Jaká odrůda švestek se hodí do hor?

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Krakonoš 5. 1. 2006 17:04

Jsem z hor a chtěl bych pěstovat trnky nebo švestky na slivovicu. Poradítě někdo dobrou odrůdu?
Krakonoš

Odeslat příspěvekod Mičurin(smazano) 7. 1. 2006 23:31

rekl bych ze slivy jsou dneska problem, stejne ti to sarka zrusi
Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
Mičurin(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stanislaw (novy) 14. 4. 2006 08:26

Dobrý den. Odpovědi od Mičurina si nevšímejte, je skutečně hodně trapná. Pokud jste z vyšších poloch, tak je třeba vysadit ranější odrůdy, aby Vám to spolehlivě vyzrálo. Sám mám sad peckovina a je to v pohodě. Konkrétní odrůdu a dobu zrání Vám řeknou v ovocné školce, kterou navštívíte. Jinak ale slivovice není jen o samotných švestkách, ale ještě o kázni při dalším zpracování. Přeji mnoho úspěchů!
Stanislaw
Stanislaw (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin H. 14. 4. 2006 09:25

[quote="Krakonoš";Jsem z hor a chtěl bych pěstovat trnky nebo švestky na slivovicu. Poradítě někdo dobrou odrůdu?d/quote]

Z raných odrůd lze doporučit Coloru, Katinku, Tegeru, Tipalu, Topfive a Topper.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 5. 2008 05:34

Nedávno jsem četl knihu od pana Chobotského, jmenovalo se to Příběhy slavných odrůd. Popisoval tam člověka kterej žil v Krkonoších a zřejmě dost vysoko. Pěstoval tam údajně i švestku a to asi obyčejnou domácí. Pokud jseš odříznutý od ostatních pěstitelů. Je dost velká šance, že se ti tam šarka nedostane, pokud si ji tam nezavlečeš s nakařenejma stromkama. Taky je dobrý, abysis tam nezavlekl škůdce.
Pokud to je nad 600, nemusely by ti každý rok dozrát. Záleží dost i na expozici a jestli je poloha chráněná.
Rané švestky většinou jako švestky nechutnaj. Oni to ani švestky nejsou. Možná se to v pálence stratí.
V Moravském Ovoci jsem narazil na velmi ranou pravou švestku "Brněnská" pochybuju ale, že se ti podaří sehnat. Možná by ti tam ani nerostla.

Snad tam najdeš nějaké použitelné informace
Zdraví Vítek


Naposledy oživil Anonymous v 2. 5. 2008 05:34
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků