řez prostokořenných stromků po zasazení

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fadaa 19. 4. 2013 16:09

Dobrý den,
předem říkám, že nemám naprosto žádné zkušenosti s pěstováním ovocných stromků, ale děti chtěli mít u domu svoje vlastní třešně a hrušky, aby prý nemuseli chodit na "návštěvu" k sousedům :-D , takže jsem přikoupil ještě švestku a zasadil. ...a tady moje odvaha končí a přesto, že vím, že je nutné sestřihnout větvičky, aby se podpořilo zakořenění a aby se správně tvarovala korunka, tak si na to vůbec netroufám, abych stromkům spíš neublížil a protože jsem v okolí nenašel nikoho, kdo by přispěl radou a zkušenostmi, obracím se na vás s prosbou. Tady http://fadaa.rajce.idnes.cz/stromky jsou fotky stromků, budu moc rád, když někdo z vás znalejších se mnou ztratí čas a poradí mi jak na to.
Děkuju všem, kdo přispějí svoji hodnotnou a srozumitelnou radou. ;-)
Fadaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 4. 2013 21:24

Aniž bych jakkoliv chtěl shazovat úroveň zdejšího zahradnictva, tak bych radil poptat se na zahrada.cz.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fadaa 20. 4. 2013 12:16

Děkuji i to je odpověď a rada ;-) vyzkouším to!
Fadaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 21. 4. 2013 06:44

takže terminal se nechává o 15-20cm vyse nez vetve pod nim, ty se u zjara vysazenych zakracuji silneji nez u tech na podzim, proto postranní vyhony seriznete o polovinu az 3/4, na tom jednom obrazku je jedna vetev hodne dole, tu dejte pryc, vsechny vyhony musi byt ukonceny na pupen ven z korunky
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků