, jarní postřik je nezbytný! Nejlépe v době těsně před narašením listů: při bezvětří a teplotě alespoň nad +7 stupňů, bude-li tepleji, tím lépe. Druhý postřik je dobré aplikovat jakmile jsou vidět rozvíjející se špičky pupenů. Vloni jsme pro jistotu takhle broskvoně postříkali, a byl pokoj po celou sezónu (také jsme stříkali na podzim).
Postříkat můžete i Kuprikolem, nebo jiným přípravkem proti kadeřavosti. Existuje i speciální sada - postřik na kadeřavost broskvoně, s přesným návodem jakou volit koncentraci a s termíny ošetření.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod květiny 4. 3. 2012 18:57

Děkuji moc , máme postřik Champion s měďnatými fungicidy , píší tam , že je mimo jiné i na kadeřavost broskvoní. Já jsem myslela , že musí být ta teplota nad 7 stupňů několik dnů za sebou...
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 4. 3. 2012 21:01

Tím líp, když je tepleji, ono jde hlavně o to, aby postřik pěkně oschnul a nezmrzlo to za mokra. Jenže někdy je tak nestálé počasí, že je člověk rád, když se trefí aspoň do dne bez deště (mlhy, mrholení, sychrava a podobně) ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Alinka 4. 3. 2012 21:28

Taky mám Champion 50 WP a budu ho používat i na vinnou révu :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 5. 3. 2012 07:25

Alinko tu révu budeš stříkat taky teď na jaře :?:
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 5. 3. 2012 08:55

Květinko ano,myslím,že až se trošku oteplí a potom před květem a myslím,ž píšou i poodvětu :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 25. 3. 2012 13:00

po odkvětu bude pozdě, nejpozdější termín je ten, kdy proraší vrcholový pupen...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 11. 8. 2012 18:42

Obrázek
Broskev je jako každý rok obalená ,akorát budou menší ,jelikož je u nás hrozné sucho.

-- 11. 8. 2012 19:44 --

Obrázek
Druhá je mladší ,tam jich bylo méně.A plodí dřív.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 11. 8. 2012 19:28

No mně snad klepne :shock: tak to jsem ještě neviděla :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Evi to je snad nemožné , my máme mladé stromky a každý měl po jedné broskvi :/ :mrgreen: to máte nějaký obrovský strom , opravdu krásná úroda :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 11. 8. 2012 20:19

Evi ta starší má každý rok tolik broskví ,že je přebíráme když jsou malé ,takové kolečko plné.Ta mladší rodí třetím rokem.První rok jich bylo pár druhým o mnoho víc a letos ji šlehnul mráz tak má jenom na polovičce stromku.Ty jsou dřív.

-- 11. 8. 2012 21:21 --

Obrázek
Jsou z toho mladšího stromku a ty větší už se snědly.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 8. 2012 21:27

Evi tak tomu říkám úroda. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani My letos nemáme ani jednu broskvi, vůbec nekvetla. Nevím čím to je. Postřiky jsem zlikvidovala kadeřavost, ale bylo mi to houby platné. Nevíš co to máte za odrůdu?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 8. 2012 14:29

Kráásná úroda broskviček :tleskani :tleskani :tleskani my už je skoro snědli,ale jsem smutná ,určitě příjdem o nektarinku co ji máme z pecky( to už jsem psala).Sice už ma asi 15 let ,ale je mi jí líto je moc chutná. Má klejotok už i přes plody a všude po stromě, vypadá to na konečnou.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oberon1 17. 9. 2012 22:26

S kadeřavostí broskve jsem nikdy problémy neměl,ale mám ten problém,že broskve jak začínají dozrávat,tak třeba polovina i tři čtvrtiny plodu dostane černou barvu (slupka ) a je jaksi hořká,nevíte co s tím ? :-|
oberon1
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků