Koupě jabloní

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod jakuku 8. 10. 2009 14:54

Potřebuji poradit tento měsíc se chystám koupit 2 nízké stromky jabloní kdo mi poradí nějakou dobrou odrůdu díky

Upraveno moderátorem: Názvy tématu pišme malými písmeny stejně jako ostatní text.
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 10. 2009 21:03

A jaká jablka vám chutnají? Zkuste si na netu počíst odrůdách LIPNO, ANGOLD, TOPAZ, ŠAMPION, GOLD BOHEMII, RAJKU,MELODII, RUBÍN.
Rozhodněte se, jestli jablka letní, podzimní, nebo zimní - na ty potřebujete uskladnění. a nevím, jestli nebudete zklamána, já mám jeden strom a bez chemické ochrany je úroda střídavá. Výhodou je mít nějakého známého, co vám třeba naroubuje víc odrůd na jeden stromek, já mám omylem 4, měly být 3.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 9. 10. 2009 11:37

Kejki díky za odpověď jablka spíše zimní ale já říkala dědovi že to není jen tak nasadit a nechat to růst no uvidíme já si zatím vybrala Goldeny a ještě musím vybrat nějakou červenou odrůdu
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 10. 10. 2009 15:47

Zkuste se podívat na stránky Sempry nebo Fytosu.jinak je dobré navštívit jakoukoli zahrádkářskou výstavu a u vystavovatelů se poptat na zkušenost.Nevím kde budete jabloně kupovat,pokud v ovocné školce tak je nejlépe si zjistit jejich odrůdovou nabídku.Osvědčená kvalita je James grives double Red(podzimní),nebo Zvonkové(zimní).Ale z novějších to mohou být i Rubinstep,Vysočina,Topaz.Většinová nabídka bude asi na podnožích M9,ale pokud se bude jednat o zahrádku,nebojte se ani M26,případně A2.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod víík 7. 1. 2010 20:25

Standardní podnož pro zahrádkáře je mm106. Vzrůstností je někde mezi M26 a A2.
Golden není dobrá volba. Je dost náročný na chemickou ochranu. z chladnějších stanovišť je nedobrý. V zahrádkářských podmínkách nelze dobře skladovat.
víík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 1. 2010 21:19

V odnožích se nevyznám, tak nebudu nic psát, ale stromek jsme si koupili Golden Bohemia a jablka jsou moc dobrá.O skladování se nemusím starat je to zatím malý stromek a ani ho nenecháme moc velký vyrůst.Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 1. 2010 21:30

No ona to není zas taková sranda ho nechat malý, jak se moc řeže pak dělá jen vlky a nic jinýho. A páč Gold Bohemia kvete na konci výhonů tak se při řezu těchto vlků odřežou téměř všechny květy.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 1. 2010 21:40

No vida zas jedna skušenost Dane, :hm budeme na to myslet díky. :tleskani Určitě máš pravdu,teď si uvědomuju, že měl ty plody na koncích větviček až jsme se báli, že se to ulomí.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 1. 2010 21:50

Tak doufejme že to je naočkované na slabě vzrůstné podnoži. Jinak nezbude nic jiného než občas useknout kořen nebo na nějakém vlku pěstovat samčí jmelí.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 1. 2010 21:54

Jojo to jmelí jsme letos zase lepili, jen jestli někdy něco vyroste. Jestli najdu od něj ještě ten lístek a bude tam něco o podnoži, tak se tě zeptám jó?
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 1. 2010 22:02

Budu se snažit poradit, kdyžtak název podnože protáhnem nějakým vyhledávačem ju.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 1. 2010 22:04

Tak zítra, ten lístek určo najdu jsem pořádná, jen to písmo na tom bledne, už jsem tak jednou hledala něco a už se to nedalo přečíst.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 1. 2010 14:56

Tak Dane lístek nalezen a podnož je napsaná J-TE-E jestli jsem to dobře vyhledala, tak by měla být slabě rostoucí. Potvrdíš to??? :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 9. 1. 2010 17:25

Ano potvrzuji je to prý stejně vzrůstná podnož jako M9. Tak to bude na Bohemii asi stačit.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Klivie 10. 1. 2010 19:49

Souhlasím, že Gold Bohemia je výborné jablko, taky ho máme a spokojenost.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků