Výsadba jabloně a hrušně

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod bures2 6. 3. 2010 15:05

Dobrý den,
je možné nebo vhodné za součastných podmínek (tedy teplota od cca. 0 - -5) vhodné vysadit do země jabloň a hrušeň? Předem děkuji.
bures2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 19:54

Ano samozřejmě, pokud je zem už rozmrzlá již se mohou vysazovat stromky a keře.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 6. 2010 21:59

Ahoj Dane, měla bych dotaz.Chci si na zahradu zasadit nějakou hrušeň,někde jsem četla ,že musí být dvě .Vybrali jsme odrůdy Erika a Konference. Co nevím je, musí být opravdu dva stromy a musí být stejného druhu? Jo a jestli musí být dva jak daleko od sebe nejdál se můžou zasadit.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 7. 6. 2010 23:19

Dvě samozřejmě nemusí,pokud se v okolí vyskytují další,ale je to lepší vzhledem k opylení.Vzdálenost je též celkem zanedbatelná-od 2,5m do 250m.vždy záleží na podmínkách,podnož a tvar.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 6. 2010 11:17

No právě tady není žádná hrušeň v dohledu. Až na druhé straně kopce než co bydlíme my a na druhou stranu je to sice rovně, ale mnohem dál až u řeky .Tak to musíme dát opravdu dvě.Moc děkuji Stanislave za radu.A k těm odrůdam mi nic neřeknete?
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 16. 6. 2010 12:42

Já mám jednu hrušeň a na ní 5 druhů hrušek a tak se krásně opylují.
Mám na ní teda ještě hloh, jabloň a kříženec jeřabiny a hlohu Granatnaja.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 6. 2010 19:40

To je Danečku moc hezký, ale takový se neprodávají a tohle to já nedovedu.Přece jsem pořád víc přez ta zvířátka.
Už mám zasazené dvě hrušňátka Decora a Gracie .A už to nechám na nich hlavněže už nebudu muset dělat ty erteple!!
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 29. 6. 2010 11:52

Souhlsím s tím,že ten kdo nemá praxi s roubováním nebo očkováním si pořizuje hotovou sadbu.Z odrůd by jsem doporučil Alfu nebo Bohemiku.Hrušně jsou náchylnější k pohromě ovocnářů,spále růžovitých,proto vám přeji aby se Vám tato bakteriální nemoc dařila zvládat.hostitelé totiž nemusí být pouze jabloně a hrušně.Tato poznámka není proto aby jsem Vás od pěstování zrazoval!
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 6. 2010 12:38

No jo, no teď už je pozdě se polekat, stromky už jsou zasazené. A tak co teda mám dělat, dokut jsou malé jsem schopná je postříkat, na velkej strom to už bych nezvládla. Dík za informaci.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 6. 2011 22:41

Mám na zahradě vysazenou mladou meruňku.Má za sebou druhé přezimování a na jaře vypadala docela normálně. Letošní mrazíky jí ale pěkně skřísly. Omrzla dost, všechno listí opadalo.Už jsem si myslela že je po ní,když znovu vyrazila,ale už ne všude.Několik krajních větví zůstalo holých.Časem ,ale přece jen i na nich vyrazily nové lístečky,ale jen na koncích.To teda vypadalo, blbě a tak když jsem dneska na záhon kolem měruně sázela keříčky rybízu,vzala jsem si nůžky a ty holé větve ustřihla.
Já vám řeknu to co jsem našla :shock: ..no bylo mně na mrtvici. :-l Z ustřižené pětvičky se na mě šklebily hnusní malý bílí červíčci.A ta větvička jimi byla doslova nacpaná. Ty mrchy se začaly hned sypat ven a kroutily se >:-( 8-P :oboze :oboze :oboze
Vždycky jsem měla za to, že tahle havěť napadá jen mrtvé dřevo.
Co teď???? Poradíte mi někdo????
Obrázek Obrázek
Větvičku jsem odstřihla až do zdravého dřeva,ale nic víc. :kuk: :hm :hm
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 4. 6. 2011 21:54

ja teda Karen nevim co to bylo zac, rozhodne ale zamaz rany, aby merunka nechytla monilii! asi bych zakratil zbyle vetve, aby byly vetve rovnomerne rozlozeny a postrikal bych to pro jistotu pripravkem Calypso
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 6. 2011 22:19

Miry dík,tak že není na škodu stříhat to v tuhle dobu.Tak dobře,zakrátím to a to zamazání? ...mám štěpařský vost stačí to? nebo čím to mám zatřít. Zatím jsem to jen zarovnala pilečkou.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 5. 6. 2011 06:35

ano, step.vosk bude OK, zahlad ranu at nema otřepky, v podstate do konce srpna lze strihat..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bures2 5. 6. 2011 08:53

Včera jsme měli takovou nehodu z višní. Krásná stará višeň plná plodů asi ze 30 % zhořela. Ohořelé větve jsme odstřihli. Ještě něco se dá udělat?
bures2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 5. 6. 2011 10:37

taky bych vetve natrel a zacistil voskem... jinak v dobe kvetu by se mely tresne, visne aspol. strikat proti monilii - napr.Horizon em
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 6. 2011 22:47

Karen Válková píše:Mám na zahradě vysazenou mladou meruňku.Má za sebou druhé přezimování a na jaře vypadala docela normálně. Letošní mrazíky jí ale pěkně skřísly. Omrzla dost, všechno listí opadalo.Už jsem si myslela že je po ní,když znovu vyrazila,ale už ne všude.Několik krajních větví zůstalo holých.Časem ,ale přece jen i na nich vyrazily nové lístečky,ale jen na koncích.To teda vypadalo, blbě a tak když jsem dneska na záhon kolem měruně sázela keříčky rybízu,vzala jsem si nůžky a ty holé větve ustřihla.
Já vám řeknu to co jsem našla :shock: ..no bylo mně na mrtvici. :-l Z ustřižené pětvičky se na mě šklebily hnusní malý bílí červíčci.A ta větvička jimi byla doslova nacpaná. Ty mrchy se začaly hned sypat ven a kroutily se >:-( 8-P :oboze :oboze :oboze
Vždycky jsem měla za to, že tahle havěť napadá jen mrtvé dřevo.
Co teď???? Poradíte mi někdo????
Obrázek Obrázek
Větvičku jsem odstřihla až do zdravého dřeva,ale nic víc. :kuk: :hm :hm

Drvopleň, či jak se ta mrcha jmenuje žere i živé stromy. 8-S
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 6. 2011 21:31

Keiki a co s tím?? Mirek říkal ořezat.Tak jsem ořezala na několika větvích byl
vidět mrtvej střed větvičky. Tak že jsem řezala dál až do živého.Štěpařským voskem zatřela......No stromeček je docela opižlanej. Vůbec tam nebyl žádný otvor dovnitř. Ten Drvopleň je co?? moucha nebo brouk.A co postřik nějaká prevence???
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 6. 2011 21:40

myslim stejne, ze je dobre, ze jsi ji kuchla, i kdyz tam uz nebyl...pak uz staci, aby takto postizena cast byla napadena snadno monilií a strom odejde snadno a rychle, aspon za sebe rikam, ze jsi udelala pro stromek maximum
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 6. 2011 22:56

Tak teď vypadá takto - chudinka Obrázek
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 6. 2011 06:07

zkousej ji pak radsi prihnojovat at to zvladne v poklidu, jinak to mas rybizy v dali?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 6. 2011 09:34

Karen, ty housenky jsou pak takhle velké http://www.poradte.cz/zvirata/2841-co-j ... senku.html, je to můra, housenka žije ve dřevě dva roky. Napadá i zdravé stromy, protože klade vajíčka do záhybů a prasklin kůry. Myslel jsem, že už jsem to tu psal, pokud bych si myslel, že je napadený jen tenhle strom, prošel by komínem. Jenže myslím, že dnes už je to rozšířené dost, na hrušeň mi chodí doktor stromů, ale na nízké stromy nechodí, kvůli kočkám.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 6. 2011 21:30

kejki, to je teda pěkně hnusná potvora.Tak nějaký postřik je zřejmě neúčiný?!
Miry užjsem jej přihnojovala hned jak jsem jej ořezala. Zrovna jsem měla rozdělaný zákvas tak jsem dala i k němu bylo to dobře????

Ty keříčky je rybíz červený, černý a taky tam mám 4 keříčky angreštu. Loni jsem kupovala asi 6 kousků rybízu a 2 angrešty a z těch ořezaných větévek jsem pěstovala nové keříčky. Chytly se skoro všechny a přezimovaly taky. Teď jsem je tam přesazovala .
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 10. 6. 2011 06:12

radeji bych pouzil listova hnojiva-treba Hycol
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 6. 2011 14:41

Tak už mám další problem. Domnívám se že na dvouch ,asi ročních stromcích hrušní, mám REZ!!!
Obrázek

Jestli si to myslým správně, a je to to onemocnění které se přenáší mezi hrušněmi a jalovci,tak já teda v blízkosti žádné jalovce nemám. Vím, že tu v okolí rostou borovice pak smrky, ale o jalovcích nevím.
Hrušně jsem vysadila loni a nemohla jsem si tu nákazu přinést už při koupení?
A pak , co s tím mám udělat v současné době. Napadené lístečky bych otrhala a čím to postříkat?Pomůže to?
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 19. 6. 2011 15:20

ano Karen, je to rez, jo.... kdyby chytra obecne znama rez neprezimovala jen na jalovcich!
Malo se vi, ze nejen jalovec je onen mezihostitel, ale též tůje! takze jiste nekde mas tuji, to se vsadim
ja rez moc neresim, vloni ji bylo dost, letos minimum, asi bych zkusil stromek popohnat list.hnojivem
Karen, jak mas velky ten stromek?-prijde mi moc maly, pokud to tak je tak by to chtelo nejdriv zapestovat výše kminek...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 6. 2011 15:42

Stromky jsem kupovala loni. Jsou asi tak kolem metru vysoké.Tady je fotka při koupení. Je to každá jiná odrůda.
první je :.hrusen_Decora_zimni_odruda_Puvod_-_CR_,_vyslechtena_na_SS_Techobuzice._Vznikla_krizenim_odrud_Konference_a_Clappova._Registrovana_v_r._2000.
Druhá : .hrusen_Gracie_rane_zimni_odruda_Puvod_-_CR_,_vyslechtena_na_SS_Techobuzice._Vznikla_krizenim_odrud_Holenicka_a_Boscova_lahvice._Registrovana_byla_v_r._2004.
Opsala jsem si to z vysaček.
Obrázek Obrázek Obrázek
Ale to jak píšeš zapěstovat kmínek - to nevím jak se dělá. Myslela jsem si ,že to udělá samo jak to patří. Vadilo mně při koupení,že tam nebyla žádná korunka,jen takový proutek. Teď už tam nemám ten obal na kmínku,atěšilo mě že se tam utvořilo pár větviček. Ani jsem si nepřála aby to byl nějak vysoký strom, to víš už nejsme nejmladší a Pepča je vůbec invalidní - na strom nevylezeme .
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 19. 6. 2011 17:02

mozna bych spod.vetve orizl..nevim zda jsem Ti predtim poslal soubor ohledne ovoce
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 6. 2011 18:23

Dobře, zítra ty spodní odstříhnu.Pak ti ukážu fotku a co ten postřik? Mám to teď ještě něčím stříkat?
Povídání o ovoci jsi mně už poslal,ale víš i když jsem to četla, a na obrázku nebo poodle popisu se mi to zdá jasný, když pak mám do něčeho říznout - mám strach, že to pokazím.

Jo a Miry dvě cibulky mečíků od tebe už vylezly - to je teda rychlost. Jedna je Majolika a druhou měla jen číslo a to K2-175.Tuhle druhou jsem u tebe nenašla jak bude vypadat????
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 19. 6. 2011 20:19

K-áčko bude podobné jako odrůda Margita, tedy karmínovocervena, absolutní řezovka, takovou Holandane jeste nevyslechtili :-D - zatim muzeme byt my Češi hrdí, patrime svetove k nejlepsim slechtitelum meciku .-)
postrik muzes kdykoliv, kdyz jsou mlady stromky tak se to da postrikat hnojivem na list v pohode
jsem koukal jake pekne obchody s ovoc.stromkami jsou na jiz.Morave! - tady sehnat kdoulone vubec nemuzu, a ani zadne sady tu nejsou, to u vas je to jine..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 6. 2011 20:31

To že:" my Češi, patrime svetově k nejlepsim slechtitelum mečiku."Je myslím hlavně tvoje zásluha.

Jo ty stromky jsem kupovala tady nedaleko a měli jich tam fůru,ale stejně jsem jim koukala pod prsty a dva co se mi nelíbyly - to ujmutí narobovaní vypadalo podezřele- jsem vrátila.Pani to uznala. Brali jsme tenkrát toho víc najednou (jabloň, ty hrušně , Nostalgii ,rybíz a angrešt)
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 19. 6. 2011 21:38

jo Karen, ted jsi mi hodne zalichodtila, ale sice slechtim, ale jeste jsem nic nedokazal... zatim jsou tu jiní, a uspesni slechtitele, take jsou v zahranici vzorem...
no snad se vse zmatori, staci jeden rok a pak je vse bez problemu, nam uz zacal zrat cernej rybiz tak mam radost a muzu chodit zobat rybizy, mrkve a hrach :-)) angresty budou brzy, hlavne jsem rad, ze ty dve nove odrudy jsou odolne na to padli-zcela bez postriku a ani naznak, super
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 6. 2011 21:53

Černej rybíz mám taky, ale tak z půlky na jařeře opadal po namrznutí. Červenej mi začíná zrát a nevypadá špatně. Co se týká angreštu, tak jsem kupovala dva stromky, ale jeden uschnul. Taky to má být ta odolná odrůda soused má hodně stromků i keřů a každý rok je postiženej padlím i když jej pokaždý stříká.Stříkal i letos a má jej zdravý a bohatě obsypanej.Já teda nestříkala a těch pár prvních plodů co tam narostlo jsou zdravé taky. Možná letos to padlí tak neřádilo.
Jinak mám letos největší úrodu jahod co si vůbec pamatuju.Už mám v mrazáku 9 kg!!! a co jak se k tomu nachomejtne Pepča tak všechno zblajzne dneska zrovna 1 KG Prej nechtěl špinit talíř!! :shock: 8-D 8-D Jinak ještě ředkvičky a začínají cukety.Salát pomali končí a začnou okurky .Snad to letos bude lepší. Loni jsem skoro nic nenaložila.Rajčata mi teprve kvetou a papriky taky.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 19. 6. 2011 22:10

jahody nepestujeme, je to nejvetsi namaha spolecne s jezirkem a travnikem, bohuzel ani na svahu v zahradnictvi nedozrajou-zjara kvetou, svah je cely bily, jenze misto plodu jsou tam suseny bobky, vse uschne...
sousedka se ptala na jahodniky, tak nejaky budu muset sehnat a prodavat, snad neco sezenu.
uz zacala taky zrat josta, tu mam taky moc rad, dokonce se mi chytly rizky co sem nasekal v breznu rovnou do pudy!-no mam z nich radost, uz maji asi 40cm!
redkvicky i salat je pryc, asi tam dam ruzic.kapustu, at nemam depresivni zimu :)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 6. 2011 22:26

je pravda, že jahody chtějí svoje, ale na netkané textilii je to hračka. Jostu si plánuji taky ještě namnožit. Mám jeden prastarý keř ještě po babce,teď jsem jej přořezala a omladila.Když jsem řízkovala ten svůj rybíz a angrešt tak jsem na něj zapoměla. Pokaždý si u josty vzpomenu na zážitek manžela. On tu jostu původně sázel, pak zapoměl kam, a když pak uviděl na zahradě černe kuličky natrhal si jich hrst jenže mu to nechutnalo a tak nadával co si to babka vymyslela za novotu ,že to není k jídlu. Pak se ukázalo že on si natrhal kuličky z mahonky.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 6. 2011 06:03

tak to je dobry :-D
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 26. 6. 2011 21:33

Mirečku, mám se tě zeptat ještě na Jostu. Ta naše je už hodně stará a plody má jen takové tři kuličky na jednom střapci. Jsou sice o hodně větší nežli rybíz, ale jsou jen 3! na střapci. Tak mě napadlo, jestli v současné době nejsou dnešní rostliny už lepší odrudy s delšími střapci. Že by v tom případě bylo lepší si keříček koupit nežli si je odpěstovávat z toho mého.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 6. 2011 22:25

Dovolím si vložit odkaz - http://www.google.cz/search?client=oper ... =cs&tab=wi ažádný zázrak nevidím. Spíš některé druhy mají větší kuličky, než velké střapce.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 26. 6. 2011 22:54

jj dík . Koukala jsem se , ale některé obrázky ukazují i delší střapce. Ty osobní zkušenost nemáš?
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 27. 6. 2011 06:11

Karen, mam za to, ze zadne slechteni ani neprobiha takze nejspis bys koupila to same co mas, samozrejme, ze vsichni je uz mame asi virozni a buh vi co jeste...nicmene by to bylo asi stejny co mas doma
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 6. 2011 13:48

Víš Mirku,měli jsme na zahradě velice starej rybíz,ještě taky po babce. Střapečky měl krátké kuličky drobné. Pak jsme koupili novej stromkovej a to byl rozdíl jak hrom. Střapec tak 12 cm kuličky dvakrát takové. Proto jsem si to samé myslela u tý josty. I další nově koupené rybízy jsou taky tak krásně velké.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 27. 6. 2011 18:46

jo v rybizech je pokrok, ted uz doonce nektere jsou i rezistentni... s tou jostou ale myslim, ze je vse pri starem
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 27. 6. 2011 18:49

Karen co se tyka JOSTY neni nic snazšiho- maš dvě možnosti(minimalně) a to prostě po sklizni jostičku seřizni na tři prsty od paty kostenich větvi!!! :-D A nebo prostě po sklizni ostřihej potřebny počet větviček s minimalnim čtyřpatrovym zakladem pupenu(olistěni) a vysadbu si obnov,neni to nic složiteho a jostička v pohodě zakořeni.Samozřejmě starou vysadbu v době prazdnin mužeš použit na opečeni špekačku při popracovnim posezeni.Nova vysadba josty ma tu vyhodu,že se při ni mužeš svobodně rozhodnout zda preferuješ keřovou nebo stromkovou formu (bez očkovani nebo roubovani).
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 6. 2011 19:03

Stando děkuji, namnožit z řízku je dovedu a omladit tu starou tak to asi bude nejrozumnější. Nejspíš bude dřív rodit nežli ten z řízku. Když není nic lepšího jak píše Mirek. Oběma děkuji něco s tím udělám. Já totiž sklízím na zahradě a Pepča-manžel pak doma obírá ty kuličky a na jostu nadává, že to dá moc práce,když je to tak drobný.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 27. 6. 2011 20:35

ja sem narezal drevity rizky zac.brezna a rovnou jsem je napichal na pole, chytlo se jich 90% a to jsem s nimi nedelala zadne štráfy :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 6. 2011 23:02

Jo, ale ptal jsi se u konkurence! ;) Josta má vícero odrůd, takže nějaké šlechtění je možné. A řez+kompost dělá divy, já když jsem ublížil rybízům po dědovi, tak se taky snaží. Ale černý nejím a tím je vyloučena asi i josta. Koupil jsem si nové angrešty, jen škoda, že ty po babičce sestřenice usilovně zlikvidovala. :/
A zpátky k tématu, zlikvidovala i Smolnici, ani rouby nemám. Hlavně, že jsem si připravil podnož...
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 9. 2018 20:03

Koukejte co mne před pár dny potkalo. Jabloňka je mladá .Letos poprve takto bohatě nasadila na plody. Při suchách které letos vládnou jsem ji zalévala . Nyní jsem pár dnů na zahradě nebyla , ale tento čtvrtek měla již takto suché listy . Jen si nejsem jistá jestli ta jediná olistěná a nezvadlá větev vypadala jako dneska ,nebo jestli ožila po zalití ve čtvrtek . Dnešní ráno již měla listy na jedné větvi nezvadlé, . Jablíčka jsou menší ale zatím stále na větvičkách drží.
Poradí mi někdo co mám dělat?

Obrázek Obrázek
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fagot 3. 9. 2018 09:53

Podle popisu tomu neco sezralo koreny. Vykopat, oplakat, zasadit novou do kose proti hlodavcum.
fagot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karen Válková 3. 9. 2018 09:58

Dík za radu, tak tohle by mě teda nenapadlo. Snad počkám až dozrají ta jablíčka abych z ní měla aspoň něco.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 5. 9. 2018 08:57

Mě se to stalo s Nashi, vzala jsem za kmínek a vytahla ho ze země bez kořenů :grr:
Vlastina
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žak 5. 9. 2018 11:17

Karen, Vaše jablůňka zpívá šlágr labutí... Jestli ji chcete nějak potěšit, tak její poslední úrodu hned očešte-jinak se plody scvrknou a nebude je chtít koza žrát. Možná ta poslední halózka bude zelená i narok, ale moc tomu nevěřím-já bych ji ušmikl i s jablíčky a dal SPODKEM na týden-dva do kýbla s vodou. Takové hynutí nemusí způsobit jen myšovití-tady to může být i kvůli extrémům počasí-únorové mrazy po mírné zimě+rekordně žhavé léto a houbovky k tomu.
Žak

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 9. 2018 20:56

Tak myslíš že umíra? No já dneska ta jablíčka z uschlých větviček sebrala, začínaly padat, ale tu zelenou jsem nechala tak. No uvidím zítra. Já měla na dnešek naplánované zasadit dva jiné stromky (broskvoň a švestku)
Kdyby i ta jablońka byla napadená nějakým tim hryzcem na kořenech bylo by to poznat na půdě kolem kmínku? Tady teda nic vidět nebylo. Ještě jsem zkoušela jestli jsou suché i větvcičky , ale to nejsou když jsem koneček větévky zlomila byl živý.

Obrázek
Karen Válková
Návštěvník