Výsadba jabloně a hrušně

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod bures2 6. 3. 2010 15:05

Dobrý den,
je možné nebo vhodné za součastných podmínek (tedy teplota od cca. 0 - -5) vhodné vysadit do země jabloň a hrušeň? Předem děkuji.
bures2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 19:54

Ano samozřejmě, pokud je zem už rozmrzlá již se mohou vysazovat stromky a keře.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 6. 2010 21:59

Ahoj Dane, měla bych dotaz.Chci si na zahradu zasadit nějakou hrušeň,někde jsem četla ,že musí být dvě .Vybrali jsme odrůdy Erika a Konference. Co nevím je, musí být opravdu dva stromy a musí být stejného druhu? Jo a jestli musí být dva jak daleko od sebe nejdál se můžou zasadit.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 7. 6. 2010 23:19

Dvě samozřejmě nemusí,pokud se v okolí vyskytují další,ale je to lepší vzhledem k opylení.Vzdálenost je též celkem zanedbatelná-od 2,5m do 250m.vždy záleží na podmínkách,podnož a tvar.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 6. 2010 11:17

No právě tady není žádná hrušeň v dohledu. Až na druhé straně kopce než co bydlíme my a na druhou stranu je to sice rovně, ale mnohem dál až u řeky .Tak to musíme dát opravdu dvě.Moc děkuji Stanislave za radu.A k těm odrůdam mi nic neřeknete?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 16. 6. 2010 12:42

Já mám jednu hrušeň a na ní 5 druhů hrušek a tak se krásně opylují.
Mám na ní teda ještě hloh, jabloň a kříženec jeřabiny a hlohu Granatnaja.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 6. 2010 19:40

To je Danečku moc hezký, ale takový se neprodávají a tohle to já nedovedu.Přece jsem pořád víc přez ta zvířátka.
Už mám zasazené dvě hrušňátka Decora a Gracie .A už to nechám na nich hlavněže už nebudu muset dělat ty erteple!!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 29. 6. 2010 11:52

Souhlsím s tím,že ten kdo nemá praxi s roubováním nebo očkováním si pořizuje hotovou sadbu.Z odrůd by jsem doporučil Alfu nebo Bohemiku.Hrušně jsou náchylnější k pohromě ovocnářů,spále růžovitých,proto vám přeji aby se Vám tato bakteriální nemoc dařila zvládat.hostitelé totiž nemusí být pouze jabloně a hrušně.Tato poznámka není proto aby jsem Vás od pěstování zrazoval!
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 6. 2010 12:38

No jo, no teď už je pozdě se polekat, stromky už jsou zasazené. A tak co teda mám dělat, dokut jsou malé jsem schopná je postříkat, na velkej strom to už bych nezvládla. Dík za informaci.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 6. 2011 22:41

Mám na zahradě vysazenou mladou meruňku.Má za sebou druhé přezimování a na jaře vypadala docela normálně. Letošní mrazíky jí ale pěkně skřísly. Omrzla dost, všechno listí opadalo.Už jsem si myslela že je po ní,když znovu vyrazila,ale už ne všude.Několik krajních větví zůstalo holých.Časem ,ale přece jen i na nich vyrazily nové lístečky,ale jen na koncích.To teda vypadalo, blbě a tak když jsem dneska na záhon kolem měruně sázela keříčky rybízu,vzala jsem si nůžky a ty holé větve ustřihla.
Já vám řeknu to co jsem našla :shock: ..no bylo mně na mrtvici. :-l Z ustřižené pětvičky se na mě šklebily hnusní malý bílí červíčci.A ta větvička jimi byla doslova nacpaná. Ty mrchy se začaly hned sypat ven a kroutily se >:-( 8-P :oboze :oboze :oboze
Vždycky jsem měla za to, že tahle havěť napadá jen mrtvé dřevo.
Co teď???? Poradíte mi někdo????
Obrázek Obrázek
Větvičku jsem odstřihla až do zdravého dřeva,ale nic víc. :kuk: :hm :hm
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 4. 6. 2011 21:54

ja teda Karen nevim co to bylo zac, rozhodne ale zamaz rany, aby merunka nechytla monilii! asi bych zakratil zbyle vetve, aby byly vetve rovnomerne rozlozeny a postrikal bych to pro jistotu pripravkem Calypso
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 6. 2011 22:19

Miry dík,tak že není na škodu stříhat to v tuhle dobu.Tak dobře,zakrátím to a to zamazání? ...mám štěpařský vost stačí to? nebo čím to mám zatřít. Zatím jsem to jen zarovnala pilečkou.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 5. 6. 2011 06:35

ano, step.vosk bude OK, zahlad ranu at nema otřepky, v podstate do konce srpna lze strihat..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bures2 5. 6. 2011 08:53

Včera jsme měli takovou nehodu z višní. Krásná stará višeň plná plodů asi ze 30 % zhořela. Ohořelé větve jsme odstřihli. Ještě něco se dá udělat?
bures2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 5. 6. 2011 10:37

taky bych vetve natrel a zacistil voskem... jinak v dobe kvetu by se mely tresne, visne aspol. strikat proti monilii - napr.Horizon em
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků