Padlí na jabloni

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 5. 2008 21:21

Tři dny prší a už mám na Goldenu padlí. :-\
Je to jedna větev na stromě, mám jen ostříhat špičky? Nechce se mi stříkat kvůli jedné větvi, i když co bude zítra?
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 5. 2008 21:50

Napadené výhony můžete odstranit, ale padlí je prevít, takže se objeví stejně znovu. Postřiky jsou třeba, dělá se jich šest až osm ročně, bez nich to nepůjde. Potřebné jsou i letní postřiky - měly by zabránit infekci v nově zakládáných pupenech, které jsou zdrojem nákazy v příštím roce.
Přípravků proti padlí je dost velký výběr: Discus, Rubigan, Clarinet, Topas, Vectra - účinkují zároveň i proti strupovitosti, s Karathanem a Sulikolem omezíte i výskyt svilušek.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 5. 2008 22:00

Takže ten Biool nefunguje? U Discusu jsem našel jen prevenci, výslovně tam bylo, že není na napadené rostliny.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 25. 5. 2008 14:43

Ale ano všichni mají pravdu.Jak se říká nelze hasit když už je hospoda shořelá.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 25. 5. 2008 14:52

Bio oll je postřikový přípravek na bázi bio olejů,který má za úkol škůdce zalepit a udusit.Je sice ekologický a neškodný ale dá se použít pouze v určené době tedy v době rašení a na přezimující škůdce.V době plné vegetace již je třeba zasahovat jinými přípravky,u některých i se čtrnáctidenním opakováním,a maximálně dvakrát v sezoně použitím.Viz upozornění na obalech.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 5. 2008 20:34

Aha, byl jsem o písmeno vedle, http://www.agro-bio.cz/nabidka/bioton tohle jsem myslel.
Je to pár větviček, nebudu to lámat přes koleno.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Josef Zavřel 14. 6. 2008 20:20

Dobrý večer.Pokud se padlí objeví na jednom stromě a nebo jen jeho části,řešil bych odstranění vrcholu napadeného letorostu mechanicky,odlomením nebo ustřižením.To se v malém u zahrádkářů běžně dělá a dělají to i v ÚKZÚZ.Chemie se používá až při nezvládnutelném rozšíření choroby.Padlí se rozšiřuje nejvíc za teplého a suchého počasí.Ve vlhkých a chladných polohách ho bývá většinou méně a dá se zvládnout mechanicky.Zde zase převládá strupovitost.Vhodný přípravek na padlí je Discus.Hezký večer.
Josef Zavřel
Kolemjdoucí