Hrušky nebudou

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 24. 8. 2008 13:22

Jinak hrušky Červencovky si pamatuji,z okolí co by alejové ovoce.Bohužel byly zlikvidovány už někdy počátkem 90.let.Byly sice menší,zrály ještě před Solankami(tedy před 10.srpnem),a byly slaďoučké jako cukrkandl,také proto je vyhledávaly vosy a díky tomu,že snadno padaly tak bylo pod stromy žlutočerveno.hodily se na hruškové štrůdly,případně jako polotovar do marmelád,případně letních kompotů .Co by letní ovoce skladování pouze pár dnů,stejně jako Solanka .
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 24. 8. 2008 14:31

Já Červencovku předloni rouboval. Mí známí ji zkáceli tak jsem si ji narouboval na svoji Solanku. Už je větev pěkně narostlá.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 24. 8. 2008 14:31

Ale letos nejsou hrušky tak na ní nic není. Mám jen 3 Clappovy máslovky :-| .
Naposledy upravil Daniel Bozner dne 24. 8. 2008 20:50, celkově upraveno 1
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 8. 2008 20:21

Těch starých, tradičních odrůd je škoda, byly zřejmě mnohem líp přizpůsobené regionu, kde se pěstovaly. Jediné hrušně, co letos u nás mají alespoň nějaké plody jsou právě alejové, praleté hrušně :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 9. 2010 20:37

Tak letos jsme si užili hrušek dosytosti, všechny odrůdy na naší jediné hrušce letos plodí.
Ale co mi to tam teďka zraje :shock: to je mazec :D http://bozner.rajce.idnes.cz/Hloh_na_hrusce/
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod hejjar 12. 9. 2010 21:01

No tak Dane, jmelí na jabloni, hloch na hrušce - to nemá každý zahradník. Taky máme na zahradě jednu hrušeň, ta je tady od nepaměti, každým rokem ji chceme dát pryč, ale hrušky jsou úžasné, strom už bídný, ještě jsem v blízkosti nasadila nějaké tisy tak rez, ale letos vrchol - je tam jedna hruštička
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 9. 2010 21:13

Já musím zajistit krmení pro ptáčky na zimu, hloh mají moc rádi a páč jmelí na hrušce neroste tak si ho tam vypěstuju na hlohu takže rezistence hrušky vůči jmelí ji není moc platná u nás na zahradě.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 13. 2. 2011 19:13

nevite tu nekdo prosim na kolik pupenu mam zkratit vlky, ktere vyrostly po lonskem zmlazeni, nektere zrusim uplne a nektere chci zapestovat jako nove nahr.vetve, poradi nekdo? - jedna se o stare hrusne
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frogg 14. 2. 2011 10:58

Daniel Bozner píše:Tak letos jsme si užili hrušek dosytosti, všechny odrůdy na naší jediné hrušce letos plodí.
Ale co mi to tam teďka zraje :shock: to je mazec :D http://bozner.rajce.idnes.cz/Hloh_na_hrusce/

Je pravda, že mi přijde smysluplnější roubovat hrušky na hloh, než naopak. ;-)
Mně osobně chutnají lépe hrušky než hložinky. :D
Frogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 2. 2011 11:53

Koukám na ten supr avatar 8-D :tleskani :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 26. 2. 2011 15:18

Při zmlazení hruškových vlků by jsem na starých odrůdách volil zakrácení na čtyři pupeny(dvě patra),s tím,že po vyrašení a rozjezdu redukovat na jediný nejsolidnější výhon.Novou větev zapěstovávat až v následujícím roce po běžném rozjezdu.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků