Odrůdy jablek a švestek

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Or-Horo 1. 12. 2013 15:08

Dobrý den všem,

letos v létě jsme koupili zahrádku a k našemu milému překvapení jsme měli tři jabloně doslova obsypané krásnými jablky a také pár slivoní. Švestek bylo letos jen pomálu, ale urodily se zelené ringle a jablek bylo taky spousta přepravek.

Zahrádka byla ale dosti zaostalá, nikdo se o ni nestaral. Staří rodičové předali zahradu své dceři, ale ta na ni neměla celé roky čas, měla spoustu aktivit. Pouze několikrát do roka posekali trávník.

Jablek bylo hodně, ale většina nebyla 100% dobrých, byly nakyslé. Totéž ringle. Ale všechno ovoce bylo stravitelné. Jen naší malé dcerce (letos má rok) moc to ovoce neleze. Nadělali jsme jí přesnídávky, ale jak je to trošku kyselé, už to nechce :-)

Dokázal by mi někdo říct, co jsou tohle za odrůdy? Abych měl alespoň přehled, co nám na zahrádce vlastně roste a hlavně, jak se o ty stromy starat a kdy sklízet a jak skladovat.

Předem děkuji.

Na zahrádce, 2013-08-19 (04).JPG


Na zahrádce, 2013-08-19 (03).JPG


Na zahrádce, 2013-08-19 (05).JPG
Přílohy
Na zahrádce, 2013-08-19 (02).JPG
Na zahrádce, 2013-08-19 (01).JPG
Na zahrádce, 2013-08-11 (11).jpg
Or-Horo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 12. 2013 18:38

Takhle to nejde určit, jablka mohou být kyselá, protože jsou zimní a dozrají během skladování, cukr je jed naší doby. Švestky bez postřiku opadají protože je napadá pilatka. I když to na fotce jsou spíš ryngle, ty na to trpí mnohem méně.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Or-Horo 8. 12. 2013 01:06

Zdravím,

vím jen tolik, že jeden kolega z práce má stejná jablka (vzhledově) jen je má větší, šťavnatější a sladší :-)

Ale je fakt, že třeba ta žlutá byla hodně kyselá. Taky jsem si myslel, že by měla dozrát, ale rychle hnila, což by teda zimní odrůdy neměly. Přitom ta, co se sklízela v září, vydržela až do teď, i když už se zmenšila a nejsou tak šťavnatá.

Můžu se prosím zeptat na ten postřik těch švestiček? Ringle jsou ty zelené, ty fialové by měly být podle všeho švestky.
Or-Horo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 12. 2013 16:57

Mospilan, nebo Calypso, při odkvětu, to znamená až když začnou padat okvětní lístky. Nejlépe večer, nepotřebuje člověk postihovat včely. Z renklod na to trpí Althanova, takže taky stříkat. Někde je tu o tom téma, řeší se to každý rok viewtopic.php?f=112&t=100187&st=0&sk=t&sd=a.
Kolega má lepší protože se o to stará, nebo mu jich hodně opadalo, nebo to ořezal. Já jsem s překvapením zjistil, že moje oblíbené Kids Orange je u rodičů a ani ho nesklízeli, není to jejich favorit. Plody, přestože byly na stromě déle, byly méně sladké a méně vybarvené. Jenže to je také rozdíl podnebí v nížině a v červnu se tam přehnala povodeň a mokro bylo doteď.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků